ВЕСТ НА ДЕНОТ

Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by osa on Саб Aвг 15, 2015 11:20 pm

случајно го заборавив телевизорот на канал 5 ...работам низ дома и слушам вест на денот ДЕКА ПОТПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА СДСМ ШЕКЕРИНСКА ОТИШЛА НА ОДМОР ....пола саат оди прилог и со слики и плус чита текст водителката на вестите колку чини престој на одмор на тоа егзотично место ...па дека го возела џипот сопственост на дајнерс за приватни цели ....па триста глупости уште ...и се тоа во ДНЕВНИКОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА .....
никако неможам да се соземам од оваа гнасна вистина дека во мојата држава вестите се наменети за да КАЖАТ КАДЕ Е НА ОДМОР ПОТПРЕДСЕДАТЕЛОТ НА ОПОЗИЦИСКАТА ПАРТИЈА ..........

јавно ке ги прашам уредниците на вестите во канал 5 ТВ зошто толку многу се занимаваат со ваква вест ,а ниту збор не кажаа дека ке се разгледува и смилковско езеро од страна на "новиот јавен обвинител".....мислам дека и вие треба да горите во пеколот ...и вие имате голем удел во формирањето на јавото мислење .....СРАМОТА ЗА ВАШИОТ МОРАЛ ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by defo on Нед Aвг 16, 2015 8:44 am

osa напиша:случајно го заборавив телевизорот на канал 5 ...работам низ дома и слушам вест на денот ДЕКА ПОТПРЕДСЕДАТЕЛКАТА НА СДСМ ШЕКЕРИНСКА ОТИШЛА НА ОДМОР ....пола саат оди прилог и со слики и плус чита текст водителката на вестите колку чини престој на одмор на тоа егзотично место ...па дека го возела џипот сопственост на дајнерс за приватни цели ....па триста глупости уште ...и се тоа во ДНЕВНИКОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА .....
никако неможам да се соземам од оваа гнасна вистина дека во мојата држава вестите се наменети за да КАЖАТ КАДЕ Е НА ОДМОР ПОТПРЕДСЕДАТЕЛОТ НА ОПОЗИЦИСКАТА ПАРТИЈА ..........

јавно ке ги прашам уредниците на вестите во канал 5 ТВ зошто толку многу се занимаваат со ваква вест ,а ниту збор не кажаа дека ке се разгледува и смилковско езеро  од страна на "новиот јавен обвинител".....мислам дека и вие треба да горите во пеколот ...и вие имате голем удел во формирањето на јавото мислење .....СРАМОТА ЗА ВАШИОТ МОРАЛ ...

Токму за овде темава, макар што треба да отвориш подфорум....ДПМНЕ-ски идиотарии, а на (к)анал5 и С(Ш)утел, тоа им остана вакваи вест од тип жута штампа и Груевите „успеси“.

А за црвеното, службено возило за кое се дава отчет, е возило во државна сопственост, аа за возило во сопственост на фирма исклучително сметка се полага на сопственикот на фирмата, газдата, директорот.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Гостин on Нед Aвг 16, 2015 9:53 am

Потполно си во право Дефо. Но шител и остала багра курири и канализации 5, всушност не се наменети за нормални луѓе туку за зомбираните дпмне-овски папагали. И за нив навистина ова би била вест на денот. Неважно што Рада користела возило сопственост на приватна фирма, со што ни случајно не може да го оштети буџетот, а нивниот пастир ги троши парите на народот за најскапите мерцедеси и очила.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 8:59 am

Македонскиот меѓу десетте најстари јазици во светот. ВЕСТ НА ДЕНОТ  Happy-smiley21

The 10 Oldest Languages Still Spoken In The World Today

Macedonian

The Slavic language family, which includes Russian, Polish, Czech, and Croatian, among others, is relatively young as far as languages go. They only started splitting off from their common ancestor, Common Slavic (or Proto-Slavic), when Cyril and Methodius standardized the language, creating what is now called Old Church Slavonic, and created an alphabet for it. They then took the language north with them in the 9th century as they went to convert the Slavs to Christianity. They came from somewhere just north of Greece, probably in what is now Macedonia, and Macedonian (together with its very close relative Bulgarian) is the language that is most closely related to Old Church Slavonic today.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 12:57 pm

luхor напиша:Македонскиот меѓу десетте најстари јазици во светот. ВЕСТ НА ДЕНОТ  Happy-smiley21

The 10 Oldest Languages Still Spoken In The World Today

Macedonian

The Slavic language family, which includes Russian, Polish, Czech, and Croatian, among others, is relatively young as far as languages go. They only started splitting off from their common ancestor, Common Slavic (or Proto-Slavic), when Cyril and Methodius standardized the language, creating what is now called Old Church Slavonic, and created an alphabet for it. They then took the language north with them in the 9th century as they went to convert the Slavs to Christianity. They came from somewhere just north of Greece, probably in what is now Macedonia, and Macedonian (together with its very close relative Bulgarian) is the language that is most closely related to Old Church Slavonic today.

Leleeee ...koj e ko nas !!!!! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:03 pm

Mnogu sme jaki... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 1:55 pm

Grcishtava neka puknet od maka! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ВЕСТ НА ДЕНОТ  Empty Re: ВЕСТ НА ДЕНОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот