Разни вести од Македонија

Страна 25 of 35 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Сре Окт 12, 2016 1:38 pm

Глувците го загризаа сирењето и сега се чека само стапицата да се затвори при што очите ке им искокнат од глава па ке можат да ја видат реалноста што ке се пројави како гласно и очајно цивкане проследено со ламентација за демократски фер и праведни избори на кои тие би и врзале звонец на опашката на мачката бидејки секој друг исход освен тоа би бил нефер неправеден и недемократски и никогаш признаен од праведниците слепи од желба за власт.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Сре Окт 12, 2016 5:08 pm

Tochno, gluvcite go zagrizaa sirenjeto i upadnaa vo sopstvenata stapica od koja nema povekje da izlezat osven koga kje go transportiraat na raspit vo SJO, na sud i na kraj vo Idrizovo...

Собранието би требало да се распушти в понеделник

Претседателот на Собранието го закажа распуштањето на 17 октомври, по седницата за усвојување на буџетот за 2017 година. Од СДСМ побараа тоа да се случи денеска, но ВМРО-ДПМНЕ го услови распуштањето со носењето на буџетот

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Сре Окт 12, 2016 5:21 pm

Se usraa u gaki, znaat deka budzetot ne moze taka brgu da se izglasa i se nadevaat deka ke isprovociraat nekakva reakcija sto ke ja iskoristat kako pricina za odklozuvanje na izborite.

http://standard.mk/sdsm-vmro-dpmne-bega-od-izbori-na-11-dekemvri/
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Сре Окт 12, 2016 7:32 pm

Aloo komunjari smesno ke bide da ve gledame na studenovo posle izborite kako placete i ne gi priznavate oti ste izgubile. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Сре Окт 12, 2016 7:36 pm

delmol напиша:Aloo komunjari smesno ke bide da ve gledame na studenovo posle izborite kako placete i ne gi priznavate oti ste izgubile. Twisted Evil

Ех што го немам твојот ум, 365 дена во годината ќе сум на одмор. Дај бе прај муабет со аргументи не вака само викачки. ОК ќе победат на избори, ќе го укинат СЈО и што??? Што добиваш ти и јас од тоа Демол???

Ако не знаеш јас ќе ти кажам што добиваме......добиваме криминалци на влас и во иднина тоа.......И немој да помислиш дека ти ќе си победник на изборите ако победи ДПМНЕ, ти ќе си поголем „лузер“ и од нас....бидејќи твоите внуци ќе те колнат за тоа што за „кејф“ и „сеир“ си им ја прокоцкал иднината.

defo

Број на мислења : 2148
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Окт 13, 2016 12:13 pm

So se grizis ti za moite deca i vnuci be cudo edno. Tie veke se zgrizeni ic gajle da ne beris idninata ke im bide poubava od tvojata. Aj ke ti kazam edna tajna i decata na tie komunjarite so se boris da dojdat na vlast se ubavo zgrizeni. Tie i na pravnucite im osiguraa svetla idnina.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Чет Окт 13, 2016 5:54 pm

Se sto si ukral ke vratis. Decata i vnucite tvoi ke treba da si go zarabotuvaat lebnot. I ke se sramat od tebe oti ke bides bivs zatvorenik.
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 11:56 am

Alooo komunjaru tebe ni so kradenje nema da te bidi a jas se chesno si zarabotiv. Koj ti e kriv shto ne si uspeal vo zhivotot. Jebi ga moznostite ti bile tolku zatoa nemoj da im zaviduvas na uspesnite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 12:52 pm

Според тоа како и што пишуваш посигурно е дека си од оние кои доброволно влегуваат во кафезите за орки за сендвич со посебна, растителен кашкавал и газоза, отколку некој што ги обезбедил и внуците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 12:55 pm

Се намалува невработеноста, вработуваат секој ден, а фондот за пензии се позависен од буџетот. Според ова вработувањата се фиктивни, а намалувањето на пријавените во агенцијата за вработување се должи на напуштањето на државата од страна на работоспособното население и се разбира на бришењето од евиденцијата на партиски неподобните.

Пензискиот фонд станува сѐ позависен од буџетот

Во предлог-буџетот за 2017 година предвидени се 452 милиони евра за дополнување на пензискиот фонд. Или 54 % од потребните пари за исплата на 312.858 пензионери ќе дојдат како дополна од буџетот, а не од приходите од пензискиот фонд.

http://www.mkd.mk/makedonija/ekonomija/penziskiot-fond-stanuva-sje-pozavisen-od-budzhetot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Пет Окт 14, 2016 1:08 pm

Зависноста на фондот може да доага и од намалувањето на даноците што беше преземено за зголемување на вработеноста а младите од сите земји одат на работа во други држави и тоа е нормален процес.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Пет Окт 14, 2016 11:57 pm

Генералот Горан Стојков, осуден во случајот „Шпион“, наскоро ќе излезе од затвор, бидејќи Апелациски суд одлучи да му ја намали затворската казна за пет години и девет месеци. Поточно, според првостепената пресуда Стојков беше осуден на деветгодишна затворска казна, а сега според Апелација доби казна од 3 години и три месеци.

„Обвинетиот Г.С. за кривичните дела Злосторничко здружување од член 394 ст. 2 и Изнуда од член 258 ст.2 в.в ст. 1 од КЗ се осудува на единствена казна затвор во траење од 3 години и 3 месеци“, одлучи Апелација.

Осудените во случајот „Шпион“ беа уапсени на 17 септември 2013 година, по што веднаш им беше одреден притвор. Според проста математика, Стојков би требало да излезе на 17 декември годинава.

Генералот Горан Стојков, ќе излезе 6 дена после изборите...јас реално не ни разбрав што направил, и какви тајни и на кого ги предал.....Човеков два пати страда...стварно ми е жал за него.......А страда, зошто за нас, за Македонија. Мислам дека не заслужил ваков игнорантски однос од нас обичните смртници.

Линк до веста

defo

Број на мислења : 2148
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Саб Окт 15, 2016 12:28 pm

luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Саб Окт 15, 2016 5:11 pm

Cao komunjari. Aj uste sega odete sokrijte se u misja rupa, ni Katgica nema da ve spasi.

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ 27,6 отсто, СДСМ 16,1 отсто

Разни вести од Македонија - Page 25 Anketa

http://denesen.mk/web/?p=470823

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Нед Окт 16, 2016 12:26 pm

Samo ti sonuvaj kga ke pominat izborite ke te gledame na ulica kako protestiras so drugite dpmneovci zatoa sto ne gi priznavas.

http://plusinfo.mk/vest/89596/ds-vlasta-so-uceni-saka-da-gi-odlozi-izborite
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Окт 16, 2016 5:35 pm

Се обидуваат они со инциденти, притисокот ќе биде поголем од денес натаму кога ќе сфатат дека само со сила се одржуваат на површина и дека ниту нивните не ги сакаат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Сре Окт 19, 2016 8:01 pm

Разни вести од Македонија - Page 25 14741675_134362230364007_1817769624_n


Небулози во учебник за четврто одделение: Ако немало свадба, нема ни домашна задача 19/10/2016


авторот на учебникот по Општество, Билјана Живковиќ, очигледно го занемарила фактот дека не секој кој има деца е во брак, или пак задолжително направил свадба, а во задачата под лекцијата се бара учениците да залепат фотографија од свадбата на родителите, или пак да ги нацртаат.На социјалните мрежи веќе се постираат разни критики, но и шеги на сметка на материјалот во учебникот. Самохрани родители, или пак оние кои што се во втор брак, или во брак со личност која не е родител на нивното дете, прашуваат на шега дали треба да се залепат слики од свадбата на мајката со човек кој што не е биолошки татко на детето, но и слики од свадбата на таткото на детето, со жена која што не му е биолошка мајка. Покрај тоа, учебниците наредната година, се даваат на користење на други ученици, па нејасно е што се случува со фотографијата, дали таа пак треба да си ја одлепат, или наредните генерации да залепат нова врз неа.


Скроз забегно општество, образованието не ни е на нула на апсолутна 0 ни е -273

defo

Број на мислења : 2148
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Нед Окт 23, 2016 11:35 am

ВМРО-НП ќе оди на избори со десниот опозициски фронт, Георгиевски бил за самостоен настап

Разни вести од Македонија - Page 25 Ljubco-Georgievski(2)

На седницата на Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија која се одржала вчера, пред членовите биле поставени три опции како да се настапи на претстојните предвремени парламентарни избори, каде биле дадени три опции.

Првата била гласање за самостоен настан, за која, според извори Плусинфо од ВМРО-НП, гласале лидерот Љубчо Георгиевски и Љупчо Балковски.

Втората, за настап на изборите со ВМРО-ДПМНЕ, ја поддржале тројца членови на ИК, а за третата опција - приклучување кон централно-десничарскиот блок, гласале шестмина присутни членови на ова партиско тело.

По гласање, била донесена одлука дефинитвно ВМРО-НП на изборите да настапи во рамки на десничарскиот блок и била формирана тричлена комисија која треба да ги води преговорите за заеднички настап со партиите од тој блок.

Деновиве ВМРО-НП треба да одржи централен комитет, на кој се очекува само да биде потврдена оваа одлука.

Од партијата на Љубчо Герогиевски за Плусинфо велат дека информациите во медиумите дека во ВМРО-НП има раскол поради тоа што членовите бараат заедники настап со опозицијата на изборите, а нивниот лидер тоа го блокира, се тенденциозни дезинформации.

Коалицијата за промени и правда каде се наоѓаат Демократскиот сојуз, Фродем, ДЕМОС и МОРО – Работничка партија е иницијатор за формирање на десен опозициски фронт и во моментот се водат преговори таа да создаде блок за заеднички настап на изборите на 11 декмври со ВМРО-НП, Обединети за Македонија и со Достоинство.

http://plusinfo.mk/vest/90437/vmro-np-kje-odi-na-izbori-so-desniot-opoziciski-front-georgievski-bil-za-samostoen-nastap

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Чет Окт 27, 2016 8:07 am

Ова е веќе интересно и нормално, не ми е јасно шо рук бараа со ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2148
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 17, 2016 12:44 pm

Неверојатно. Сензационално. Нов голем успех на пастирот и дпмне. Македонија на прво место во Европа.

Ова е уште една причина зошто треба да ги испратиме во историјата, читај ИДРИЗОВО.

Разни вести од Македонија - Page 25 2ai3tjl

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by luxor on Пон Ное 28, 2016 5:15 pm

Каде си Трендафиле. Дојди и зборувај ми за двојазичност.

Разни вести од Македонија - Page 25 W21rt3
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Нед Дек 04, 2016 11:02 am

Ova kje bide najsvezhata vest na 11 12 2016...

Разни вести од Македонија - Page 25 16m3fyd
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 5:57 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 6:01 pm


defo

Број на мислења : 2148
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Teo on Саб Дек 24, 2016 6:23 pm

Mozhat da spinuvaat kolku shto sakaat, toa nema nikakov efekt osven i ponatamu da gi zombira kjosevcite...Vazhnoto e shto so poslednite postapki ja izgubija poddrshkata od megjunarodniot faktor i shto vtorive konechno sfatija deka Grujokio od faktor na stabilnost se pretvora vo zakana za bezbednosta, ne samo za Makedonija i nejzinite gragjani...Shto silno kje se odrazi na ponatamoshnite sluchuvanja okolu koaliciranjeto na partiite i formiranjeto na novata vlada...
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 25 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 35 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 35  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот