Разни вести од македонија

Страна 28 of 33 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Next

Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by defo on Нед Мај 28, 2017 12:26 am


-Заев Премиер
-Мурињо во Скопје
-Грујо во Шутка.
Процес на Де-ДПМНЕоизација, браво Фрле. Капа долу.

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by трендафил on Вто Јун 20, 2017 7:20 pm

Скоро и да не постои објект во чија градба не се појавуваат дополнителни проблеми. Не се работи за лудило. Во секој случај барем еднакво исто лудило има кај тие што од нормални работи сакаат да прават афери. Не знам дали овој напис треба да го засени врховизмот на ЗОран Заев кој со премиерот на Бугарија се „согласи“ дека порано со Бугарите сме биле еден народ, а сега треба да дискутираме дали сме се „разделиле“ во 1991 година или можеби порано. И моето семејство има „заедничка“ историја со Бугарите. Само што сме биле на различни страни. Татко ми и дедо ми се бореле против бугарските окупатори. Тоа не значи дека ги мразам Бугарите или било кој друг народ. Напротив, кога како Заев сакаат да ме прогласат за Бугарин едноставно ги жалам, затоа што само будала може да мисли дека подобро од мене знае што сум. А будала и секој хендикепиран на некој начин го жалам.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 20, 2017 9:52 pm

А бе небањат проблемите се појавуваат затоа што наместо да се грижите за квалитетот на градбите вие се грижите за провизијата.

PRVOBOREC

Број на мислења : 429
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Teo on Пон Jул 03, 2017 6:43 pm

Mu udrile zaushka i se premislil...Site dpmneofci se isti, sekogash lizhat kaj shto plukale...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 8:48 pm

Како не ти е срам да не лажеш во очи, кога сите знаеме дека владата на Груевски ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ, а истото не се случи поради тоа што овие две организации не го почитуваат правото и дополнително ни поставија нов услов. Промена на името и идентитетот. Ако лидерите на НАТО и ЕУ беа нормални, а не идиоти, ќе бевме членка на НАТО, можеби и на ЕУ. Во секој случај ќе бевме пред крај на преговорите.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4353
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 12:50 am

трендафил напиша:
Како не ти е срам да не лажеш во очи, кога сите знаеме дека владата на Груевски ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ, а истото не се случи поради тоа што овие две организации не го почитуваат правото и дополнително ни поставија нов услов. Промена на името и идентитетот. Ако лидерите на НАТО и ЕУ беа нормални, а не идиоти, ќе бевме членка на НАТО, можеби и на ЕУ. Во секој случај ќе бевме пред крај на преговорите.

Mene nikako ne mi e jasno pochituvan Trendafile shto kur uporno barate pomegju takvi...Eve i pred nekoj den tvojot pastir pak barashe da dobieme pokana od NATO i pregovori so EU...
Teo
Teo

Број на мислења : 4113
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by luxor on Пет Jул 21, 2017 10:10 pm

Претходницата стигна во Москва. Сега барем знаеме каде мислат да бегаат дпмне-офците.

Јакимовски, Дамовски и Стоиљковиќ во Москва се сретнаа со соработници на Путин

Сергеј Железнјак, заменик-секретарот на Генералниот совет на партијата Единствена Русија денеска во Москва се сретна со Лидерот на Гром, Стевче Јакимовски, со претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоиљковиќ и со Борис Дамовски од „За заедничка Македонија“.

http://plusinfo.mk/vest/121129/jakimovski-damovski-i-stoiljkovikj-vo-moskva-se-sretnaa-so-sorabotnici-na-putin
luxor
luxor

Број на мислења : 4216
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Dino on Сре Aвг 16, 2017 11:59 am

Lesovski i Zikov podnesoa ostavki. Prviot od pretsedatel na upraven odbor na SVP a vtoriot od direktor na MEPSO. Se cini deka SDSM imaat sluh za reakciite na graganite. Ili u najmala raka kadrite sto gi biraat a ne sekogas se pogodeni barem ne se tvrdokorni kriminalci na koi majvazna im e pozicijata tuku nekoi od niv imaat i sovest.

Dino

Број на мислења : 363
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by defo on Пон Ное 20, 2017 9:23 pmСаше со погодок во центар

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Dino on Чет Ное 23, 2017 1:15 pm

Ajdee deja vu. Borisov i Zaev sose vladite u Strumica ko Grujo i Vucic sto pravea. Ovie pa beter u manastir zapocnale.

http://telma.com.mk/vesti/zaednichka-sednica-na-vladite-na-makedonija-i-na-bugarija

Dino

Број на мислења : 363
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 6:02 pm

леле дечки колку сум среќен што сум на форумов.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 6:20 pm

многу ми е мило што сум овде со вас

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 6:21 pm

стварно сакам да се дружиме

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 6:23 pm

не ми замерувајте јас сум нов и малце ко пиле во магла ама ќе се опраам со време ќе видите

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Bosonoga on Пет Ное 24, 2017 7:08 pm

ti nesto kao mrdnat mi stois. kako izbega od Bardovci?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 7:17 pm

не сум мрднат мури само сум збунет

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 7:18 pm

онака од времето и настаните

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 7:20 pm

и не сакам у Бардовци таму лудите ги јебат збуњените

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Bosonoga on Пет Ное 24, 2017 7:21 pm

Ako ne e nisto strasno.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 7:26 pm

како не е кога ке ти го изрешетаат газот, страшно е

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Гостин on Пет Ное 24, 2017 7:27 pm

добро сеа можи по малку и задоволство чувствував

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Bosonoga on Пет Ное 24, 2017 7:28 pm

Lelee mrdnat a be tebe dobro te obrabotile u Bardovci.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 652
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Dino on Чет Дек 14, 2017 10:31 am

A zosto bi menuvale nesto vo svarovski sudstvoto. Nauceni da sluzat na edna ke sluzat i na druga politicka garnitura.

http://lokalno.mk/nezadovolstvo-vo-sovetot-za-reforma-na-pravosudstvoto-raste-se-najavuvaat-ostavki/

Dino

Број на мислења : 363
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 28 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 33 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот