Разни вести од македонија

Страна 34 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 9:20 pm

Zhmicko beshe tamu?
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 10:31 pm

Nekoj od rakovodstvoto na KPOSM beshe prisuten?
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by SHARENI on Сре Јун 26, 2019 12:18 pm

So lazni vesti i obvinuvanja mediumite na dpmne sakaat da gi diskreditiraat rakovodnite lica na SDSM pa koga gi fakaat deka lazat lizat kaj sto plukale.

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ШИЛЕГОВ И ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ТЕКСТ

Врз основа на демант и барање на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, се извинуваме и го повлекуваме текстот „Кривична пријава од 2003: Шилегов обвинет за силување на Ермира од Гостивар“, објавен на 21 мај 2019 година. Текстот е остранет и веќе не може да биде достапен до корисниците. Во прилог го поставуваме и демантот од адвокатската канцеарија ангажирана од Шилегов.

https://denesen.mk/izvinuvanje-do-gradonachalnikot-na-skopje-shilegov-i-povlekuvanje-na-tekst/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 381
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 04, 2019 12:37 pm

Posto se obiduvaat da sobiraat politicki poeni na grskata na Tamara so himnata da prasam dali i vo 2013 pricina bese dogovorot so Bugarija koj togas ne postoese.

ТАМАРА ИСПЕА ПОГРЕШНА ХИМНА И НА ФУДБАЛСКИ МЕЧ ПРЕД 6 ГОДИНИ

https://sdk.mk/index.php/makedonija/tamara-ispea-pogreshna-himna-i-na-fudbalski-mech-pred-6-godini/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пет Jул 05, 2019 8:24 pm

Otkoga Spasovski ja prezede policijata uspesite se sekojdnevni. Takov minister i policija se gordost za drzavata a ne partiskite poltroni od dpmne vraboteni so partiski kniski.

ПОЛИЦАЈКА НА ДЕНОТ: Скокнала во Вардар за да фати крадец (ВИДЕО)
Тој влегол во Вардар, но не успеал да избега зошто по него влегла и полицајката.

https://www.slobodenpecat.mk/policzajka-na-denot-skoknala-vo-vardar-za-da-fati-kradecz-video/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by OPOZICIONER on Вто Сеп 10, 2019 4:01 pm

Jovo prevara razresen.

Врховниот судија Фаик Арслани е избран за в.д. претседател на Врховниот суд, откако претходно Судскиот совет на денешната седница го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател, поради нестручно и несовесно вршење на функцијата.
https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/фаик-арслани-избран-за-в-д-претседател/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by OPOZICIONER on Сре Сеп 11, 2019 3:55 pm

I Kalajdziev se posramoti, valjda mislese nego da go stava Zmicko za obvinitel pa lazese na televizija. Za Janusev veke sigurno bese deka laze.

Јовески откри како се напишани писмата на Катица Јанева
Tрите дописи со кои специјалната обвинителка Катица Јанева дава согласност за преземање на предметите на СЈО од редовното Обвинителство се напишани на рака, вели за „360 степени“ државниот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Јовевски ги отфрла тврдењата кои во јавноста ги изнесоа универзитетскиот професор Гордан Калајџиев и генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, дека едно од писмата на Јанева е напишано на компјутер, на кое, таа наводно со рака нешто допишала.

https://balkan.mk/2019/09/11/joveski-otkri-kako-se-napishani-pismana-na-katitsa-janeva/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Teo Yesterday at 6:50 pm

Konechno nekoj da se seti. Sepak ovaa inicijativa gledajki gi predlagachite nema da dobie poddrshka od golemite partii i kje si ostane samo toa, inicijativa.

Разни вести од македонија - Page 34 Img_2049
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од македонија - Page 34 Empty Re: Разни вести од македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот