Кирилица

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Кирилица Empty Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:13 pm

Барем иминjaта на темите да бидат само и единствено на кирилица! Инаку и постовите треба да бидат ама предвид на инаетот на некои кои дури ке го напуштат форумот и се готови живот да дадат за влашката азбука тоа да се забави неколку месециSmile
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:14 pm

Firi, ajde bre nemoj tebe da ti objasnuvam.Chlenot shto ja otvora temata , odluchuva na koe pismo go pishuva naslovot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:20 pm

Па тогаш може ли на арапскa азбука или со jeроглифи? Или тоа е во врска со рамковниот и каj вас латиницата е официална втора азбука? На мене бугарски или македонски зборови и реченици напишани на латиница ми личат на сранjе. И ова сенд го преправи на "изпрати" оти не мора да знам и англиски па да пратим мисленje.
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:21 pm

Znaesh arapski Firi? Кирилица Happy-smiley28 Inaki ova "send" e do softverot.Podrzhuva makedonski , ama ne do tolku.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:23 pm

Абе како "Преглед" може па сенд не може, даj го тоа софтвер да му ебам матер предполагам е пишуван на PHP.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:30 pm

Jaс се приjавувам како модератор бришач на постови на латиница.Не ме интересира ни етничка ни национална припадност како е неписмен членот да иде да се описмени па тогаш да доагjа да пишува!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:34 pm

Firi da ne sakash da mi ja zemesh rabotata ? Кирилица Happy-smiley28 Кирилица Happy-smiley28 Кирилица Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:38 pm

Или не,можам да ставим скрипт коj автоматски ке ги преведува постовите на кирилица само ми треба една табличка коjа влашка буква на коjа кирилска одговара.
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:43 pm

Aman be Firi.Ti navistina si reshil da go podredish forumot po tvoj vkus.Ajde nemoj tolku zhestoko.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:49 pm

Не по моj бе ти видел ли си некаде англиjски, американски, германски или било каков форум каде родна азбука е латиницата да е дозволено да се пишува на кирилица?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:52 pm

Pa shto da im pravam jas koga se prosti i ne znaat kirilica?Кирилица Think_smiley_09
Za razlika od niv nie gi znaeme i dvete pisma...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:56 pm

Е кога научите и албански како сте вакви полиглоти ете тогаш Бугарин нема да стапне на македонски форум по разбирливи причиниSmileСв. Кирил 100% е бил Бугарин инаку и тоj би пишувал на две азбукиSmile


Последната промена е направена од Фири на Чет Јан 15, 2015 8:58 pm. Мислењето е променето 1 пати
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 8:57 pm

Reshi da si odish od forumot? Кирилица Think_smiley_09

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 8:59 pm

Е сега оти се праваш навреден? Првиот чекор е измена на кирилската азбука, вториот измена и на словенскиот jазик, сосема логично нели?
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 9:02 pm

Ako sakash da razgovarame za toa otvori tema vo politika, ili pishuvaj na taa shto veke si ja otvoril za kirilicata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 9:08 pm

Па се сум кажал, повеке нема.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Г-ѓа Министерка on Чет Јан 15, 2015 10:49 pm

Фири напиша:Барем  иминjaта на темите да бидат само и единствено на кирилица! Инаку и постовите треба да бидат ама предвид на инаетот на некои кои дури ке го напуштат форумот и се готови живот да дадат за влашката азбука тоа да се забави неколку месециSmile
Барем ти не продавај писменост те молам.
Кај грешки во пишување па и грешен форум за нова тема си одбрал Sad
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Г-ѓа Министерка on Чет Јан 15, 2015 10:51 pm

Фири напиша:Jaс се приjавувам како модератор бришач на постови на латиница.Не ме интересира ни етничка ни национална припадност како е неписмен членот да иде да се описмени па тогаш да доагjа да пишува!
Писменост на дело. Интелигенција извира
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 10:51 pm

Firi e gostin od Bugarija.Se trudi da bide dobar...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 10:57 pm

Не бе jа сум си добар ама понекогаш не ме разбират. Да го кажам вака, jас читам и латиница но то е како да идеш во некокj убав и чис клозет да сереш или во некоj мрсен и надвор. И во двата ке се изсереш ама од единиот ке си идеш со добро чувство а од другиот ке ти се осмрди душата ако ме разбирашSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 10:58 pm

Te razbiram jas Firi.No sepak ne morash da bidesh tolku slikovit...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:03 pm

Смело можам да кажам дека во повекето бугарски форуми латиницата е или направо забранена или е проjава на голема селjаштина. Тие имаат други дефекти како глупи модератори со огромно его и т.н. но таа работа дека кирилицата победи латиницата по форумите (во началото масовно се пишуваше на латоница) ме прави горд дека сум Бугарин.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:07 pm

А за вас е уште поголем срам лугето на св. Климент да пишува на странска азбука, никако не можам да го разберам....
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 11:13 pm

So se bunis be Firi.Gledas oti nemam podrska na kirilica na telefonot.I sto sega?Da ne pisuvam?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:15 pm

Да Фири ги jаде доматите со колците па нема "умен" телефон со кирилица, кого лажеш?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица Empty Re: Кирилица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот