ДИЊА КОМПАНИ

Go down

ДИЊА КОМПАНИ  Empty ДИЊА КОМПАНИ

Пишување by osa on Вто Aвг 25, 2015 11:04 pm

Нема потреба многу да се зборува ...прочитајте сами

Заменик министерот за транспорт, Ниметула Хаљими, негира дека вчера објавеното возило на пазар со кое се продава дињи е неговото службено возило.

ДИЊА КОМПАНИ  Nimetula-halimi-vozilo1-405x5401-405x540

Шпекулација е дека е тоа службениот автомобил со кој се возам јас. Друго возило должи и користи мојот кабинет на заменик министер, а ова што е на фотографијата е на министерството за транспорт, но не е моето – тврди за Либертас заменик министерот за транспорт.
ДИЊА КОМПАНИ  Nimetula-Halimi1-540x4051-540x405

Ни изјави дека неколку дена бил на пат со службеното возило и се вратил доцна синоќа, и ја видел фотографијата на автомобилот со дињите на пазар.
Категоричен е дека не е неговиот службен автомобил туку друг кој е на министерството. Чиј е односно кој го користи Хаљими не открива, вели: Проверете во министерството за транспорт.ДИЊА КОМПАНИ  Nimetula-halimi-vozilo-21-405x5401-405x540

http://libertas.mk/wp-content/uploads/2015/08/nimetula-halimi-vozilo-21-405x5401-405x540.jpg

Вчера повеќе медиуми меѓу кои и Либертас, ја пренесоа информацијата и фотографијата според која службеното возило на заменик министерот за транспорт се користи деновиве за продавање дињи на кванташкиот пазар.

Министерството за транспорт засега не реагира на оваа очигледна злоупотреба на службениот автомобил.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ДИЊА КОМПАНИ  Empty Re: ДИЊА КОМПАНИ

Пишување by osa on Вто Aвг 25, 2015 11:07 pm

и овој у европа ...убаво викаше Бубето "ЛИБИСКА ЏАМАХИРИЈА"...ОВОЈ НЕ ГО УЧИШ НА НИШТО НОРМАЛНО И КУЛТУРНО

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот