DPMNE-OFCI

Страна 41 of 42 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јун 04, 2019 6:21 pm

Pametna zabeleshka.

DPMNE-OFCI - Page 41 Text-Master-06-04-06-16-33
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јун 04, 2019 7:54 pm

Gi pofalile za reformskite zakoni na vladata na Zaev... Klovnovi...

DPMNE-OFCI - Page 41 Text-Master-06-04-07-49-53
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јун 04, 2019 8:03 pm

Така е кога неписмени оФчари оставии Грујо да му го пасат стадото. Не се способни програма да направат па на власт ќе доаѓале, држава ќе воделе.

DPMNE-OFCI - Page 41 Text-Master-06-04-07-49-18
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Јун 05, 2019 8:17 pm

Како Наталика Ивчева лижеше кај што плукаше.DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190605-201309-292

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190605-201341-169
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Јун 06, 2019 9:32 pm

Лудилото зема замав.

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190606-212630-923
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Јун 06, 2019 9:38 pm

дпмне - партија на лудаците.

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190606-213610-826
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 9:25 am

Секој има право на свое мислење. И Каракамишева и Столе. Не се само Заев и Ахмети тие што треба да мислат во Македонија. Ни во САД не одат слепо сите по Трамп.
Јас верувам дека плакетата вардарци ја земале, затоа што реалност е дека сега ја имаме напотребната додавка „северна“ која е ставена само за да бидеме понижени. Нема друга држава со име Македонија, па нема ни потреба од додавка, но на брутален начин, со уцени и корупција, успеавте да го смените Уставот и покрај неуспешниот референдум. АКо сакав да барам влакно во јајце како што прават некои бањати учесници на форумов, можев да прашам зошто фотографијата не е од просториите на Вардар, туку истата што ја објави пратеникот на ВМРО и е сликана во владата.
Во врска со датумот за преговори не им е лесно да се одлучат и во ЕУ. Се работи за истите земји, истата евроатлантска меѓународна банда. Во НАТО нели одевме во јато, па Македонија остана надвор од јатото, а Албанија влезе. Дали сега ќе се одвои Македонија или ќе останеме во јато со АЛбанија без почеток на преговори ќе видиме. Не одлучуваме ние, туку Европскиот совет. Лично сакам влада што ќе прави реформи без камшикот на ЕУ, па откако ќе ги заврши ние да размислуваме дали ни се исплатува да влеземе во ЕУ или не. Зошто да одиме според минимумот што го бара ЕУ, наместо да направиме повеќе. Баш ме интересира да видам дали земја во која амнестиран криминалец ја води државата ќе добие датум за преговори. Пријателот на Заев, Еди Рама веќе е избришан.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Јун 07, 2019 10:23 am

Za Stoilov mozham da razberam, protiv promena na imeto e i toa jasno go kazhuva. Ne razbiram zoshto pluka kaj shto lizhel. Ako beshe patriot kakov shto se pretstavuva nemashe da stapne nitu kaj Zaev, nitu kaj Pendarovski nitu kaj Shilegov.

Toa na Karakamisheva ne e mislenje tuku javen povik kon chlenkite na EU da ja unishtat idninata na Makedonija i makedoncite. I toa predavstvo e napraveno samo za da se dobere KPOSM na vlast pri toa zhrtvuvajki go sopstveniot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јун 07, 2019 11:04 am

Секако дека е дијагноза.DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190607-104020-416
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јун 07, 2019 11:08 am

А како да не биде кога лудаци им се идеолози.

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190607-104002-224
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 12:34 pm

Во Македонија не е забрането да сметаш дека не треба да станеме членка на некоја организација. И јас НАТО го прифаќам само како нужно зло, затоа што Македонија како мала земја ќе биде уценувана, како што е правено и до сега, за членство во ЕУ. И борците за слобода имале турски документи во турско, српски во српско, бугарски во бугарско. Доколку не сакаш контакти со званичната власт треба да поминеш во илегала, ако сакаш да останеш во земјата или да заминеш во странство. Лично мислам дека е сосема сеедно дали ќе добиеме датум за преговори сега, а ќе се тегнеме додека ги исполниме условите за прием или ќе добиеме датум за преговори подоцна, а потоа во исто време ќе станеме членка на ЕУ. За жал веќе не зависи датумот за членство само од нас, туку повеќе од земјите од ЕУ, од кои не мал број се наши непријатели или сојузници на нашите непријатели. Сум посакувал и Господ да му даде на Заев малку повеќе ум, барем минимална количина за еден премиер, но веќе не верувам во тоа. Блазе си ви на вас што сте задоволни од состојбата во Македонија и од „подобрувањата“. Вие и на дупка кога ќе удрите возејќи веројатно не ја чувствувате заслепени од светлината на аболицираниот криминалец што ни е премиер.
Ако некој критикува, не значи дека се радува. Не сум ја прочитал аргументацијата на Тања Каракамишева, па не можам да дадам мислење за тоа. Не мислам ниту дека судбината на владата зависи од датумот. Груевски откако ги исполни условите за членство, а не доби датум туку нов срамен услов за кршење на нашите човекови права ја оствари најголемата победа на избори во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јун 07, 2019 10:39 pm

Со пуканки и пиво ќе ја проследиме новата епизода од серијалот "распадот на дпмне".

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190607-223204-796
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 07, 2019 10:45 pm

Не би требало ли поради Преспанскиот први да се распаднат СДСМ и партиите на албанското етничко малцинство?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јун 09, 2019 9:40 am

Лудаците почнаа со повици за линчување. Навистина ни требаат солидни институции за згри6жување на таквите.DPMNE-OFCI - Page 41 Image-2019-06-09
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 09, 2019 3:17 pm

За да можам да коментирам треба да знам и што е повод, односно што е напишано за капитенот на Вардар. Традиционално предавниците на својот народ не само во Македонија, туку никаде на светот не минувале лесно. Лично мое мислење е дека следбениците на предавниците се повеќе за лечење, што би рекле за жалење, но очигледно има и други мислења. Мнозинството на крај ќе одлучува. Бе з натурање од амбасадори како во т.н. шарена револуција.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јун 09, 2019 5:27 pm

Лудило без граници, ги поттикнуваат луѓето да бојкотираат попис за да сносат законски последици кои после би биле искористени за поттикнување на незадоволстбо кај народот. Лудакот што го промовира ова веднаш треба да биде згрижен во специјална установа.

DPMNE-OFCI - Page 41 D8nu-Mj8-Uc-AAr-Xxi

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190609-171915-434
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Јун 09, 2019 7:03 pm

трендафил напиша:За да можам да коментирам треба да знам и што е повод, односно што е напишано за капитенот на Вардар. Традиционално предавниците на својот народ не само во Македонија, туку никаде на светот не минувале лесно. Лично мое мислење е дека следбениците на предавниците се повеќе за лечење, што би рекле за жалење, но очигледно има и други мислења. Мнозинството на крај ќе одлучува. Бе з натурање од амбасадори како во т.н. шарена револуција.

Navistina si tesko glup koga se obiduvash da opravdash povik za genocid (trebenje) na makedonskiot narog od strana na tvoite sopartijci od Kriminalno Predavnichkata Organizacija za Severna Makedonija. Toa deka predavnicite ne minuvaat lesno ti veruvam, znaesh od iskustvo kako pomina i seushte pominuva kaj narodot tvojata KPOSM. I koga vekje ti e jasno deka ste za lechenje se nadevam deka sami kje pobarate struchna pomosh namesto da pushite kaj strancite so sila, blokadi i valkani igri na shteta na makedonskiot narod da ve donesat na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 09, 2019 8:09 pm

Повторно не напиша што има ставено Зора Симоновска на својот профил што предизвикало таква реакција. Дали можеби сакала да го направи тој што и одговорил погрубо будала убедувајќи го дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ?
Во врска со законот за попис со кој сакаат да се попишат во ист кош и тие што се во странство, односно да не се знае колку има жители што живеат во Македонија, попис каков што не се прави никаде во барем минимално цивилизираните земји, треба на секој начин да се спречи таа ујдурма на власта, што почнува со ставање на европско знаменце на законот само за да може да се донесе без дискусија како што тоталитарците од власта веќе направија со некои закони. Во секој случај изгледа освен недобивањето на датум за преговори со ЕУ ќе има уште една причина за протести. Дали на пописот ќе бидеме во иста графа и ние што го имаме целосниот македонски идентитет и вие што уште чекате Заев да се договори со Борисов до кога вашите предци наводно биле Бугари.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Јун 09, 2019 9:40 pm

Jas znam deka si glup, ubavo shto toa kje go doznaat site shto go chitaat forumot. Sepak da ne i dozvolime na tvojata glupost da ostane nerazjasneta. Duri i ubijcite ne gi linchuvaat tuku gi sudat vo regularni priceduri. Idiotot i tvoj sopartiec od KPOSM povikuva na linch na polovina makedonski narod. Shto i da bilo napishano ne go opravduva besniloto i zedta za krv na vas idiotite od KPOSM. Za srekja makedoncite znaat koi se krvnicite na narodot i drzhavata i zatoa i kje ostanete da se valkate vo kalta kade ve frli vasheto predavstvo na narodot makedonski i negovata drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Пон Јун 10, 2019 7:50 pm

kaj si bre trendafile ...denes ne pishuvash ,koga  e sloboden da ti odgovori ,sram da ti e ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14360
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Јун 10, 2019 9:00 pm

размислував дали да му одговорам на некој што или не знае или не сака да се однесува нормално на еден форум и кога пишува нешто да даде и некој факт барем тогаш кога ќе му се побара. Не знам кој кога може да пишува на форумов и дури и да го објави некој распоредот кога е слободен ќе му одговорам кога сакам, а тој кога е слободен и кога сака. Во сегашно време се знае дека смртната казна е забранета во Македонија и се менува со соодветна затворска. Инаку кога на некој му се загрозени основните човекови права, на пример самиот да се поврзе со настани од историјата (сам да си ги одреди предците) или да смета дека леринскиот дијалект не е странски, туку македонски јазик, дозволени се и одредени видови на насилство во борба за човековите права. Иако денес генерално ако некој спроведува политика на евроатлантската меѓународна банда се смета за борец на човекови прва, а ако бандата е против е терорист. За жал македонските Македонци не се поддржани од меѓународната, за разлика од новата македонска нација што ја создава Зоран Заев и кои уште не знаат од кога се Македонци. Вашиот пастир ви го избриша античко македонскиот идентитет во договор со Грците, а сега чекате што ќе договори со Бугарите. На крај може ќе станете и Албанци ако тие тоа го побараат од црпнатиот од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Јун 10, 2019 9:23 pm

Уште една епизода од најомилената серија на народот.

DPMNE-OFCI - Page 41 Untitl27
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Јун 10, 2019 9:33 pm

Се вжештува атмосферата.

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190610-213039-927
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Јун 12, 2019 7:15 pm

Dokaz za predavstvoto, KPOSMofcite go ispushija nemien i toa od svoite.

DPMNE-OFCI - Page 41 IMG-20190612-191209-067
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 10:32 am

А зошто Пази Леџа не си формира партија со која ќе победи на изборите. Доколку не му е намера да победи повторно соросоидната коалиција што ја имаме сега на власт. Легитимно е секое мислење но не разбирам зошто под тоа ГОВНА не ги подразбира и тие што го потпишаа договорот. И тој со Бугарија со кој преговараме дали Гоце Делчев или било кој друг е Македонец. Па Бугарите и за мене сметаат дека сум Бугарин. Тоа не е политички туку психијатриски проблем.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 41 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 41 of 42 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот