DPMNE-OFCI

Страна 42 of 44 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Јун 13, 2019 2:01 pm

Можеби планира да го преземе дпмне па од него да направи вмро.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Јун 13, 2019 3:44 pm

Не коментирам соништа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Јун 13, 2019 7:33 pm

KPOSM - predavnici so tapija.

DPMNE-OFCI - Page 42 IMG-20190613-193144-198
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 10:07 am

Не се работи за разузнувачки информации, туку за економски совети не само за Македонија, туку за сите земји од регионот.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Пет Јун 14, 2019 11:56 am

Lele be crepu pa ti ne znaes ni da citas a ubavo vika covekot ni dava informaci ne ekonomski soveti.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 692
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 12:13 pm

Колку што гледам насловот што го цитирал некој СДСМовски бот не е на унгарски туку на македонски јазик. Што би рекле пренесен од некој портал. Ни во него не пишува дека Груевски дава информации за Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јун 14, 2019 3:08 pm

Пишува дека дава информации за Западен Балкан а во тој регион спаѓа и Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 4:04 pm

Ако е Македонија западен Балкан, што е тогаш Хрватска или Словенија? Тоа што го сметаат за запад си го интегрираа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пет Јун 14, 2019 8:20 pm

lele trendafile strashno prashanje
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 516
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Јун 15, 2019 3:34 pm

Navistina, zoshto nekoj bi glasal za KPOSM...

DPMNE-OFCI - Page 42 IMG-20190615-152802-830

DPMNE-OFCI - Page 42 D9-GJ-CWw-AAWMre
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 15, 2019 7:44 pm

Лудилото на дпмне-оФците на дело. Претседателот Пендаровски бара ЕУ да не одлучува во пакет за Македонија и Албанија за датум за преговори. Нормално на Албанија тоа не и одговара и Рама се буни. Лудите дпмне-оФци се радуваат што Рама го напаѓа Пендаровски иако Стево со тоа барање силно ги брани интересите на Македонија.

DPMNE-OFCI - Page 42 IMG-20190615-193839-351

DPMNE-OFCI - Page 42 IMG-20190615-193815-976
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 2:38 pm

Премиерот на Албанија само потсетува дека да не беше неговата Тиранска платформа СДСМ не ќе беше на власт ниту Стево Пендаровски претседател на (т.н. Северна) Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 3:44 pm

Premierot na Albanija gi navreduva pretsedatelot na Makedonija a vie vo duhot na KPOSM se raduvate. Mnogu ste glupi, i Goga kje se mazheshe za albanec pa albancite ne glasaa za nea. Zatoa djabe im go pushite na sechenite nema da pravat koalicija so vas. Od predavnici site begaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 6:09 pm

Врз основа на што заклучи дека некој се радува. Тажно е што сме избрале за претседател човек кој ќе се запенавеше ако треба да му одговори на некој домашен критичар, а молчи како риба кога Еди Рама пишува дека тој всушност го донел СДСМ на власт, односно дека ги воспоставил демократските процеси во кои се менува името и Уставот на нашата држава со уцени и купување на пратеници, а после пропаднат референдум. Каков е тој демократски процес во кој Албанија и едно од малцинствата, албанското, според Рама имале клучна улога во промената на власт. Не велам дека можеби не е така, но претседателот требаше да реагира. Не треба јас да го бранам врховниот командант, туку тој треба да ја брани државата и мене како дел од неа.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јун 16, 2019 7:12 pm

Барај стручна помош додека е време. Нападите кон Стево доаѓаат точно затоа што не молчи туку ги брани интересите на државата.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 8:35 pm

Не го нападнав Стево. Само го напишав фактот дека голем број на гласови доби од Македонците со албанско етничко потекло. Лично не сум многу убеден дека во Липково или Арачиново многу повеќе се сака Македонија отколку во Аеродром или Гази Баба. Факт е и дека Еди Рама ја напиша Тиранската платформа по која сите албански партии застанаа на страна на СДСМ и странците што ни го сменија името и ни ги опоганија историјата, идентитетот и беломорските дијалекти на македонскиот јазик ги прогласија за грчки. Зарем сметаш дека не му треба лекарска помош на тој што тврди дека леринчани од секогаш зборувале грчки? Кое право имаат Албанците да одлучуваат за историјата на македонскиот народ и за македонскиот јазик?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 9:15 pm

Pak si se pravel glup so sila, kolku shto prochitav stanuva zbor za napadite od Rama na koi KPOSMovcite se raduvaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 10:11 pm

Ајде повторно да напишам дека не е за радување што еден божем македонски премиер прима платформи за работа на владата од премиер на друга држава, од Еди Рама. Исто е послушник на Алексис Ципрас и Бојко Борисов. Со западните земји наредби прима преку амбасадори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 10:24 pm

Ajda jas povtorno da ti potvrdam deka si glup. Rama go napgja Pendarovski a gjubrinjata od KPOSM se raduvaat. Predavnici do kraj.
Teo
Teo

Број на мислења : 4404
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Јун 17, 2019 2:38 pm

Така треба, да се знае дека сте дпмне-оФци а не ВМРО.

DPMNE-OFCI - Page 42 IMG-20190617-122625-414
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јун 18, 2019 10:36 am

За тие јуди сите користат термин дека се независна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ (вез исфрлање на ВМРО). Иако се исклучени и не се повеќе членови на партијата, Значи ли дека треба да бидеш Јуда за да ти се почитува правото на само именување од страна на македонците што си избришаа поголем дел од својата историја и идентитет. Тие што уште не знаат од кога се Македонци и чекаат што за тоа ќе договорат Зоран Заев и Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јун 18, 2019 11:39 am

Тие јуди Жмицко ги моли да се вратат во дпмне. Состанокот беше на негова иницијатива.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јун 18, 2019 10:29 pm

Сосема точно, дпмне нема никаква врска со ВМРО.

DPMNE-OFCI - Page 42 Untitl28
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Јун 19, 2019 12:08 pm

Твојот ВМРОвец Љубчо Георгиевски премолчува една работа. Дека Драган Богдановски во тоа време македонските комунистички власти не му го продолжуваат пасошот, па не може да дојде на оснивачкиот конгрес. Ако татко од некои причини не може да дојде во породилиштето кога ќе му се роди дете, не значи дека не е татко. Така пишува еден од најблиските соработници на Богдановски мане Јаковклевски.

Жaлнo е да се гледа како “вojводата” се пeнaви во улога на слуга на Заев.
И се знае дека тука суштината е преку гpyба и нeoснована лага, да се додвори на Заев, и тоа врз невистина, врз информација која никогаш Мицкоски не ја изговopи.
А вистинското прашање е зошто Љубчо сега го нaпaѓa ВМРО, зошто лепи неосновани етикети на Мицкоски за некаков ген со неговиот претходник,а во исто време е на страната на Заев, во стилот на некој двooличен инфopбировец.
Одговорот упатените велат лежи во лукpaтивноста на авторот, но за мене она што е уште попоpaзително е во исто време да се седи во скутот на Заев и да се говори за историјата на ВМРО-ДПМНЕ!
Драган Богдановски не дојде на основачкото Собрание на 17 јуни 1990 г. затоа што немаше патна, тогаш сеуште ЈУ исправа.
И, ако таткото на детето не бил во бoлницaтa кога се пopодило, сепак е татко, нели?
ПОКОЕН ДРАГАН БОГДАНОВСКИ е ИНИЦИЈАTOРОТ И ИДЕОЛОГoT НА ВМРО-ДПМНЕ
П.С Немој барем ти да говориш за улогата на Драган Богдановски кој ниту сега ниту за сто години нема да можеш да се доближиш ниту до неговата сенка, а не пак повеќе. Драган се декларираше за Македонец, и беше Македонец, од глава до пети, и даде се за нашата партија и kaуза. Љубчо не може да се пофали со тоа.
Бог да го пpoсти и Вечна му слава на Идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски


https://infomax.mk/wp/јаковлевски-му-го-плecha-на-горгиевски-н/
Моја забелешка. Не сум сигурен дали Љубчо му седи во скут или на некој друг орган на Заев, или двајцата седат на нешто на некој заеднички газда. Бојко Методиев Борисов на пример. Кај Љубчо е проблем што сака тој да се води како идеолог на ВМРО-ДПМНЕ, па од тука и дружбата со најголемиот пишувач (да не кажам фалсификатор) на историјата на Македонија, црпнатиот од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5041
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Јун 19, 2019 1:14 pm

Поголемо говно предавничко од Мане не можеше да цитираш, лешперот го продаде родениот брат и нема никаква врска со формирањето на ВМРО ниту пак (освен пикање во шупак на Грујо) направил нешто за ВМРО. Љубчо секогаш бил пред времето, она што тој го заговарал пред десет години вие сега го измислувате како топла вода и си го припишувате себеси.

ПС. Гарантирам дека не знаеш кој е брат на моронот Мане и воедно коосновач на ВМРО заедно со Драган Богдановски,  Љупчо Георгиевски, Борис Змејковски и Владо Транталовски партија која сега е позната како партија на дпмне - оФци.
luxor
luxor

Број на мислења : 4549
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 42 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 42 of 44 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот