DPMNE-OFCI

Страна 29 of 43 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 43  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Пон Jул 03, 2017 1:33 am

трендафил напиша:Колку му плативте на човекот за ваква изјава. Иако во суштина е во право дека политичките протести се во некоја рака мерење. Не знам дали имаше повеќе луѓе кога вие протестиравте пред судот за да го браните Бучковски или сега.
да бе овој од СДСМ е платен. вие вмровци сите со iq од 140 сте. нели такви советници бараше министерот тодоров. само не се сеќавам дали успеа да најде.
поглупа и попроста раја од вмровци не постои на цел свет.

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty сдсмОВЦИ

Пишување by трендафил on Пон Jул 03, 2017 8:20 pm

Знаеме дека сите фашисти и тоталитарци мислат за другите дека се глупави, небањати или со еден збор недостојни на нивната фашистичка висост, па не знам зошто некои учесници на форумов и не пишуваат друго ништо освен што покажуваат омраза кон другите. За мерењето прва зборуваше вашата активистка Мирјана Најчевска кога полицијата под ваше раководство го утепа Трајан Беќиров и за тоа никој не одговараше. Зошто мислиш дека Најчевска има право на мерење, а обичниот протестант не.
Се надевам дека еднаш ќе ми одговориш на едно прашање. Зошто мислиш дека кога вие протестиравте пред судот за Бучковски, Заев ,шарените револуционери и други случаи се беше во ред, а кога друг го прави истото е глупав, небањат, лоботомиран ... Јас веќе одговорив погоре што мислам по тоа прашање со мојот лоботомиран мозок, но ме интересира што мислат генијалците на форумов.
Ајде попатно да прашам ако старата власт крадела по над 500 милиона евра годишно, 10 милиони евра неделно, што направи новата власт со тие 40 милиона што не се украдени и зошто не задолжи со дополнителни 33 милиона евра државни записи. Што бидна со брзиот влез во НАТО и почеток на преговори со ЕУ?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Пон Jул 03, 2017 8:29 pm

и ти онака како паметен вмровен пресмета дека секој дена во државната каса се слеваат најмалку 10 милиони.
и минатата влада констандно краде по 10милиони секој ден.
крадеа они кога ќе земат креди и кога ќе почнат некој проект.
кредити од неколку стотици милиони евра, не овој на новата влада од мизерни 33 милиони.
дај не се глупирај стварно.

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Jул 03, 2017 8:38 pm

Pochituvan Trendafile, smrtta na Trajan Bekjirov beshe vo maj 2006 godina...Nepolni tri meseci podocna vie dojdovte na vlast i Goca brk beshe naznachena za minister za vnatreshni raboti...I kako shto znaeme smrtta na Bekjirov ostana zagatka iako vie dpmneofcite tvrdevte deka e ubien od pripadnici na policiskata edinica alfi...Me interesira zoshto deset godini toleriravte nesposobna lichnost kako Goca da ja vodi policijata iako ne uspea da gi najde ubijcite vo sopstvenite redovi...Se razabira ako vashata verzija na nastanite e tochna...Ili mozhebi lazhevte pochituvan Trendafile, onaka predizborno a nekoi vashi aktivisti imaat zameshano prsti vo celata ovaa rabota???
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Jул 03, 2017 8:51 pm

Мирјана Најчевска не е Вмровец, а по повод тој тажен настан го употреби изразот за мерење. Не секогаш е лесно да се пронајдат докази за некој криминал, посебно во вакви случаи кога нема неутрални сведоци како во случајот со Мартин Нешовски. На друг форум веројатно и јас не ќе обвинев дека полицијата го убила Беќиров. Овде тоа го направив затоа што е вообичаено некој да биде обвинет и осуден без докази. Така изгледа дека ќе работи и режимот на Ахмети, Заев и Села.


Што се однесува до 19те милиона пресметката е едноставна но приближно точна со обвинувањата за наводна кражба на минатата власт. 10 милиона по 52 недели се 520 милиона годишно, по 10 години 5,2 милијарди. Отприлика за таа сума зборувавте вие. Ако не сте лажговци толку пари би требало неделно да останат на буџетската сметка непотрошени. Подобро кажано неукрадени.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Jул 03, 2017 8:56 pm

Najchevska ne e chlen nitu na SDSM pochituvan Trendafile...Od druga strana ne e vazhno kogo ti obvinuvash...Vazhno e shto ja branish nesposobnata Goca da otkrie ubistvo navodno izvrsheno od policijata shto taa ja vodeshe deset godini...Iako imashe nekoi muabeti deka Bekjirov bil eliminiran od chlenovi na dpmne pa zatoa Goca gi sokrila vinovnicite...Kako shto se obide ama ne uspea vo sluchajot so Neshkovski, pa zatoa vo bombite mnogu se nervirashe...

Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Jул 03, 2017 9:10 pm

Во двата случаи, доколку и за Беќиров се работи за убиство, имаме несреќен сплет на околности, а не планирано убиство. Знам дека Најчевска не е член на СДСМ, но е платеник на Сорос, па како таква се бореше за власт по мерка на меѓународната банда што се нарекува самата меѓународна заедница. Сепак ја спомнав само како човек што го пласираше на домашната политичка сцена терминот за мерење на „алатките“. Лично јас, како според мнозинството на овој форум небањат и лоботомиран, мислам дека човекот не сакаше да даде одговор за режимска (владина) телевизија, а по инсистирање на новинарот тоа што го кажа го кажа како шега не надевајќи се дека некој од таква глупост ќе се обиде да профитира.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Jул 04, 2017 8:14 pm

Тој изјави и дека членовите на ВМРО-ДПМНЕ трпеле многу повеќе полоши работи од политиката на партијата, отколку што трпеле членови на СДСМ.
Тдм, е ова јас од дамна го зборувам, што ја поткрепува мојата теза за приватизирана партија, која ја партизира државата за на крај да бидеме (се обидоја ) да не приватизираат.
Еден од иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески, во вечерашното гостување на Телма рече дека осум високи функционери кои биле блиски до Никола Груевски се заштитени сведоци на СЈО.

Ако е вака, значи секој се спасува на свој начин а.......глувците бегаат од бродот кој тоне први.
Богојески: Осум функционери блиски до Груевски се заштитени сведоци на СЈО

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Jул 04, 2017 8:34 pm

Зошто ги немате напишано и имињата на заштитените сведоци, туку само бројката. Во ниту една македонска партија нема 8 високи функционери. Не верувам дека на странците што сакаат да го елиминираат Никола Груевски им пречи тоа што Македонија имаше повисок економски развој во услови на светска економска криза, отколку порано во идеални економски услови, кога многу земји имаа двоцифрен процент на пораст на годишниот БДП, туку дека повеќе се работи за обидите за кршење на нашите човекови права, односно за идентитетот на Македонците и правото сами да си ја именуваме државата. А на тој пат им стои Никола Груевски.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Jул 05, 2017 12:55 am

Zatoa shto pochituvan Trendafile ne sakame da zavrshat kako eden drug zashtiten svedok, Kosta Krpach...
Teo
Teo

Број на мислења : 4283
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 05, 2017 1:31 pm

Алооо небањати толку ли е тешко во опозиција па се шекнавте тотално. Сакале они да го предлагаат јавниот обвинител и да се бирал со двотретинско мнозинство. Па кај бевте бе лоботомирани минатите десет години да донесете таков закон па ЈО да го предлагаше СДСМ и да моравте да имате двотретинско? Ебаве мрднатите и да било предизборно ветување ќе почекаме саглам опозиција па да донесеме таков закон. Вакви какви што се покажавте додека бевте на власт со Зврле и Шврго кој сега брани криминалци што требало да ги гони за време на мандатот единствено може да ви викнеме жуто комбе и да ви резервираме во Бардовци. За тие де што немаат резервирано во Идризово.

PRVOBOREC

Број на мислења : 449
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Ре: сдсмОВЦИ

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 3:10 pm

Може да се донесе законот со тоа што ќе важи по следните избори или за избор на следниот обвинител, односно овој што сега ќе го изберете да биде последен партиски. Иначе предлогот е коректен и вака доколку се сака навистина департизација на судството. Изборот мора да биде компромисен затоа што опозицијата сама не може да обезбеди 2/3 мнозинство. Вие веројатно сакате во законот да пишува дека опозицијата предлага обвинител само кога СДСМ не е на власт. Интересно е зошто пратениците од СДСМ и Албанците од власта гласаа против укинување на радиодифузната такса.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Сре Jул 05, 2017 3:12 pm

без трескање глупости
им текна за реформи во судството сега кога на нив им се суди

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 3:14 pm

Заев се сети да го менува обвинителот кога на него му се суди. Овој обвинител нема врска со обвиненијата против ВМРО. Нив и понатаму ќе ги води СЈО. А има врска со обвинението за едно евро кај Вицето.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Сре Jул 05, 2017 3:30 pm

Да сакаа и да можеа Заев досега ќе го осудеа. Што досега не го осудија или не сакаа, мислеа подобро да им биде лесен противник отколку да го отстранат, ама изгледа го подценија или пак доказите нешто не ги бива - сечено, лепено, монтирано.

nino

Број на мислења : 259
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 3:47 pm

Погледни ја снимката. Целосна е и се гледа устата на Заев. Од усните многу глуви можат да прочитаат што зборува. Заев сам по себе не е ништо. Тој е само кукла. Опасни се играчите што ги влечат конците. ВМРО не сакаше украинско сценарио во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 05, 2017 4:17 pm

Колку треба да бидеш лоботомиран да веруваш дека цел свет кова заговор против пастиротѕ на небањатите од страв дека под негово водство Македонија ќе ги загрози интересите на велесили како САД и ЕУ.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 449
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Ре: сдсмОВЦИ

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 6:06 pm

Врхушката на т.н. меѓународна заедница е лута затоа што со пресудата на судот во Хаг на секој што има малку абер од право му е јасно дека НАТО и ЕУ бесправно ја држат Македонија надвор од членство. Да не кажам дека не сме членка на НАТО затоа што со него раководат криминалци во моментов. Јас непочитување на судска одлука го сметам за криминал. А ти? Заверата не е против Груевски лично, туку против Македонија и Македонците. Дури и против БЈРМ и фиромците, затоа што и тоа име не го почитуваат. Патем ни Ердоган не беше против меѓународната заедница, дури собори руски авион на сириска територија, па сепак сакаа да го симнат од власт. Чудни се начините на размислување на меѓународната заедница. И тоа што е нејзин интерес.
П.С.: Гледам дека на овој форум добар дел од учесниците не се во состојба да прифатат на нормален начин кога некој не мисли исто како нив, па се обидуваат со омраза и примитивизам да ги избркаат ваљда „непријателите“ од форумот. Бадијала се трудите, кај мене тоа не пали. Сум учествувал и на други балкански форуми како Македонец што не било секогаш добро прифатено. Имало и примитивизми не баш толку, но скоро како и на овој наш форум. Не сум избегал од ниту еден, па нема ни од овој. Ајде пак да напишам дека форумите се за судир на сопственото со различни мислења. Не се средство за самозадоволување, да не напишам онанија, на група што мисли исто.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Сре Jул 05, 2017 7:49 pm

Небањат ај освести се, не те викаат они тебе ти сакаш у нивно друштво и затоа мораш да играш како што ти свират. Според кое тоа право можеш да се придружиш на било која светска организација? И ако веќе има некакво такво право според вас лоботомираните у жолта куќа зошто пастирот ваш не се придружи на Евроазиската унија и не ги заеба ЕУ и НАТО туку и пред некој ден пак цмиздреше да го примеле таму?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 449
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino on Сре Jул 05, 2017 7:59 pm

Geografski pripagame na EU ama mentalniot sklop ni e taman za evroaziskata.

Dino

Број на мислења : 372
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Ре: сдсмОВЦИ

Пишување by трендафил on Сре Jул 05, 2017 10:02 pm

PRVOBOREC напиша:Небањат ај освести се, не те викаат они тебе ти сакаш у нивно друштво и затоа мораш да играш како што ти свират. Според кое тоа право можеш да се придружиш на било која светска организација? И ако веќе има некакво такво право според вас лоботомираните у жолта куќа зошто пастирот ваш не се придружи на Евроазиската унија и не ги заеба ЕУ и НАТО туку и пред некој ден пак цмиздреше да го примеле таму?
Гледам дека не можеш да се ослободиш од примитивизмот и говорот на омраза. Сепак ќе ти одговорам. Ако цената е промена на името и проблематизирање на идентитетот не сакам во ЕУ и НАТО. Оваа врхушка на ЕУ и НАТО тешко дека ќе го почитува меѓународното право и сопствените правила, но и таму ќе дојде до промени. Но не верувам и дека во светот нема демократија, односно дека има само еден избор. Еден избор значи дека нема избор, односно дека има диктатура.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Нед Jул 09, 2017 11:52 am

slaba komitskata sinojka ,nema nishto nit na tviter nit na feisbuk ,izgleda doshle dvajca bez trojca pa nema sliki
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 276
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Jул 13, 2017 8:42 pmЌе си ги прашаш твоите бе, ајдамак, идиот, гревче.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Jул 13, 2017 8:46 pm

Јас сум главен и одговорен уредник на Сител телевизија, а тоа значи дека треба постојани средби со продавачи на програми, а ова не може да се промени преку ноќ. Исто така професор сум на Европскиот универзитет. Трето, професор сум во Србија, каде ако не сум присутен, ќе добијам казна. Осумдесет отсто од приходите во семејството се од мене.

Добро бе Латасе, дали фамилијата на Велија немаше обврски, или можда Кежароски, или генрал Стојков, Диневски, Зоран Божиноски. Дали Никола Младенов не остави фамилија зад себе.
Љубе Бошкоски, за кој навиваше да добие казна затвор, притвор.Латас: Не сум заслужил мерка притвор

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Jул 14, 2017 7:12 pm

Кога пишуваш за генералот Стојков, дали мислиш на неговиот притвор во 2005 година кога невин лежеше во притвор подолго од една година. Не знам ни во кој смисол го споменуваш Никола Младенов за кој не знам дека некогаш бил во притвор.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4793
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 29 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 43 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот