DPMNE-OFCI

Страна 30 of 39 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Jул 25, 2017 8:27 pm

DPMNE-OFCI - Page 30 DFkpDVTXgAEFuUk

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Сре Jул 26, 2017 4:44 pm

Interesno ,hm
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 323
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Jул 26, 2017 7:18 pm

А кој тоа пател од поддржувачот на режимот на Заев Љубе Бошковски?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Jул 26, 2017 11:12 pm



Грујовски и Бошковски во бегство – Алфите не ги најдоа дома за да ги однесaт во Шутка во притвор


Ако тие досега не ја напуштиле земјава, се шпекулира дека можно е да се кријат во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

Шта е мишеви дошло време на ќорќе и се скривте во дупка.


defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Jул 27, 2017 7:18 pm

Секогаш кога во некоја земја има диктатура, борците против таа диктатура поминуваат во илегала. Сигурно е дека никој не е будала да оди во притвор умоболни луѓе да се изживуваат врз него.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 27, 2017 10:29 pm

трендафил напиша:Секогаш кога во некоја земја има диктатура, борците против таа диктатура поминуваат во илегала. Сигурно е дека никој не е будала да оди во притвор умоболни луѓе да се изживуваат врз него.

abe cel den poglednuvav dali ke se javi nekoj i da gi odbrani ovie shto treba da se vo pritvor ,i eve duri sega te gledam kako so lesnotija gi opravduvash .Nemozam da se nachudam stvarno !Vikash ima diktatura ?!Sega?A do sega shto beshe ,sloboda?Aj be oj lechise !
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 478
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Jул 27, 2017 11:12 pm

Бидејќи нели вие од СДСМ и Сорос гледате во сегашноста и иднината, добро е што признаваш дека сега има диктатура. На пример во Бугарија парламентот го изгласа договорот со Македонија и му даде дозвола на премиерот Борисов да го потпише. Режимот на Заев не помислува на нешто такво. За тоа како било во минатото, кога ВМРО беше на власт има на форумов дел за историја, па не сакам за тоа да пишувам овде и Дефо да ме нарече клапчо. За тебе, бидејќи сте од исто стадо, на пастирот Заев, не постои таква опасност.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Jул 28, 2017 6:52 pm

трендафил напиша:Секогаш кога во некоја земја има диктатура, борците против таа диктатура поминуваат во илегала. Сигурно е дека никој не е будала да оди во притвор умоболни луѓе да се изживуваат врз него.

Брате, дефинитиво или си избеган од , или си за во Бардовци, друго немаSmile

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Jул 28, 2017 7:40 pm

Сериозно ли мислиш дека не постои опасност некој од притворените да ја дели ќелијата со група насилници од албанско или сдсмовско потекло кои како награда за нарачано малтретирање би биле ослободени. Треба ли да спомнувам повторно дека премиер во Македонија е аболициран криминалец кој за актуелното обвинување 11 пати по ред го одлага судењето. Се додека не успее да направи измени во обвинителството кое како СЈО ќе го повлече обвинението.
Еве еден пример дека немате ни трошка срам. За истурање боја на плочникот протестантите од здржението Блаже Конески од режимската полиција добија прекршочни пријави и ќе добијат казна од најмалку 100 евра. Други фарбари, Најчевска или Калајџиев се наградени со место во комисија за реформи во правосудството, а Заев или Шеќеринска со премиерско односно министерско место.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Jул 29, 2017 4:11 pm

трендафил напиша:Сериозно ли мислиш дека не постои опасност некој од притворените да ја дели ќелијата со група насилници од албанско или сдсмовско потекло кои како награда за нарачано малтретирање би биле ослободени. Треба ли да спомнувам повторно дека премиер во Македонија е аболициран криминалец кој за актуелното обвинување 11 пати по ред го одлага судењето. Се додека не успее да направи измени во обвинителството кое како СЈО ќе го повлече обвинението.
Еве еден пример дека немате ни трошка срам. За истурање боја на плочникот протестантите од здржението Блаже Конески од режимската полиција добија прекршочни пријави и ќе добијат казна од најмалку 100 евра. Други фарбари, Најчевска или Калајџиев се наградени со место во комисија за реформи во правосудството, а Заев или Шеќеринска со премиерско односно министерско место.
Слушај магаре едно непрекопсано, зошто истово не го твредеше кога беа апсени Велија и неговата фамилија, Кежаровски, кога Павле Богоески беше притворен, кога син му на Дац актерот го кренале во 16 сабајле.
Зошто истово никој не го спомна кога член на мојата фамилија беше приведен во 4 сабајле, онака по желба на еден Градоначалник и неговиот секретар(внук на Чавков), и до ден денеска тоа видео стои на Јутјуб од приведувањето. Кога некогаш ќе имаш г'з, а немаш очи во очи че ти објаснам некои работи. ОК.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Jул 29, 2017 8:14 pm

Можеби сум пристрасен. Во секој случај за никој од тие што ги бранеа не користев говор на омраза и секогаш сум пишувал дека судот ќе го каже последниот збор. Со напомена дека тогаш имавме едно обвинителство, а амбасадата на САД немаше вработена за вршење притисок врз судот и обвинителството. Во секој случај судењето може да се и во отсуство на обвинетите. Не знам зошто судот тоа не го прави во случајот Поткуп кај што еден од порано веќе еднаш амнестиран криминалец 11 пати по ред успева да не дојде на рочиште. Во секој случај не знам дали вие бевте магариња непрокопсани кога поддржувавте опозиција, тоа најдобро самите го знаете, но бидејќи таквото однесување не ви е заштитено како авторско право, сега исто ќе го применувам и јас. Дали обвинетите ќе бидат уапсени зависи од министерството за внатрешни работи, пред се од Оливер Спасовски. Ако не е способен да ги најде, дајте друго дете.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Jул 30, 2017 2:48 pm

ВМРО-ДПМНЕ избра целосно нов Извршен комитет

И натаму ДПМНЕ, привтизирана партија во рацете на братучедите. Можност за реформи 0.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Aвг 02, 2017 11:29 am

Како се станува од револуционер, предавник, фикус, итн, итн, итн...
DPMNE-OFCI - Page 30 Fikus10

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Aвг 02, 2017 3:31 pm

defo напиша:ВМРО-ДПМНЕ избра целосно нов Извршен комитет

И натаму ДПМНЕ, привтизирана партија во рацете на братучедите. Можност за реформи 0.
Опозицијата сигурно не прави реформи туку власта. Не знам зошто си толку загрижен за тоа дали ВМРО-ДПМНЕ ќе биде силна партија што може да ги победи твоите Алијанса на Албанците, ДУИ и СДСМ. И така вие сметате дека името ВМРО може да го носат само партии чии лидери се Бугари. ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски и ВМРО-БНД на министерот за одбрана на Бугарија Каракачанов.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Aвг 30, 2017 4:55 pm

Колку е сериозно лудилото кај членовите на дпмне сведочи и ова. Тешки психијатриски случаи има помеѓу нив.

Подолу е пост од твитер од Александар Ванковски од Охрид.

DPMNE-OFCI - Page 30 Firesh12

А ова е вистината. Настанот се случил 2015 година и се работело за соседска расправија за узурпирање и незаконско присвојување на паркингот пред зградата од страна на полицаецот.

DPMNE-OFCI - Page 30 Firesh11

https://twitter.com/Kljomparka/status/596717075554504704
luxor
luxor

Број на мислења : 4290
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 31, 2017 9:43 am

Лоботомираните во жолтата куќа тоа единствено и можат да го прават, нивниот единствен спас е психијатрија.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Aвг 31, 2017 10:06 am

Да го завршам тоа што го започнав. Еве го лудакот.

DPMNE-OFCI - Page 30 Firesh13
luxor
luxor

Број на мислења : 4290
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Aвг 31, 2017 2:25 pm

luxor напиша:Да го завршам тоа што го започнав. Еве го лудакот.

DPMNE-OFCI - Page 30 Firesh13


Еве каков говор на љубов користи нашиот колега и твој соборец Првоборец, а тоа воопшто не си го забележал затоа што го сметаш за нормален говор на власта.  

Лоботомираните во жолтата куќа тоа единствено и можат да го прават, нивниот единствен спас е психијатрија.
Дали СДСМ и кучињата на Сорос го имаат патентиран говорот на омраза. Погледни прво дома пред да гледаш во соседството.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 31, 2017 4:23 pm

И што е погрешно во моето пишување? Не сте лоботомирани во жолтата куќа? Сте. И зарем не е вистинскиот лек и спас за нестручно лоботомирани вистинска стручна помош?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 439
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Aвг 31, 2017 6:39 pm

Само твоја пуста желба е твоите пријатели од УЧК да ги лоботомираат сите што не сметаат како тебе дека Бејли, Анмети, Села и Заев се богови. Бадијала се трудиш со својот примитивизам да ме натераш да избегнувам да ти одговарам. Тоа задоволство нема да ти го пружам за твое добро затоа што мислам дека негативно ќе делува на твојата психа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Aвг 31, 2017 8:18 pm

Со навредите и квалификациите ќе намалите и двајцата. Да не морам јас да се вмешувам.
luxor
luxor

Број на мислења : 4290
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 01, 2017 6:36 pm

Луксор, сакам да ти се заблагодарам што се вмешуваш секогаш кога јас ќе одговорам на некоја навреда во сличен стил. Веројатно очекувањата од мене ти се поголеми.
Во знак на добра волја еве едно видео од денешниот празник Курбан Бајрам. Како нашиот премиер го прославува со своите гласачи во Арачиново кај што СДСМ победи на последните избори. Честит Курбан Бајрам на сите Муслимани, а посебно на тие стотина илјади што гласаа за актуелната власт.


_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 02, 2017 12:34 pm

Eve chestitki i od mene so slikata na pastirot na vro-dpne-ofcite na gosti kaj ciganot shto im pokazhuvashe sreden prst na makedoncite vo nivnata sopstvena drzhava i se toa pod zashtita na vlasta na vro-dpne-ofcite...

DPMNE-OFCI - Page 30 Gruesvki-3-640x334

Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Сеп 03, 2017 11:37 pm

Mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev koj voedno e i najuspeshniot makedonski premier vchera ja bodreshe makedonskata reprezentacija vo fudbal na natprevarot so Izrael koj go dobivme so eden sprema nula...Za toa vreme Grujokio vo shtabot na dpne-ofcite izdaval naredebi chlenovite na vro-dpne da se soberat masovno i vo vtornik na natprevarot vo Strumica protiv Albanija da navivaat za albancite se so cel da im se dodvoruva na Alji Ahmeti i Bilal Kasami i da dokazhe deka mozhe da bide koalicionen partner za lokalnite izbori koi spored internite anketi na dpne sigurno kje gi izgubat so katastrofalen rezultat...

http://www.gol.mk/fudbal/zaev-vo-drushtvo-na-gjorgjioski-ja-bodri-makedonija-vo-izrael
Teo
Teo

Број на мислења : 4184
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Сеп 05, 2017 9:25 pm

https://twitter.com/i/web/status/905109938741104646

Викате нормални се ДПМНЕ-овциве, јас ви викам не.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 30 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 39 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот