DPMNE-OFCI

Страна 31 of 42 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Сеп 06, 2017 4:37 pm

11 деца починаа по болници за 10 дена, они се секираат за детето што се онесвести..само така…така треба…

http://vistina.mk/?p=527098

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Сеп 06, 2017 7:13 pm

А ти мислиш си исклучок од горниот пост, лет ми чек.....Нопе.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Сеп 06, 2017 7:16 pm

трендафил напиша:11 деца починаа по болници за 10 дена, они се секираат за детето што се онесвести..само така…така треба…

http://vistina.mk/?p=527098

Ne e nishto strashno shto deteto se onesvestilo...Ne go udril pastirot bokser po glava pa da se onesvesti...Strashna e reakcijata na vro-dpne-ofcite i samiot pastir prisutni tamu...Totalno otsustvo na empatija...Shto jasno ukazhuva na vashata psihopatija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Сеп 18, 2017 12:31 pm

I posle ofci...E pa ofci bre nepismeni...Ofci...

DPMNE-OFCI - Page 31 DJ_TlvSW4AADL4I
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Сеп 20, 2017 7:17 pm

Самоил Малчески им се приклучи на „Реформаторите“: Груевски мора да си поднесе оставка

– Јас од многу одамна кажувам дека ВМРО мора да се реформира и сегашното раководство да замине во историјата. Ова е единствен начин да си ја спасиме партијата и државата. Груевски мора да си поднесе оставка од лидерската позиција – тврди во изјава за „Фокус, Малчески.

Точно, спасот за ДПМНЕ, т.е да се врати во ВМРО-ДПМНЕ, Грујо и баграта да си дадат оставка, и де-приватизираат партијата.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Сеп 21, 2017 6:38 pm

Uapsen platenikot na Grujokio, Igor Jug koj vo parlamentot na 27 april, spored izjavata na shpionot na srpska udba Zhivaljevich, vlegol so zadacha da go ubie premierot Zoran Zaev...

DPMNE-OFCI - Page 31 Firesh15
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Сеп 22, 2017 8:14 am

ОВОЈ ЧОВЕК ДЕНЕС Е ЖРТВА НА ОДМАЗНИЧКАТА ПОЛИТИКА НА СДС: Шеќеринска бара одмазда од овој дедо кој сакаше да ја спаси од немирите на 27 април!


Салонските политичари од СДС, елитистите и луѓето кои извршија државен удар на 27 април, залагајќи се за слободно општество во кое секој ќе може на себе својствен начин да го искаже незадоволството од работата на владата, суди човек кој нема пари да си плати адвокат, живее под стандардот (жртва на криминалната приватизација од деведесетите)


ОВОЈ ЧОВЕК ДЕНЕС Е ЖРТВА НА ОДМАЗНИЧКАТА ПОЛИТИКА НА СДС: Шеќеринска бара одмазда од овој дедо кој сакаше да ја спаси од немирите на 27 април!

Шо дрога користат ДПМНЕ-овциве, а знае некој???

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Сеп 22, 2017 6:03 pm

Ако Заев е амнестиран за присвоени 8 милиона евра општински пари и веројатно ќе биде ослободен и за барањето поткуп и изнудувањето на придонес за црквата, колку треба да биде осуден дедото кој сигурно не отиде со намера да ја скубне за коса Шеќеринска, која патем учествуваше во криминалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието надвор од процедурите и со помалку од 61 глас.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Сеп 22, 2017 6:57 pm

Nemashe on navistina namera samo da ja skubne za kosa...Imashe namera da i go skrshi vratot pa spored toa treba da ja dobie maksimalnata kazna za obid za ubistvo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Сеп 25, 2017 8:00 am

Пратеникот Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ повторно во Парламентот зборуваше во присуство само на неколку колеги од партијата, бидејќи само што ќе го најави спикерот Талат Џафери за Збор од собраниската говорница, сите останати пратеници стануваат и моментално ја напуштаат салата. И денеска се случи истото на расправата за Законот за минимална плата.

По веќе познатиот терк, Мукоски излезе на говорницата и знаејќи дека камерата на МТВ собраниски канал е насочена само кон него, а не и кон останатите во салата, глумеше дека им се обраќа на пратениците од СДСМ, ДУИ и на останатите од мнозинството.


DPMNE-OFCI - Page 31 Krsto-mukoski-sobranie-32839288932


Крсто збори, никој не го слуша

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Сеп 25, 2017 2:22 pm

Грујо ги терал дпмне-офците да се брцаат во говна за да покажат колку го мразат СДСМ иако не верувам дека тоа ќе им помогне многу за локалните избори.

http://www.libertas.mk/foto-shtab-na-sdsm-vo-aerodrom-izmachkan-so-izmet/
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Сеп 30, 2017 10:19 pm

So koj se druzhish takov si...Grujo potsvesno go pokazhuva toa...Na pomosh vo kampanjata go povika kriminalecot so tapija Jansha, osuden za primanje mito dodeka beshe premier na Slovenija na dve godini zatvor od koi del odlezha...Grujokio koj beshe faten vo teshki kriminali dodeka beshe premier na Makedonija doprva gi cheka svoite 20 godini koi kje si gi odlezhi do posledna...
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Нед Окт 01, 2017 12:49 am

uf pa ti se da "zabelezish "
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 492
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Окт 03, 2017 8:11 am

DPMNE-OFCI - Page 31 DLD3jy3WAAAmpVH

Коментар, нема потреба!!!

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Окт 03, 2017 8:11 am

DPMNE-OFCI - Page 31 DLD3jy3WAAAmpVH

Коментар, нема потреба!!!

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Окт 03, 2017 8:11 am

Исто, тело различни глави(тинтари)...
DPMNE-OFCI - Page 31 DK9xCkYXUAAJQqD

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Окт 08, 2017 11:06 pm

DPMNE-OFCI - Page 31 22281885_362195667568079_3220642392315939919_n

Леле, многу народ во Струмица.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Окт 11, 2017 3:07 pm


Хихихи............На видеово се Сашо Василески, Љубен Арнаудов, вратари од Македонското собрание!!!

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Сре Окт 11, 2017 3:44 pm

brej jaka fotkava defo ...aren ....aj malku poeke vakvi pikanterii daj da se smee i chudi narodecov nash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Окт 11, 2017 9:53 pm

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 31 22281885_362195667568079_3220642392315939919_n

Леле, многу народ во Струмица.
На оваа фотографија нема никој ни на бината. Освен веројатно тој што ги мести микрофоните.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Окт 23, 2017 11:23 pm

Лудак....

Оваа власт на СДСМ е марионетска власт, која ја други сили ја инсталираа во Македонија и овозможија да ги фалсификува локалните избори, за да им личи на граѓаните дека таа власт е многу силна и дека има голема поддршка, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во Карбинци.

-Красниќи на слобода, а Едмонд Темелко, човек кој што е борец за човекови права на Македонците во Албанија, во затвор. Убијците на децата во Смилковското езеро ќе ги пуштаат на слобода, а оној јаден дедо за кубење коса, четири години затвор… Народот ги гледа и допрва ќе ги види, но нема долго да ги издржи, ова нема долго да трае, ќе помине некое време, ќе помине нивната употребна вредност на оние кои ги инсталираа како марионетска власт и народот ќе најде начин да го реши проблемот со овие луѓе, на чело со ВМРО-ДПМНЕ на власт – изјави Груевски.

И сам, неќе никој да се бламира со него а????

DPMNE-OFCI - Page 31 Gruevskinikola

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Окт 27, 2017 7:57 pm

Љамбе Арнаудов, колумна,забеган човек.

ВМРО било покрај тебе кога си се родил, било тука и кога твојата мајка ги испекла колачињата во форма на твоето стапалче во чест на твоето прво застанување на нозе и прво зачекорување во животот со што го почувствува стабилното тло на твојата татковина.

ВМРО било со тебе кога си заодел во градинка, низ целото твое школување и било сведок на твојата прва љубов, на постигнатиот гол, кош, претрчани километри, тука било и кога си се вработил, кога си формирал семејство, си се израдувал на чеда и внуци и кога си дочекал заслужена пензија.

Сте се радувале заедно на слави, свадби и празници, но и ти било искрена утеха кога си тагувал. Гледаш, покрај твоите биолошки родители ВМРО ти било и втори татко и мајка. Те прашувам дали не е нормално на волку активности и подарени добрини дека некогаш може и да се погреши. Затоа пред да помислиш да се налутиш ти порачувам да се потсетиш на овие две библиски мудрости:
Од татко ќотек не боли.
Ова го тврди, судејќи по колумнава дека татко му не го тепал никогаш

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Окт 29, 2017 10:11 pm

Груевски, плаче сака, избори, за да си ја заштити лидетрската позиција во ДПМНЕСпоред првичните коментари на аналитичари, Груевски со ваквиот настап си создава терен за одбрана на лидерската позиција, а за да го дефокусира вниманието од сопствената одговорност по тоталниот изборен пораз, си бара други виновници за тоа

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Ное 05, 2017 8:01 pm

Вртејќи по интернет го најдов ова....

Дамоски имал мотор од 2017, во износ од 9000 евра, боли го туле.......се изнацрпи државни пари....затвор, копиле едно.............

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Ное 14, 2017 10:05 pm


defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 31 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 42 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот