DPMNE-OFCI

Страна 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Сре Ное 22, 2017 12:02 pm

siromaviot grujo i glupite so mu gi cuvaat parite za sendvic i sokce.

http://www.libertas.mk/sjo-gruevski-ima-35-bankarski-smetki-vo-makedonija-a-peshevski-27/
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 423
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Дек 20, 2017 11:13 am

OFCI...


avatar
Teo

Број на мислења : 3740
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Дек 21, 2017 10:40 pm


defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by delta on Пет Дек 22, 2017 1:55 pm

naebafte komunajari,.,<><>

avatar
delta

Број на мислења : 436
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Дек 26, 2017 6:19 pm

Ne znam dali noviot lider kje im bide chudovishte, ama KURirite sekako im se chudovishni...Kurir faten vo gnasna laga...Eve kako sega izgleda istata vest...A eve go i videoto vo koe nikade ne se spomnuva za nekakva zaguba na bebe ili deka voopshto bila bremena...

avatar
Teo

Број на мислења : 3740
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 14, 2018 9:00 am

Будалска работа Наковски, советникот на Хорхе, зборува за името на Македонија, патриотизам на Ал Џезеира, причајќи на српски Sad

defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Фед 24, 2018 11:47 pm

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: ВЕИБО си замина затоа што претходната влада им ветиле дека ќе им обезбедат 3000 вработени кои ќе им работат со години за 150е, сакале да ја префрлат фабриката од Камбоџа!

- Знаете ли зошто Веибо си оди од Македонија? Претходната влада им ветиле дека ќе им најдат 3000 вработени кои ќе им работат со години за плата од 150е, и тие планирале да ја префрлат фабриката од Камбоџа во Македонија, но потоа се покажало дека во земјава никој не сака да работи за тие пари.

Вице премиерот Кочо Анѓушев во Ноќно Студио на Телма.

И по двајца од фамилија да вработеле 300 евра се тоа, а просечна потрошувачка кошничка 350 евра за 4 члена фамилија, е сега вие видете!!!

defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 9:51 pmГрујо па се сили нешто, да не му прај друштво на Мукоски во Шутка..Се спаси еднаш....Ќе се шета по иста авлија со Чавката

defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 10:07 pm


defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 10:17 pm

Како почнал така заврши....

defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мар 19, 2018 8:16 pm

zamisli i ovakvi ispadi branat ,ne mi se verua choek
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 423
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 21, 2018 11:28 pm


defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пет Мар 23, 2018 9:49 pm

ete koj e shef vo drzavava

Мијалков не се појави во суд, „Тортура“ одложена
23.03.2018 | 17:25МакедонијаПрочитано: 607
Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков не се појави на судењето за Тортура. Судот не го пронашол за да му ја врачи поканата за денешното рочиште. Го барале на адресата која е напишана во обвинението на СЈО, во скопски Капиштец. Но, неговиот адвокат вели тој не живее таму, туку на Водно. СЈО предложи покана да му врачат наредната недела кога ќе се појави во судот.

„За обвинетиот Сашо Мијалков има мерки на претпазливост и одземен му е пасошот и треба да се јавува во судот, за случајот Таргет-Тврдина. Тој се појавува во суд секој четврток во 12 часот. Доставницата може и тогаш да му ја врачите“, вели Љубомир Лапе – обвинител во СЈО

Сашо Мијалков до сега редовно се појавуваше на рочиштата за Таргет-Тврдина, каде е обвинет за најголемата афера со прислушувањето.

Домот на поранешниот шеф на УБК беше топ тема во медиумите пред две години. Токму овде, на улицата Салвадор Аљенде беше приведен истражител од СЈО, кој се обидел да лоцира дали Мијалков живее тука и го фотографирал објектот. Приведувањето се случи во исто време додека Катица Јанева и нејзиниот тим се обидуваа да влезат во УБК за да истражат кој прислушувал незаконски.

Сега Мијалков ќе се соочи со Бошкоски на 7ми мај, за кога е закажано следното рочиште. Лидерот на обединети за Македонија денеска достави 3 CD-а. Во нив ги имало говорите на Бошкоски за време на изборната кампања во 2011-та. Токму овие говори според СЈО биле причина за Мијалков да му се одмазди и да нарача сурово и нечовечко апсење, кое се случи ден по завршување на предвремените парламентарни избори.

avatar
SHARENI

Број на мислења : 274
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Пет Мар 23, 2018 11:56 pm

moze i ke go najdat ke kidnat site ke si kupat nekoj ostrov i tamu ke si napravat drzava i ke si igraat vlada

nino

Број на мислења : 187
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Окт 13, 2018 12:21 am

Ми текна, за дотичниов, како се наврти на пушинела, па дури стана и фактор, сачувај боже

defo

Број на мислења : 1991
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Окт 13, 2018 10:43 am

lele defo se umrev od smeenje .....mnogu jako ...alal vera ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13600
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 32 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот