DPMNE-OFCI

Страна 33 of 40 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Окт 23, 2018 7:51 pm

Не верувам дека власта ќе го стрела Миленко за неколку коментари на социјалните мрежи.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Окт 23, 2018 9:23 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Test10

Читај, шо му е крив синот на Бети на козаров....Али ЈБГ треба да си лежи, ја претера, а и малце ќе ви се олади мозокот, кога ќе си легне во затвор.


defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Окт 31, 2018 8:01 am

DPMNE-OFCI - Page 33 Glupi10

„Жалам што не можев да присуствувам на вечерашната емисија ‘Отворено’, зашто сакав да бидам со семејството. Денеска од непознат број преку мојата сопруга ми се заканија мене и на семејството со животите, ако дојдам да гостувам и јавно да зборувам во вашата емисија“, се јави телефонски Митко Јанчев во Телевизија 24.

Абе им се лежи на ВМРО-ниве изгледа и тоа квалитетно. ЈБГ мозок не се купува, или се има или не. Нека лежат за друг да се спаси од зандана.
https://sdk.mk/index.php/makedonija/mitko-janchev-i-soprugata-pod-zakani-za-ubistvo/

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Окт 31, 2018 5:58 pm

Гледам дека и во САД имаше закани со испратени бомби, но таму сторителот за кусо време беше откриен. Чудно е МВР да не може да открие кој се заканува на предавниците од ВМРО-ДПМНЕ. Ако не можат да пронајдат некој што се заканува на поддржувач на власта (не мислам на Ахмети и Заев, туку на реалните газди), што ќе прават ако некој се заканува на некој од опозицијата. Да не се работи за пропаганда во најпримитивен облик. Не постои непознат број. Дури и ако е сокриен за примачот на повикот, лесно се открива во логовите на операторите. Тој што се јавил го плаќа повикот, нели? Нели МВР ги заштитува тие кои се под закана. Или тоа се однесува само за пратениците кои ако настрадаат не ќе има доволно гласови за промена на името и бришење на македонската историја? Другите не се важни.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Окт 31, 2018 7:19 pm

Знаат кој се заканува, кривични се поднесуваат редовно. А предавниците сте вие со ХидроЖмицкоТакис на чело. Што баравте во парламент? Зошто уште сте внатре? Зошто не ги заштитивте ако навистина имало притисоци? Проѕирни ви се лагите.
luxor
luxor

Број на мислења : 4813
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Окт 31, 2018 7:42 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Dq2QyAYWsAAr5vJ

Спин мајстори, какви што си беа, такви останаа....

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Чет Ное 01, 2018 9:55 am

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 33 Dq2QyAYWsAAr5vJ

Спин мајстори, какви што си беа, такви останаа....
какви глупости тропање
од дпмне ништо паметно, тешки идиоти се, а мислат многу паметни се

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Ное 01, 2018 10:52 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Dq8Wo3-X4AUIOa3
Боуже идиоит, колку искомплексирана личност. Лигле беше од средношколец, моја генерација е типчево, ХР на Охридското ДПМНЕ. По себе и си избра личности за во ОК Охрид, иста негова копија.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Ное 01, 2018 10:53 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Dq8iq7UXgAAi8V8
Една ретро слика.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Нед Ное 11, 2018 9:54 am

I posle rascistile so kriminalot, kogo lazat.

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот против почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е политички мотивиран

https://sitel.com.mk/vmro-dpmne-progonot-protiv-pochesniot-pretsedatel-na-vmro-dpmne-nikola-gruevski-e-politichki
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Нед Ное 11, 2018 10:13 am

lele koga veke ednash ke ne spasat od vakvi moroni ....ajde sudstvo pobrzaj ovaa bagra dpmneovska ne se trpi .....ovoj opljachka cela drzava ,narod ,a ovie go branat so zborovi ;politichki progon ......demek chist ko solza a ovie mu mestat ....aman bre odetesi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14680
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Ное 12, 2018 8:02 am


Каов ноторен алкохоличар у пичку матер

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пет Ное 23, 2018 11:49 am

Ke se izedat pomegu seba samo za da go delat i skaraat narodot za polesno da dojdat nma vlast i da kradat.

Пешевски на мета затоа што повика на помирување

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, е последниот во низата функционери пред чии домови се одвиваат протести. Негов „грев“ е повикот за национално помирување и обединување

https://www.dw.com/mk/%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B0-%D1%88%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5/a-46419862?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 381
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Дек 01, 2018 9:06 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Test10
Факинг Монти Пајтон

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Дек 02, 2018 10:52 am

Gledam na tviterot si go strizhel Panchevski...DPMNE-OFCI - Page 33 Evilgrin
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Дек 02, 2018 4:50 pm

Го чепнав малце, од забава.......Very Happy

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Дек 03, 2018 11:47 pm

Ако се точни исказите на сведоците и обвинетите, за 27 април 2017, ДПМНЕ мора под итно да се распушти и целиот имот да се предаде на МПЦ.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Чет Дек 06, 2018 12:06 am

defo напиша:Ако се точни исказите на сведоците и обвинетите,  за 27 април 2017, ДПМНЕ мора под итно да се распушти и целиот имот да се предаде на МПЦ.
што пак на МПЦ, тие уште поголеми криминалци се

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Чет Дек 06, 2018 11:36 am

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino on Чет Дек 06, 2018 12:19 pm

Nejkel da zboruva oti go bolelo, kao pomalku ke go boli ako molci dodeka go menuvat, lazlivec.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/mickoski-za-imeto-zoshto-da-zboruvam-za-neshto-shto-me-boli/

Dino

Број на мислења : 383
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Чет Дек 06, 2018 3:26 pm

го боли Мицкоски пичката за името

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino on Пет Дек 07, 2018 7:27 pm

Sega im dojde umot oti site se isti i se e pretstava za narod glup da gi glasa oni da si teraat biznisi pomegu sebe.

DPMNE-OFCI - Page 33 Untitl11

Dino

Број на мислења : 383
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Дек 09, 2018 8:46 pm

Ни на мене не ми е јасно зошто ВМРО не го напушти Собранието. Реално тешко е да се бориш против врхушката на НАТО и ЕУ и домашните предавници, но има очекувања за неколку месеци на евроизборите да победат нормални луѓе.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Дек 12, 2018 11:01 pm

DPMNE-OFCI - Page 33 Captur10
Свашта ќе кажат ДПМНЕ-овциве, и си веруваат со надеж дека ќе си ја спасат кожичката.

defo

Број на мислења : 2132
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пет Дек 14, 2018 3:51 pm

Raduj se qre na pijana zena ....strashno
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 532
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 33 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 40 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот