DPMNE-OFCI

Страна 34 of 40 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty СДССМовци

Пишување by трендафил on Саб Дек 15, 2018 3:53 pm

Причина за евентуална оставка на Заев е и ако се кандидира на изборите за претседател. Или ако се усвои предлогот на Мирјана Најчевска амнестирани криминалци да не можат да се бават со политика. Или ако се формира техничка влада доколку се распишат предвремени избори. Да имаше морал лидерот на СДССМ ќе можеше да се случи да даде оставка и ако евентуално во Грција не помине преспанскиот договор во Парламентот, но бидејќи нема такво нешто е малку веројатно, па може да се смета само на оставка изнудена со закон.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Дек 15, 2018 6:01 pm

Многу паметно ќе биде од Заев да се кандидира за претседател, победува во прв круг. Ако не знаеше одамна постои закон осудувани криминалци да не можат да се кандидираат на избори, на пример за пратеници. Ама Амди од 2006 е редовен кандидат на вашите дпмнеофски листи.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Дек 15, 2018 7:15 pm

За вашиот ли пратеник Амди Бајрам ли зборуваш. Колку што знам тој, за разлика од Заев си го наплати долгот и си одлежа до крај.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Дек 15, 2018 8:21 pm

Izbran za pratenik na listata na tvoite dpne-ofci. Nikoj ne vi e vinoven sto site vie ste predavnici pa takvi i birate vo parlamentot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Дек 23, 2018 9:41 pm

DPMNE-OFCI - Page 34 DvIPy7wX4AI20wC

На овој му се откачиле уште неколку штрафа ко шо гледам. Па-па е....

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Дек 24, 2018 10:03 am

Teo напиша:Izbran za pratenik na listata na tvoite dpne-ofci. Nikoj ne vi e vinoven sto site vie ste predavnici pa takvi i birate vo parlamentot.
Амди само се врати во старото јато. СДСМ го лансира во политичката орбита.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 06, 2019 9:28 pm

DPMNE-OFCI - Page 34 DwPmeeeXQAEaDF5

Сфашта......

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Јан 10, 2019 2:34 pm

Колку што знам Јанко Бачев е од Единствена Македонија. Не е од ВМРО кое е предмет на оваа тема во која од страна на поддржувачите на предавникот и амнестиран криминалец Заев Вмровците се наречени ДПМНЕовци како тренинг за преименување на државата од Македонија во Северна Македонија иако од тоа нема потреба затоа што нема друга држава со нашето име. Друга работа е што лудаци од Грција и врхушката на НАТО и ЕУ не разликуваат држава Македонија и покраина во Грција бидејќи точно знаат на кој начин јужна Македонија е станата дел од Грција затоа што тоа злосторство тие го имаат направено. Во моментов колку што гледам нема доволно пЛатеници за да се изврши злосторството во Македонија. Дали ќе успеете да купите уште некој платен убиец што треба да ја ликвидира Република Македонија и македонскиот народ во Уставот?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 12, 2019 9:20 am

DPMNE-OFCI - Page 34 DwsXR4mWoAAVVMC
DPMNE-OFCI - Page 34 DwsXSREW0AIWAbO

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 12, 2019 9:23 am

DPMNE-OFCI - Page 34 Opis10

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 12, 2019 9:26 am

DPMNE-OFCI - Page 34 DwqOxKYX0AMhJpl

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Саб Јан 12, 2019 12:21 pm

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 34 Opis10

Mnogu tocno e ova, sega pak ke lazat deka ke go ponistat dogovorot so Grcija i Bugarija, zatoa baraat i predvremeni so pretsedatelski.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 303
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 12, 2019 1:32 pm

ВМРО беше помалото зло, но скоро без борба ја продаде Македонија и Македонците. Не може да бидеш против северна, а да ги поддржуваш творците на ова понижување, САД, НАТО и ЕУ. Конечно борбата треба да продолжи иако потешко е да освоиш отколку да одбраниш нешто. За тоа ќе ни требаат нови сојузници од империите што се во доаѓање, а не од империите во заоѓање. Претсмртно обиќно се прават најголемите злодела.

П.С.: Смешно, подобро кажано за плачење е што по продавањето на Македонија од СДСМ, Албанците и Ромите и неколку македонски изроди од други партии најповеќе постови да има за опозицијата, а ниту збор за директните учесници во предавството.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јан 12, 2019 6:14 pm

Другар ти Бачев ќе ти објасни.

luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 12, 2019 8:14 pm

DPMNE-OFCI - Page 34 Dwsyp_bXQAAM6b2

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 12, 2019 8:33 pm

Ако на следните избори некоја партија вети воведување на смртна казна за национално предавство што ќе важи ретроактивно, ќе гласам за неа. За разлика од тебе не го почитувам посебно Бачев како политичар и покрај тоа што за разлика од многу други нема направено штета за Македонија.
И јас напишав дека ми пречи тоа што и ВМРО поддржува сојуз со тие што и изрекоа смртна пресуда на Македонија и Македонците. За среќа сме преживеале и полоши обиди за уништување, па се надевам дека така ќе помине и со ова. Додека сум јас жив и сите други како мене ширум светот што не прифаќаат задушување на македонската нација со кастрирана историја и идентитет ќе постојат и вистинските Македонци. Без ГМО.

Еве еден од Северна Америка.

https://expres.mk/bil-nikolov-do-zapadnite-drzhavnici-eete-se/

Што се однесува до твитовите се гледа колку народот е воодушевен од северно атлантската Северна Македонија. Ќе биде интересно какви ќе бидат анкетите за членство во НАТО по ова понижување што ни ги приредија нивните слуги во Македонија. Се кладам дека во Македонија нема да има референдум за членство затоа што не би поминал.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јан 12, 2019 8:44 pm

Твитовите не се од народот туку од твоите колеги партиските ботови на дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 12, 2019 9:56 pm

Гледам народот прославува по македонските плоштади.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 12, 2019 11:01 pm

Кај гледаш? Кој слави? Каде? Што да славиме, има нешто да се слави? Според мене нема што да се слави, треба да се слави тек кога ќе тргне навистина, ќе влезат „инвестициите кои чекаат на граница“. Дотогаш ќе си спиеме.

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јан 13, 2019 9:18 am

Се согласуваме дека нема што да се слави, напротив вековната борба на македонскиот народ е срушена со притискање на зеленото копче од страна на 81 пратеник, од кои добар дел платеници. Инаку претходниот мој пост е само одговор на претходниот дека тие што се против уставните промени на Твитер не биле народ, односно дека според гласањето ма пратениците народ се 100 проценти од Албанците и Ромите и половина од Македонците, дел како професионалци, платени да гласаат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 13, 2019 9:51 am

Јас ја покажував глупоста на твоите сопартици, пцуење, колнење, убивање. Ама гледам секој ден по една будала добива кривична пријава за предизвикување на несигурност или говор на омраза, што е добро.

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јан 13, 2019 1:56 pm

Тешко е да се очекува  искажување на љубов кон некој што ти кастрира дел од историјата и идентитетот и го менува името на дрѓавата и по неуспешниот референдум. Минатата власт, режимот според вас, не апсеше за напишан збор на социјалните мржи. Ова веројатно е демократски дострел на сегашната власт. Од каде стравот посебно кај атеисти ако некој повика Господ да направи нешто, кога не верува ни во Господ ни во клетви. Не беа културни во оценките кон минатата власт многу сегашни пратеници и функционери.
колку што своевремено ми кажувал татко ми колнети биле и германските и бугарските поддржувачи во време на Втората светска војна, но тоа е правено тајно. Треба ли така да се прави и сега?
Патем јас сум роден во Македонија, тогаш Народна Република, се оженив и деца добив во Социјалистичка Република Македонија, внуци во Република Македонија. Ако нешто не направат Грците, ќе умрам во држава која не е Македонија, туку Северна Македонија. Република. За разлика од вас не можам да ги славам кумовите. Македонија за мене не е за продавање, посебно не во време кога меѓународната банда (заедница) поради свои интереси сака да не упика на сила во НАТО и ЕУ. Кога имаше воена опасност за Македонија, не не примаа, кога сите се бореа да влезат во ЕУ, а никој не сакаше да излезе, не не примаа ни во ЕУ. Сега не упикуваат на сила, понижени, со кастрирана историја и идентитет. Затоа што на нив така им одговара.
Дали и „Нека разберат клетите фашисти, македонско име нема да загине“ се казнува според судството на СДСМ, ДУИ и меѓународната „заедница“.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Јан 21, 2019 7:50 pm


Пак, индирекно се става во служба на ДПМНЕ.

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Јан 21, 2019 8:09 pm

Мора ли сите новинари да бидат на страна на ДУИ и Социјал-демократскиот сојуз на Северна Македонија или платеници на Сорос и странски амбасади?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Јан 21, 2019 8:16 pm

Не, ама можат да бидат на страната на вистината. А такви се ретки кај нас.

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 34 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 40 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот