DPMNE-OFCI

Страна 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 8:53 am

Апсолутно се согласувам. Тоа што беше добро во Македонија на крајот од социјализмот и почетокот на плурализмот, новинарството, го расипа Џорџ Сорос со своите валкани пари.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 10:33 am

Чудно како не си дпмне-офца а секогаш ги изоставаш заслугите на твојот пастир за уништувањето на новинарството со корумпирање на се што можеше да се корумпира со нартодни пари.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 11:32 am

Напишав само кој почна со трансформацијата на новинарите од соопштувачи на настани во политички пропагатори. Долг е списокот ако почнам да ги наведувам сите политичари, домашни и странски, сите амбасадори, невладини организации, експертутки и други што лажат по медиумите. Една од причините што почнав да учествувам на форуми, прво на Ајвар, беа токму лагите на новинарите со карактер на проститутки, односно новинари што сметаат дека за одредена сума треба да може да се објави секоја лага. Претпоставувам дека си дете или од други причини не се сеќаваш кога странците (Мијатовиќка на пример) бараа симболични казни за новинарските клевети пред и за времето на куртонската шарена револуција што ни ја донесе куртонската влада што ја имаме. Јас секогаш сум се залагал за казни за клевета сразмерни на штетата што е направена. На пример доживотен затвор ако со клеветите се прави обид за бришење на македонската нација (за геноцид). А ако се воведе евентуално смртна казна ако мораме да се ослободуваме со револуција (што не би го посакал) зошто да не се примени и врз новинари евентуални платеници на странци или евентуална вазалска власт.
Разбери дека ако ти си вљубен во Социјал демократскиот Сојуз на Северна Македонија (според Уставот криминално објавен во Службен Весник на Република Македонија, има и луѓе што истиот го мразат. Сега забележав уште една будалаштина. Устав на Северна Република Македонија, се објавува во службен весник со друго име, Службен весник на Република Македонија. Без додавката северна. И кога некој ќе направи будалаштина во старт, сега ќе ги има се повеќе. Ќе се разможуваат прогресивно.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 11:44 am

Само ти цврсто држи се до удба, остај тоа договори со Бугарија и Грција што конечно го гарантираат и територијалниот интегритет и суверениотет и македонскиот јазик и националност, продолжи и понатаму да кукаш по твоите српски газди кои никогаш повеќе нема да имаат никакво влијание над судбината на македонскиот народ и Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:02 pm

Чисти удбашки лаги и клевети, добро ве научиле од Белград.

DPMNE-OFCI - Page 35 116
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Јан 22, 2019 1:16 pm

Лажат грците, на Трендо браќа му се српските удбаши.

DPMNE-OFCI - Page 35 213
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јан 22, 2019 2:33 pm

Брат на брат не му го ожарува јазикот со коприва ако говори на својот јазик, како што правеле грчките учители донесени во беломорска Македонија. Ниту му ја затвора границата, не го блокира за влез во НАТО со кршење на потпишан меѓународен договор, браќа не бараат посредници странци кога се договараат, не се уценуваат еден со друг. А од каде знаете дека паролата се однесува на нас Македонците кога тоа во текстот не е напишано. Не пишува Македонци ние сме православни браќа. Можеби мислат на вас од СДССМ, но тогаш забораваат дека во вашата партија не е мал бројот на муслимани и атеисти.
Во врска со наводното вработување на терорист не знам дали да му верувам на Бошњаковски затоа што лажно се претставува како портпарпл на влада на Република Македонија. А насилно не преименувавте во Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јан 22, 2019 4:12 pm

Ostaj grcite tuku zoshto tvoite od dpne-predavnichka go prifatija dogovorot i so Grcija i so Bugarija. Zoshto na pomoshnikot na generalniot sekretar (pomoshnikot ejjj) ne mu kazhavte deka ne sakame vo NATO kako Severna Makedonioja?

„ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството во алијансата“ – Мицкоски на средба со делегација на НАТО

Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот секретар на НАТО, Арндт Фрејтаг вон Лоринговен.

Мицкоски уште еднаш ја потенцираше важноста за членството на Република Македонија во НАТО, истакнувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ цврсто го поддржува приклучувањето на државата кон алијансата и ЕУ, како и важноста на истото од стратешки план за Република Македонија и целиот регион.

На средбата исто така се разговараше за актуелните политички случувања во Република Македонија, при што претседателот Мицкоски изрази загриженост за загрозувањето и невладеењето на правото и правната држава од страна на актуелната власт каде, како што додаде, власта на најгруб начин преку уцени, закани и притисоци се пресметува со своите неистомисленици.

Соговорниците се согласија дека членството на земјата во НАТО е неопходно, на што претседателот Мицкоски истакна дека оваа Влада нема капацитет и е неспособна да ги води реформските процеси во државата, кои треба да донесат подобар и поквалитетен живот за граѓаните.

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B4%D1%80%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2/
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јан 25, 2019 6:50 pm

Се бара Трендо да објасни кој на кого му го продаде името, ние на грците или грците на нас бидејки очигледно дпмне-офците се во конфузија, изгледа касни депешата од штабот.

DPMNE-OFCI - Page 35 Dxw7ih10
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 7:26 pm

Очигледно е дека некој во афектна состојба по смртта на неговата татковина Република Македонија пишува против сите што ја имаат убиено со својот глас. И во Северна Македонија од една страна и од друга страна во Македонија и другите делови од Грција.
Еве една дискусија од грчкиот парламент во која пратеникот објаснува како Беломорска Македонија станала грчка.

https://www.facebook.com/131340650965/videos/366794170772282/

Ципрас во дел од својот говор ги спомна и Мирка Гинова и 70те илјади бегалци од Беломорска Македонија, Црпнатиот од село Муртино такво нешто нема никогаш да спомене.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Јан 25, 2019 8:14 pm

Mnogu afektivni bre vie firomcite.

DPMNE-OFCI - Page 35 Dxxqrz10
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Јан 25, 2019 8:18 pm

БЈРМ не е родена во 1991 година, туку вештачки ја створивте вие во 1995та. Но најголемиот број на земји со заедничка борба на сите Македонци, пред соросоидите да не поделат, не признаваа со името Република Македонија. Во ниту еден документ на ми пишува БЈРМ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Јан 25, 2019 8:49 pm

Konechno nekoj se seti javno da kazhe deka predavnicite se tvoite dpne-ofci. Ti i ponatamu glupiraj se.

DPMNE-OFCI - Page 35 Cc10
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Јан 25, 2019 9:10 pm

Откога го повлекоа законот ХидроЖмицко почна да ги брани пазарџиите. Кај и да е ќе почне да го брани и уставното име.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 9:33 am

Законот не е повлечен, туку е одложена неговата примена за една година, од кои 25 дена веќе се поминати. Нормално е опозицијата да гледа да добие некаква полза од носење на закон за кој очигледно и власта смета дека е глупав и неприменлив во сегашните околности и само е во полза на т.н. зелена мафија што е под контрола на власта, освен од 2006 до 2008 година кога ДУИ беше опозиција.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 10:00 am

Е тоа де, законот повлечен дпмне излегува да го брани, уставот сменет дпмне почнува да го брани името. Тешко на народот и државата што ги брани дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 26, 2019 1:03 pm

Ќе се осмелиш ли еднаш кога критикуваш нешто во државата барем попатно да споменеш и некој од власта или за се е виновна опозицијата?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 1:22 pm

Што можам јас кога вие дпмне-офците сте лицемери и лажни патриоти што ги присвојуваат заслугите на оние што навистина се избориле за нешто. Ова со пазарџиите е само најсвежиот пример.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јан 26, 2019 11:05 pm

Кога и лошо газе почна да се согласува со мене јасно е дека дпмне-офците се длабоко пропаднати во калта.

DPMNE-OFCI - Page 35 Untitl15
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јан 27, 2019 7:49 pm

Пази Леџа пишува против двете големи партии во Македонија и се залага за тоа најголема да стане некоја трета. Што е нормално гледање на работата. Зашто не ни прикажеш некој негов твит во врска со Заев или некој друг од СДССМ или платеник на Сорос? На нашиов форум повеќе се пишува против опозицијата и кога власта ќе ги наполни пелените, а странските газди скоро и да не се спомнуваат од следбениците на црпнатиот од Муртино. Ајде да ве потсетам повторно дека лидери на власта се двојца амнестирани, Заев и Ахмети. Амнестиран е и претседателот на Собранието. Треба ли да очекуваме дека некој амнестиран ќе биде и ваш претседателски кандидат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5242
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јан 27, 2019 8:22 pm

Ако не си забележал темата е дпмне-офци, а јас само покажувам дека не сум единствен што не сака дпмне да го брани.
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 7:18 pm

Се ми се чини дека на крај бојкотирачите што бараат бојкот и излегување од парламентт додека не се распишат и предвремени со претседателски ќе излезат во право, ако дпсмне чека уште две години до избори ништо нема да остане од него.

Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Трајко Вељановски приведени на распит на барање на обвинителство

Полицијата го приведе поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник од ВМРО -ДПМНЕ Трајко Вељановски, дознава Радио Слободна Европа.

Од Јавното обвинителство за овој медиум одговориле дека во моментот има одредена акција, но дека сега не може да соопштат повеќе детали. Тоа, велат, дека ќе го сторат во текот на утрешниот ден.

Од извори на истрагата за Радио Слободна Европа велат дека пратеникот Велјановски е приведен, додека поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски од куќен притвор е однесен до судија на претходна постапка. Истите извори велат дека меѓу приведените е и поранешниот министер за труд и социјална политика Спиро Ристоски.

https://ako.mk/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%BE-%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B5-%D1%98%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B0/
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Фед 20, 2019 10:16 pm

Браво за лошото газе.

DPMNE-OFCI - Page 35 16
luxor
luxor

Број на мислења : 4737
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Фед 21, 2019 12:14 pm

E ova e pleskanje vo faca...

DPMNE-OFCI - Page 35 Untitl21
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 13, 2019 8:29 pm


Муабетов на Мицко, е ко за пред кооперација во Збажди, село во Струшко, уз пиво и посебна.

defo

Број на мислења : 2125
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 35 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот