DPMNE-OFCI

Страна 40 of 42 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 5:40 pm

Како сите знаеме дека Груевски е осуден дека украл владин Мерцедес, или дека некој е осуден затоа што украл две тегли ајвар, за јавни личности треба јавно и да се соопшти пресудата. Барем на социјалните мрежи некој ќе го стореше тоа ако имаше пресуда.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 5:47 pm

Нешто не си добар, кога тоа твојот пастир е осуден затоа што украл владин мерцедес?

Што се однесува до Дац веројатно медиумите не мислат дека е доволно важен па да пишуваат до каде е постапката против него.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 6:56 pm

Па што корист има тогаш од Мерцедесот. Осуден е дека имал лична корист нели. Според законите такви возила секогаш се набавувани без тендер, со директна спогодба. Ова е прво набавено со тендер.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 7:02 pm

Е па не требало да го мести тендерот.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Мај 31, 2019 8:37 pm

Преземено од твитер.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190531-203555-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 9:23 am

Само ненормален човек може да ги смета за ненормални тие што не размислуваат како него. Ова е пример за еден од најпримитивните облици на говор на омраза.
Во врска со тендерот нема никакво местење. Верувам дека Врховниот суд ќе го врати предметот на повторно разгледување и дека во нормална постапка и со нормални докази обвинетите ќе бидат ослободени и ќе им плаќаме отштета, што покрај промената на името и кастрирање на поголемиот дел од нашата историја и идентитет и делови од македонскиот јазик, ослабувањето на економијата и екстремното задолжување ќе биде уште една цена што ќе ја платиме поради хунтата (според терминологијата на најголемата партија во Македонија) на власт.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Саб Јун 01, 2019 10:56 am

Uslovite vo tenderot bea prepisani od katalogot na mercedes i toa so tockite i zapirkite plus site ostanati specifikacii. Toa i bese najvazniot dokaz za favoriziranje na edna kompanija.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 332
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 11:37 am

Ајде исклучи ја малку омразата кон ВМРО или љубовта кон СДСМ. Не очекуваш ваљда на тендер за мерцедес да се препишат податоци од каталог на БМВ или Застава. Мерцедес можат да набават повеќе дистрибутери на возила и да се натпреваруваат меѓу себе. Инаку според законот ваков тип на возило може да се набави и без лицитација. Така се набавени сите блиндирани автомобили до сега но никој до сега ни на крај на умот не му било поради тоа да обвини некого. Не би рекол дека такво возило не и е потребно на Македонија, затоа што во возило со помала безбедност не би седнале многу странски државници. Има ли некоја земја во регионот што нема вакво или полуксузно блиндирано возило? Ако возилото е потребно и е набавено по најнормална пазарна цена, уште на тендер, не гледам за каков криминал зборуваме. Ти можеби му веруваш на СЈО и на судот. Јас не им верувам затоа што на пример си дозволија на криминален начин, откако им истече законскиот рок за тоа, да поднесуваат нови обвиненија. Дури и да преземаат стари од ОЈО, и судот ги прифати ваквите обвиненија. Значи имаме злосторничко здружување на судот и обвинителството. Кога сторителите ќе се појават како обвинети, а не како обвинители и судии во судот, ќе почнам да верувам во македонското судство. Можеби за тоа има и политичка нарачка од некого, на пример од некој амнестиран криминалец, но за тоа не сум видел до сега релевантен доказ. За судиите и обвинителите доказите ги следевме сите јавно преку медиумите, затоа што некој очигледно мисли дека е доволно над законите за да може да прави што ќе посака без да одговара за тоа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Јун 01, 2019 12:04 pm

Pak si se pravel glup, ako odlukata bila da se kupi mercedes togash nemashe da ima krivichna odgovornost zatoa shto toj tip vozila go prodava edinstveno generalniot zastapnik na proizveduvachot. Raspishan e tender za blindirano vozilo od bilo koja marka a specifikaciite se prepishani od katalogot na mercedes.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 1:37 pm

По кој закон е тоа забрането и врз основа на што тврдиш дека нема друго возило со истите или подобри (што не е забрането на тендерите, напротив) карактеристики. Немало такви понуди.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 1:56 pm

Точно затоа што има не смееле да ја препишуваат спецификацијата. Така е кога сакаш да местиш а да се правиш чесен.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 1:58 pm

Види го овој ве обожава.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-125818-360024201
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:23 pm

Љубов ќе да е, нема што друго.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150324-2029087301
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:25 pm

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150302-360024201
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:26 pm

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150236-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 4:06 pm

Од фашисти е нормално да се очекува говор на омраза. Колку што гледам има доста работа за психијатрите. Чудно е кога поддржувачи на власта го користат говорот на омраза. Кон него обично прибегнуваат послабите, а тоа би требало да биде опозицијата.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 6:10 pm

Многу чесно од тебе што признаваш дека сте слаба опозиција. Затоа со време мавнете го Жмицко и неговите и изберете силен лидер за да бидете достојна опозиција.
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 7:18 pm

Погрешно си разбрал. Само напишав дека е примитивизам кога се користи говор на омраза, а дека обично на опозицијата помалку и се прогледува низ прсти. Не знам што е целта на примитивните статуси што сте ги цитирале. Цивилизиран човек би се срамел што е во политичко друштво со такви примитивци. Што би требало да одговори човек на цитираното. Претпоставувам дека автори на написите се пубертетлии на кои им се вклопила незгодна комбинација на хормоните. Што мисли некој, дека ако спомене полов орган дека тие што имаат ум ќе заборават дека немаше ветувања за промена на името, а имаше за на пример 600 километри нови автопатишта?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Јун 01, 2019 10:12 pm

Kolku shto gledam samo e notirana omilenosra na KPOSM megju narodot. Ne sfakjam zoshto se bunish i negativna reklama e podobra od glupostite shto gi pravat chobanite na KPOSM na chelo so ofcharot zhmicko.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Јун 02, 2019 5:18 pm

Сите работи можеби ги напишал еден ист човек користејќи различни кориснички имиња. Ако сакаш да ме убедиш дека само примитивци се симпатизери на СДСМ, нема да успееш, затоа што имам пријатели со кои водиме цивилизирани разговори и кои исто така не се задоволни од Заев. Нема реакција од СДСМ на интервјуто на Александар Николовски за Радио Слободна Рвропа во кое вели дека СДСМ во преговорите за судските реформи бара амнестија за Зоран Заев и неговото семејство.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4778
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јун 02, 2019 5:55 pm

Зошто би имало реакција на лагите пласирани од еден од вашите оФчари. За да можете да тврдите дека реакцијата е доказ за вашите лаги?
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Јун 02, 2019 6:15 pm

Лудилото на дпмне оФците насочено кон МПЦ ОА.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190602-182228-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 4388
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јун 04, 2019 1:33 pm

Go ispushija KPOSM za site pari...Prvo kaj Zaev, pa  kaj Pendarovski, za da zavrshat kaj Shilegov...  Twisted Evil

DPMNE-OFCI - Page 40 Text-Master-06-04-01-25-34
DPMNE-OFCI - Page 40 Text-Master-06-04-01-26-41
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јун 04, 2019 4:01 pm

Eksluzivno, kolku vredi patriotizmot na KPOSM ofcite. Za koja cena "patriotite" go ispushija kaj Zaev.


DPMNE-OFCI - Page 40 Text-Master-06-04-03-56-59
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Јун 04, 2019 4:54 pm

KPOSM "patrioti".

DPMNE-OFCI - Page 40 Text-Master-06-04-04-49-55
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 42 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41, 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот