Атентат

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Атентат - Page 2 Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин on Саб Окт 03, 2015 12:52 pm

Дваесет години од атентатот врз Глигоров

Атентат - Page 2 045DA61C-154F-4982-B805-6E775C2E89A4_cx0_cy10_cw0_w308_h173

03.10.2015
На денешен ден пред 20 години беше извршен неуспешен атентат врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров. Истрагата која се води против непознат сторител се уште е отворена. Глигоров го преживеа атентатот со тешки повреди на главата.

Нападот беше извршен со автомобил-бомба во 1995 година на улицата „Македонија“ пред хотелот „Бристол“ во Скопје. Глигоров почина на 1 јануари 2012 година на 94 годишна возраст.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат - Page 2 Empty Re: Атентат

Пишување by reiter on Саб Окт 03, 2015 3:23 pm

МВР: Нема нови моменти во истрагата за атентатот на Глигоров напиша:
Атентат - Page 2 Kiro-gligorov
И по 20 години, нема нови моменти во истрагата за атентатот на поранешниот претседател Киро Глигоров, рече денеска портоапрлот на МВР Иво Котевски. Според Котевски, многу е тешко по две децении да се надоместат сите пропусти кои намерно или ненамерно се направени во тогашната истрага. – За жал, МВР нема нови моменти околу атентатот. Колку повеќе време минува, толку се помали надежите за целосно расчистување и согледување на она што се случи пред 20 години, истакна Котевски, одговорајќи на новинарско прашање. напиша:

http://a1on.mk/wordpress/archives/535985

верувам дека се знае за атентатот на нарачатели и извршители но зошто се уште се молчи не ми е јасно?

и еве нешто по опипливо..
КОИ СЕ МОТИВИТЕ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ КИРО ГЛИГОРОВ? напиша:
http://www.dokaz.mk/koi-se-motivite-za-atentatot-vrz-pretsedatelot-kiro-gligorov/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Атентат - Page 2 Empty Re: Атентат

Пишување by трендафил on Вто Ное 03, 2015 7:44 pm

Веројатно се молчи по наредба на амбасадорите на земјите што самите се нарекуваат меѓународна заедница,

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4569
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Атентат - Page 2 Empty Re: Атентат

Пишување by Гостин on Сре Ное 04, 2015 10:19 am

трендафил напиша:Веројатно се молчи по наредба на амбасадорите на земјите што самите се нарекуваат меѓународна заедница,

А вие големите патриоти ги извршувате нивните заповеди како послушни дечиња. Тече низ панталоните од страв нели Трендо?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Атентат - Page 2 Empty Re: Атентат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот