Кирилица

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by osa on Чет Јан 15, 2015 11:17 pm

aman Firi pretera stvarno ....daj ne zamaraj

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 11:18 pm

Ima be , ama jas go nemam.Razbra sega?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 11:19 pm

osa напиша:aman Firi pretera stvarno ....daj ne zamaraj

Ajdee, i ti pocna da se bunis.Gledas oti si ragovarame so Firi.Moze ke mi isprati od Bugarija nekoj pameten telefon so kirilicna podrska...Кирилица - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:25 pm

osa напиша:aman Firi pretera stvarno ....daj ne zamaraj
Во што сум претерал тоа филм сум го гледал многу е лесно кога повекето разберат и го примат фактот дека словенската азбука е наjубава за словенскиот jазик и пишуванjето на странска азбука стане проjава на селjаштина коj нормален ке посака да изгледа како селjak? Very Happy Ти и другиот модератор особено треба да се замислите каков пример давате на другите.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 11:26 pm

Ostaj be moderatorite.Kazi kakvi se cenite na smart telefonite tamu kaj vas?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:27 pm

Гледаj каков убав потпис имаш и какво ср*нjе седи секогаш одгореSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:28 pm

YAS напиша:Ostaj be moderatorite.Kazi kakvi se cenite na smart telefonite tamu kaj vas?
Отвори тема за телефони во Општи муабети!
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Чет Јан 15, 2015 11:29 pm

Фири напиша:Гледаj каков убав потпис имаш и какво ср*нjе седи секогаш одгореSmile

Firi nemoj da se zakachash so moderatorite.Zarem ne ti e ubavo ovde?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:32 pm

Не се закачам бе, навистина потписот ми полни душата ,а онова одгоре дури да е сонет на Шекспир само за тоа оти е на латиница 50% ми смрди.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Чет Јан 15, 2015 11:35 pm

Аjде одам малку и на каjгана таму е претежно на кирилица, довидуванjе за сега!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 12:00 am

Некоj ке кажа, да ама хрвати , словенци, чеси и полjаци пишуват на латоница. Првин вие не сте ниту чеси, ниту полjаци, ниту словенци, ниту хрвати. Второ тие пишуват на латиница оти германските католически епископи протераа од таму св. Кирил и Методи и нивните ученици и трето наjважно нели според вас св. Климент е Македонец? Каков идентитет вие чувате пишуваjки на латионица? Jугословенскиот (оти таа азбука се користеще претежно зарад хрвати, словенци и бошнjаци тие така и никогаш не научиjа вашата азбука, а вие како некаква подолна каста луге научивте нивната) или македонскиот? Нели обидувам се како мали деца да ви прелажем да минете на поубавата азбука Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Гостин on Пет Јан 16, 2015 12:06 am

Mnogu brgu se vrati od Kajgana Firi.Zoshto?Ne ti se dopadna tamu?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 8:44 am

Не бе текна ми ова мисленjе па брзо додека не сум го заборавил се вратив. Инаку еден форум го прават лугето кои се таму. А ке има много луге кога форумот е слободен ама вистински слободен и од друга страна со приjатен за окото дизаjн и се разбира на кирилицаSmile А добро утроSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 16, 2015 9:21 am

Фири напиша:А за вас е уште поголем срам лугето на св. Климент да пишува на странска азбука, никако не можам да го разберам....

Ne go duvaj bezpotrebno Laughing Laughing Laughing

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 9:35 am

И ти длабоко во себе знаеш дека сум во право ама како си навикнат на маjмуница па те мрзи да пишуваш на човечка азбукаSmile Или па со еден ник пишуваш на кирилица со друг на латиница за да не те познаjатSmile
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 16, 2015 10:55 am

Ne be Firi.Na zapad se pishuva samo latinica.Za toa ,ne za drugo!

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 1:18 pm

Каде на запад во Тетово и гостивар ли?
П.С. Лухуре аман веке таа тема не е била само во раздел "спорт" Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 16, 2015 1:53 pm

Фири напиша:Каде на запад во Тетово и гостивар ли?
П.С. Лухуре аман веке таа тема не е била само во раздел "спорт" Smile

Firi ne go duvaj bezpotrebno.Od kade me najde mene vo Gostivar i Tetovo ! Very Happy

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Г-ѓа Министерка on Пет Јан 16, 2015 1:54 pm

Фири напиша:
osa напиша:aman Firi pretera stvarno ....daj ne zamaraj
Во што сум претерал тоа филм сум го гледал многу е лесно кога повекето разберат и го примат фактот дека словенската азбука е наjубава за словенскиот jазик и пишуванjето на странска азбука стане проjава на селjаштина коj нормален ке посака да изгледа како селjak? Very Happy Ти и другиот модератор особено треба да се замислите каков пример давате на другите.

Неколку јавни опомени за навреди имаш. Најдобро те пречекавме а ти вреѓаш. На кого кој фонт му одговара тој ќе го користи. Толку од опомените следно е бан од форум и бришење на темава. Па ти види
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 1:58 pm

Kezhman velichanstveni напиша:
Фири напиша:Каде на запад во Тетово и гостивар ли?
П.С. Лухуре аман веке таа тема не е била само во раздел "спорт" Smile

Firi ne go duvaj bezpotrebno.Od kade me najde mene vo Gostivar i Tetovo ! Very Happy
Па нели кажа дека "на запад" се користела латиница и како гледам мапата Тетово и гостивар се на западSmile
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 16, 2015 2:00 pm

Koga zborime zapad, mislime na zapadna Evropa!

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Фири on Пет Јан 16, 2015 2:01 pm

Г-ѓа Министерка напиша:
Неколку јавни опомени за навреди имаш. Најдобро те пречекавме а ти вреѓаш. На кого кој фонт му одговара тој ќе го користи. Толку од опомените следно е бан од форум и бришење на темава. Па ти види
Види, ако сакаш да ставиш бан и ако те нема во листата на модераторите направо банираj и не ме замараj со себе.Прашанjето е принципиелно и знам дека моjот став ке победи и ако не баш сега то ке биде скоро.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Kezhman velichanstveni on Пет Јан 16, 2015 2:06 pm

Firi ovde na ovoj forum imash samo prijateli.Zashto ne go cenish toa druzhe !

_________________
Nema predavanje,nema oprostuvanje,nema zaboravanje.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Број на мислења : 120
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by хан Ацо on Саб Јан 17, 2015 2:04 pm

YAS напиша:Ostaj be moderatorite.Kazi kakvi se cenite na smart telefonite tamu kaj vas?

handy.bg/
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Jambo on Саб Јан 17, 2015 3:56 pm

Ne jadi sto ne se jade... ako ne ti se dopagja ajde begaj ottuka..Jambo

Број на мислења : 30
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кирилица - Page 2 Empty Re: Кирилица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот