Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:55 am

6. Бидете поинтимни, поблиски со неа. Жените се „палат“ на мажи кои не се плашат да го одведат разговорот на лично, поинтимно ниво.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:55 am

7. Заведете ја играјќи игра на погодување, каква личност е таа. Жените сакаат да слушнат какво мислење имате за неа. Кажете ѝ што забележувате кај неа. Верувајте, ќе го обожава тоа.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:55 am

8. Избегнувајте премногу да ѝ делите комплименти. Жените не ги привлекуваат мажи кои постојано сакаат да го покренуваат вниманието. Доколку ѝ давате премногу комплименти на жена, таа ќе помисли дека сакате да ја импресионирате, а со тоа ќе постигнете само спротивен ефект.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:55 am

9. Доколку сакате да научите како да разговарате со неа, а притоа да не ѝ станете досаден, имајте на ум дека не треба да ѝ поставувате премногу прашања како да е на интервју. Наместо тоа, изразете го вашето мислење и ставови за работите.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:56 am

10. Запомнете: давајте изјави наместо да поставувате прашања! Па така, наместо да ја прашате: „Во кој град порасна?“, речете: „Не изгледаш како да имаш израснато овде.“ Ова ви овозможува да покажете кој е вашиот карактер и да правите претпоставки за неа, на кои таа со овој пристап, со задоволство ќе ви одговори дали се точни или не.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:56 am

11. Немојте да го криете вашиот идентитет. Не плашете се да разговарате со неа за сето она за коешто чувствувате страст во животот. Жените сакаат возбудливи теми на разговор.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:56 am

12. Кажете ѝ нешто со кое ќе ѝ дадете на знаење дека ја доживувате на „сексуален“ начин. Доколку не го сторите тоа, ризикувате да останете само во пријателската „зона“.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:56 am

13. Забавувајте се со некои разговорни игри од типот на „Вистина или предизвик“ за да го одржите расположението и флертот на добро ниво.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:56 am

14. Не предавајте ѝ се многу лесно. Жените сакаат мажи кои им поставуваат предизвик. Доколку сакате некоја да остане заинтересирана за вас, треба да направите да се почувствува како полека, но сигурно ви го освојува срцето. Доколку мисли дека сте премногу лесна цел… брзо ќе го изгуби интересот за вас.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Teo on Пон Дек 19, 2016 10:57 am

15. И за крај, најдобриот начин на размислување за тоа како треба да разговарате со жена за да го освоите нејзиното срце, е да помислите во каков забавен, разигран и сексуален разговор, најмногу вие би уживале. Заведувањето не треба да биде нешто тешко кое ќе ви создава притисок. Единствено треба да бидете свесни за она што ги „пали“ и она што не ги „пали“, а тоа кај жените секогаш се оцртува на нивното лице. Треба само внимателно да ја гледате и слушате. Следете ја оваа листа и со сигурност ќе поминете одлично на вашиот следен состанок.
Teo
Teo

Број на мислења : 4277
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа - Page 2 Empty Re: Како да ја заведеш таа што ти се допаѓа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот