Na istok od rajot

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Сре Дек 30, 2015 7:42 pm

Тео напиша:Da, da...Zatoa koga ne ispratil da go osvojuvame svetot ni naredil toj marifet da go predademe na nashite istochni i severni brakja...
Кой тва? Индийците и Илирите и тие ли се ко вас? Suspect
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Сре Дек 30, 2015 7:45 pm

Se shto e bela rasa e kako nas...Od nas nastanale...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Сре Дек 30, 2015 7:50 pm

Не бе! Те прашав за марифетите ваши, що сте ги предавале на исток, запад, север, юг, на бракята ваши.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Сре Дек 30, 2015 7:53 pm

Pa proceni po sebesi...Ti tvrdeshe deka gospd e bugarin...A toj osven za makedonec ne se izjasnil za nishto drugo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Сре Дек 30, 2015 8:43 pm

Тео напиша:Pa proceni po sebesi...Ti tvrdeshe deka gospd e bugarin...A toj osven za makedonec ne se izjasnil za nishto drugo...
Верно бе! Тоа ние му го наметнавме! А он секогаш се самоопределувал ко Македонец! Како го заборавив тоа?! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Пет Јан 01, 2016 5:15 pm

Чекай да ви покажам на що ние викаме кукери, да не се чуете и маете:Кай вас я има ли таа традиция?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Саб Јан 02, 2016 10:29 pm

Хацоне, скоро някъде стана въпрос за Габриела Пейчев.
Глей тука кво става:
https://www.dailymotion.com/video/x3debft_farma-6-gabrijela-pocupala-maji-nikolic-kosu-2015-11-11_fun

Баси простите сърби, баси! Селяндури и кур&и! По-прости хора не съм виждал!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Јан 03, 2016 11:17 am

https://www.youtube.com/watch?v=uRkYCXH9Tms
Basi ciganite, basi! Be tiya sa po beter ot nay-dolnite mangasari be!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Сре Јан 06, 2016 10:33 am


Честит имен ден на Йордановци, Богомили, Теофани и др.!
Да ви е вечно името!

По Македония я имате ли оваа традиция? На Богоявление (Йорданов ден) мажите да влеваат во вода, за да го извадат крстот?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Сре Јан 06, 2016 8:41 pm

Ne, ne go imate, jasno! Toa e mnogu bugarsko! Vie ste se izpo..e....srbile.... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот