Na istok od rajot

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 12:16 pm


A toa na istok sekoj si go igra, t.e. nashe e!!!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 12:24 pm

luхor напиша:

А каде е овде братската љубов. Барем некои да земевте. Еве ставете ги за шефови на циганите. Овие двајца на сликите баш така изгледаат.
Nema bratska ljubov! Vo epohata na kapitalot sme!! Ako dadesh nekolku milievro mozhe i da se razbereme neshto... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by osa on Нед Сеп 20, 2015 12:27 pm


luхor напиша:Ќе ти кажам веднаш откако ќе ги пробам, па и ти ќе знаеш.

ne ti se mnogu Twisted Evil



_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 12:28 pm

Не сум јас Германија бе. Нема евро. Ако сакаш денари, може. Гледај колку убави се. И шарпланинец добиваш со нив.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 12:29 pm

osa напиша:
luхor напиша:Ќе ти кажам веднаш откако ќе ги пробам, па и ти ќе знаеш.

ne ti se mnogu  Twisted Evil



Не се плашам. Каде и да е, ќе пристигне калифот. Тој има искуство со харемот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 12:50 pm

Mame mu e.am..... shtom e delba u prashanje odma se nabutue 30 posta za dva sata ?!?!??!? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 12:52 pm

Bre ti pomagaj mu na luxor, gledash deka zaglavil so Biljani...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 12:58 pm

Vreme e za neshto nashe...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 12:59 pm

I ushte neshto...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:00 pm

I ova e nashe...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:00 pm

I ova...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:01 pm

Od istok ili od zapad, nashe e...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:02 pm

Se e nashe...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Сеп 20, 2015 1:03 pm

Тео напиша:Bre ti pomagaj mu na luxor, gledash deka zaglavil so Biljani...
Uste Biljani mi falat !? Kaj so domashnovo edvaj iskacasm na kraj, ke treba i besplatno veslanje, beleenje, mackanje so blekap.......
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 1:07 pm

Ne strashno kalifu...So tugjotpo polesno se izleguva na kraj...Toa stimulira, he he he...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Естир on Нед Сеп 20, 2015 1:54 pm

Ей, че хубава тема Very Happy

Що е наше, се е убаво! Ама (юго)западното: най-убаво! Very Happy (Тва сериозно).

Любимо в най-доброто изпълнение, според мен:

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:25 pm





Всъщност, уважаема госпожо Естир, позволете ми да изразя своето несъгласие по отношение на приоритизиране на една фолклорна област. Недопустимо е от гледна точка на богатството и разнообразието му по нашите земи. Всяка от областите има своята специфика, свой аромат, своя убавиня.
С цел да ви разубедя ще започна с противоположната на предпочитанатаи тъй хвалена от Вас област - Добруджа.



kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:27 pm

Тео напиша:I ova e nashe...

Да де. Наше е!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:45 pm


А сега, г-жо Естир, ще се движим в посока, обратна на часовниковата стрелка - един микс (спред мен) между Пирина (с уклон повече на запад де) и Родопите.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:47 pm


А тука сме си в Родопите вече.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 4:51 pm


А как Родопи без каба гайди???
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 5:03 pm



Да не пропуснем и песента, която топли сърцата на нашите братя, помаците от Родопите.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by kiBik on Нед Сеп 20, 2015 5:09 pm


Айде още една и ще преминем към Тракия.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 5:33 pm

kiBik напиша:
Тео напиша:I ova e nashe...

Да де. Наше е!!! Twisted Evil

Gledash kako znaesh deka e nashe... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Гостин on Нед Сеп 20, 2015 5:48 pm

Тео напиша:
kiBik напиша:
Тео напиша:I ova e nashe...

Да де. Наше е!!! Twisted Evil

Gledash kako znaesh deka e nashe... Twisted Evil Twisted Evil

Ништо не е ваше бе. Политичарите се испокрадоа. На вас само фалбите ви останаа. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Na istok od rajot

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот