Убиство во Свети Николе

Go down

Убиство во Свети Николе Empty Убиство во Свети Николе

Пишување by Гостин on Вто Сеп 22, 2015 6:50 pm

Синоќа, од страна на полицаец на должност убиен е триесет и едногодишен човек во Свети Николе. Засега имаме две верзии. Онаа на обвинителството.

ОБНОВЕНО Обвинителство: Полицаец убил возач во самоодбрана во Свети Николе

И верзијата на сведоците.

Очевидец за НОВА: Полицаецот му пукаше од зад грб, не е точно дека Далибор сакал да го прегази

Која е вистината. Дали полицијата и обвинителството сакаат да го заштитат полицаецот затоа што е еден од нив, што е многу опасно, или пак сведоците поради нетрпеливост кон полицијата се обидуваат да нанесат штета ставајки ја под сомневање работата и на полицијата и на истражните органи?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Убиство во Свети Николе Empty Re: Убиство во Свети Николе

Пишување by хан Ацо on Сре Сеп 23, 2015 10:32 am

На цайкан не верувам
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Убиство во Свети Николе Empty Re: Убиство во Свети Николе

Пишување by tmoro on Сре Сеп 23, 2015 3:00 pm

хан Ацо напиша:На цайкан не верувам

зависит од која држава е.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Убиство во Свети Николе Empty Re: Убиство во Свети Николе

Пишување by Гостин on Сре Сеп 23, 2015 5:20 pm

Триесет дена притвор за полицаецот. И Геровски да ги научи соработниците дека жител на Свети Николе, не е светиниколец туку светиниколчанец.

Притвор за полицаецот кој го усмрти светиниколецот

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Убиство во Свети Николе Empty Re: Убиство во Свети Николе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот