STAMPEDO

Go down

STAMPEDO

Пишување by Гостин on Чет Сеп 24, 2015 5:30 pm

Obichno sekoja godina ima zhrtvi, no ovaa se pokazha kako najlosha...

НАД 700 МРТВИ АЏИИ ВО СТАМПЕДО КАЈ МЕКА

САУДИСКА АРАБИЈА (АП) - Над 700 загинале, а стотици муслимански аџии се повредени во стампедо што се случи во околината на Мека, што претставува најголема трагедија за време на аџилак во последните две децении.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: STAMPEDO

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Сеп 24, 2015 6:46 pm

AlahAkbar!!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот