КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by tmoro on Нед Сеп 27, 2015 7:40 pm


interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 8:29 pm

tmoro напиша:

interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

нешто сериозно тморо? спортска повреда ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by tmoro on Нед Сеп 27, 2015 11:37 pm

osa напиша:
tmoro напиша:

interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

нешто сериозно тморо? спортска повреда ?

Da ne se zagrevav i taka e mora dve nedeli pauzi ne se zagrevav profesionalno.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Гостин on Сре Сеп 30, 2015 10:58 pm

Продолжува малерот. Повреден и Иниеста.

Еден месец пауза за Иниеста
Продолжува низата на проблеми за Барселона што се однесува до повредените играчи, откако се потврди подолга пауза и за Андрес Иниеста.Капитенот на Каталонците се повреди на дуелот со Леверкузен во Лигата на шампиони, а лекарските прегледи потврдија негово отсуство од најмалку еден месец.

Со тоа тренерот Луис Енрике кој во следните два месеци не може да смета ниту на Лионел Меси се соочува со сериозни проблеми со составот особено доколку се земе во предвид што на листата на повредени се и Браво, Адријано и Вермален.

http://grid.mk/read/news/511035404/10537859/eden-mesec-pauza-za-iniesta

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Гостин on Пон Ное 02, 2015 10:39 am

„Ел Класико“ се ближи, во Барса непосакувана вест пред дербито!Барселона знаела да победува и без Лео Меси, но натпреварите со Реал Мадрид во „Ел Класико“ се нешто сосема друго.

Лео Меси најверојатно нема да биде дел од „Ел Класико“ овој месец, неговото опоравување не одел според планираното, и по репрезентативната пауза, Аргентинецот нема да биде подготвен за 21ви ноември за дуелот на „Бернабеу“.

Прогнозите кога Меси се повреди, беа дека тој ќе отсуствува седум до осум недели, и веруваа во Барселона дека ќе биде опоравен во вистински момент за големото дерби кое ги очекува со Барселона, но тоа сега веруваат дека била преоптимистична прогноза.

Закрепнувањето на Лео Меси не напредува со посакуваната брзина, а во клубот цврсто веруваат во одлуката да не го форсираат враќањето на Лео Меси.

Кај овие повреди на лигаментите, најголем проблем е нетрпеливоста на самиот играч, а во Барселона стравуваат дека Меси би можеле да го изведат неподготвен за дуелот со Реал, па затоа и нема да го ризикуваат.

Во Барселона се сложни, дуелот со Реал не одлучува сеуште ништо, екипите се изедначени на табелата во овој момент, а тешко дека победникот на ова дерби би бил во голема предност во битката за титулата.

http://sportclub.mk/index.php/foodball/8383-barsa-losi-vesti-messi

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот