ХОРОСКОП

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:06 am

Жена скорпија

Жената скорпија не е мирна, пасивна и кротка жена. Таа има импулсивна, избувлива и страсна природа. Во животот ништо не прави половично и не сака неодлучност. Неуспехот и разочарувањето длабоко ја погодуваат. Во сите сегменти од нејзиниот живот доминира инстинктот, па затоа и најдобрите одлуки се диктирани токму од нејзината интуиција, а првиот впечаток за луѓето и нештата најчесто се точни и прецизни. Таа не прави тактички и психолошки грешки.

Некои жени бараат мир, но тоа не е случај со скорпиите, бидејќи нејзините чувства се како зовриен вулкан. Дали некој ѝ е симпатичен или не веднаш се забележува. Жената скорпија не спаѓа во категоријата на студени жени, а нејзините реакции во љубовта се непосредни. Физичката љубов за неа има големо значење, а нејзината страст и енергичност ја вбројуваат во категоријата жени кои имаат моќ на заведување.

Многу жени родени во овој знак и покрај тоа што не се видни убавици, фасцинантно и магично делуваат на мажите. Би можело да се помисли дека за неа љубовта е само игра, но тоа не е вистина. Таа е многу сензибилна и е спремна да се предаде до крај, а нејзиниот партнер станува центар на нејзиното живеење.

И тогаш кога ќе се омажи, таа не запловила во мирни води, бидејќи сака акција, движење и обновување. Љубовта за неа не претставува само страст, туку и вечна борба со животните предизвици. Жената скорпија потсвесно сака да доминира над луѓето и случувањата, па ни нејзиниот партнер не може тоа да го избегне тоа, бидејќи секогаш ќе сака на некој начин да му ја наметне својата волја.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:06 am

Жена стрелец

Нејзиниот карактер ја води оваа жена кон два спротивставени животни правци. Првиот ја води кон мирен живот, а другата страна на нејзиниот карактер е сосема поинаква. Таа е храбра, независна, сака да ги прескокнува вообичаените бариери и да се впушта во ризици. Многу е амбициозна и не пропушта ништо што би можело да го зголеми нејзиниот углед. Има истенчено чувство за сите животни вредности, и не сака збрка и анархија. Нејзиниот карактер е брз, експанзивен, нескротлив и тој секогаш ја турка напред, а нејзината виталност која е несфатлива за околината мора секогаш да се искаже.

И покрај тоа што понекогаш ѝ се јавува желба да биде сама, таа сепак е личност која сака да биде во друштво. Омразата не може да ја поднесе, а нејзината природна веселост и смисла за хумор играат огромна улога во односите со луѓето. Таа е отворена и лојална личност. Во љубовта основна желба ѝ е да сретне маж кој ќе ѝ се восхитува и кој без ни малку колебање ќе може да им го претстави на своите пријатели. Таа нема да се задоволи со било кој маж, бидејќи ги презира просечните вредности. За неа љубовта значи восхитување, па затоа нејзиниот партнер мора да биде човек со јак карактер. Оваа жена не ги сака луѓето кои срамежливо ги покажуваат своите чувства и затоа човекот на нејзиниот живот мора отворено да ја искажува својата љубов и на секој начин да ја докажува. Жената стрелец не е премногу љубоморна, но неверството никогаш нема да го прости.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:07 am

Жена јарец

Жената јарец има реален однос кон животот и ја сака постојаноста. Ги цени само оние луѓе кои имаат одредени вредности што се во склад со нејзините сфаќања. Во животот не сака да губи време на несериозни или невредни ситуации и ги презира лежерните и неконструктивни разговори. Оваа жена умее точно да го процени редоследот на одредени случувања и е одличен организатор.

Во работата, исто како и во животот не сака на секој начин да го привлече вниманието на другите. Таа работи дискретно и вредно како мравка, а понекогаш сака да биде сама, бидејќи тишината е нејзино прибежиште. За оваа жена не би можело да се каже дека е голем оптимист. За нејзе животот е нешто многу сериозно, но од него не очекува многу радост, ниту верува во какви било чуда.

Кога ќе добие некаква сатисфакција, ја доживува како вистински дар од Бога. Жената јарец не е лесно да се освои, а љубовта кај неа не може да дојде како гром од ведро небо. Женските претставници на овој знак ретко доживуваат голема љубов, но кога сакаат или поточно кога ќе решат тоа да си го признаат, обично тоа се случува после долго познанство со некој маж.

Кај нив љубовта бавно се раѓа, но кога ќе се врзат за некого, тоа е за цел живот, па ни времето што поминува, ниту долгите разделби не можат да ја нарушат нејзината љубов. Нејзиниот партнер треба да биде исклучително трпелив. Многу припаднички на овој знак остануваат немажени до крајот на животот, а некои пак се мажат кога се веќе во зрели години и тоа повеќе според налог на разумот, отколку по занес на срцето.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:07 am

Жена водолија

Жената водолија понекогаш зазема ироничен став, но тој е резултат на нејзината несигурност и недоволно самодоверба. Таа живее во својот свет на соништата и нема храброст да се соочи со целосната вистина, а нејзините сфаќања за светот се идеалистички. На оваа жена лесно може да се влијае и таа е свесна за тоа, па се обидува да се брани ставајќи на себе маска на ироничност, а понекогаш и цинизам.

Секој човек детално го анализира и се труди добро да го разбере, но тоа не го прави од љубопитност, туку поради желбата да им се приближи на луѓето. Не е човек од акција, но во работата лесно напредува. Многу е чувствителна и поседува ширина на духот. Сака патувања и промени, но поради неодлучност ретко ја остварува оваа желба.

Оваа жена е многу заводлива и го привлекува вниманието на мажите. Долго време го одбира својот партнер, но кога еднаш ќе се вљуби, тоа е за цел живот. Во љубовта е великодушна и на саканата личност ќе ѝ ги поклони сите свои чувства. Таа не сака лаги и извештачени луѓе, а маж-тиранин не може да поднесе. На жената од овој знак ѝ е потребен партнер со јак карактер, а кој воедно ќе биде и поголем реалист од неа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 10:07 am

Жена риби

Нејзиниот карактер е полн со спротивставености и можеби не е доволно свесна за тоа, но за повеќето луѓе таа е чудна и несфатлива. Честопати го менува своето расположение и наоѓа задоволство во тоа да биде завиена со некој вид магла на која не ѝ дозволува во потполност да се растргне. Нејзината склоност кон мечтаење и недефинирани ситуации, наведува на тоа дека е преголем фантазер и дека нема чувство за реалност.

Грубите зборови, критиката и злобата можат многу да ја повредат и да ѝ предизвикаат голема емотивна болка. Таа нема енергија да се бори, ниту да ги надминува препреките на животниот пат и дозволува другите да ја водат. Сепак не е сосема без иницијатива и доколку наиде на искрена поддршка, таа храбро ќе оди напред. Оваа жена е непоправлив идеалист и фантазер. Многу е интуитивна и комплексна личност, а спрема другите луѓе е толерантна до крајност.

Љубовта ја збунува уште од првиот момент и ако почувствува наклоност кон некого таа не е сигурна во себеси, па затоа и не ја открива. Се плаши дека ќе биде изневерена, отфрлена и напуштена, а страдањето е нешто што мисли дека не може да го поднесе. Таа секогаш балансира помеѓу желбата и воздржаноста и таа рамнотежа ја смирува.

Во љубовта бара нежност, такт и таинственост, а нејзиниот партнер мора да ги одбира зборовите за да не ја повреди. Мечтаењето ѝ е неопходно на оваа личност, но тоа воопшто нема да му пречи на нејзиниот реален живот со нејзиниот партнер. Сепак љубовта која неа ќе ја врзе за еден човек, нема да биде воопшто едноставна, бидејќи нејзините чувства секогаш ќе бидат полни со вртлози.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by reiter on Пет Окт 02, 2015 11:17 am

Тео напиша:Овен

Денот ќе ви започне монотоно како и претходните. Но, затоа, во вечерните часови, вашите пријатели ќе ве изведат на некоја забава кајшто има можност да запознаете некоја личност од спротивниот пол којашто нема да може да ви излезе од мислите.
ајде да видам дали ќе се оствари Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by osa on Пет Окт 02, 2015 7:48 pm

Тео напиша:Овен

Денот ќе ви започне монотоно како и претходните. Но, затоа, во вечерните часови, вашите пријатели ќе ве изведат на некоја забава кајшто има можност да запознаете некоја личност од спротивниот пол којашто нема да може да ви излезе од мислите.
iskreno i jas bi sakala da vidam dali horoskopot e vo red ...dali ke se ostvarat predviduvanjata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14289
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:56 pm

Викенд хороскоп (03-04 септември, 2015)

Овен


Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во трачеви. Засега, се наоѓате во улога на набљудувач. Можете да планирате нови проекти, а од ден на ден се повеќе се сложуваат коцките кои вам ви одговараат. Средете ги сите административни работи, а до крајот на викенот ве очекува непланирана финанска добивка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:56 pm

Бик

Размислете на кој начин да ги искористите вашите контакти и способности. Извесни работи почнуваат да се менуваат и ве тераат да размислувате. Засега не правете некои драстични промени. Соработниците имаат некоји нови барања од вас и тоа вам многу ќе ви пречи. Финансиски полека почнувате да се стабилизирате

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:56 pm

Близнаци

Ги променивте ставовите кога е во прашање работата. Од ден на ден го менувате мислењето за многу работи. Вашиот критички дух ќе привлече внимание на вашите соработници и можни се расправии. Стрпете се и почекајте го крајот на викендот, бидејќи многу работи зависат од вас.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:56 pm

Рак

Вие не сте знак кој е наклонет на големи испади во последно време, па придражувајте се до тоа и во овој период. Можна е нова понуда за работа, но не брзајте најдобро е да почекате малку. Финансиската состојба се подобрува. Сега изгледате многу подобро од кога било.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:56 pm

Лав

Потрудете се овие два дена да ги искористите да прошетка и за максимална релаксација. Наполнете ги добро батериите и поразговарајте со некоја блиска личност во врска со проблемите со кои се соочувате. Во недела поминете го денот со вашиот партнер и целосно посветете му се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Девица

Викендов е дефинитивно полн погодок за вас. Ви претстојат неколку промени, кои ќе направат да се чувствувате возбудено. Искористете го паметно викендот и отпатувајте до некоја блиска дестинација со пријателите, каде ве очекуваат многу авантури.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Вага

Гледајте се почесто со пријателите и забавувајте се повеќе. Што се однесува на љубовно поле, почнете да преземате иницијатива. Работите нема да ви да паднат од небо ако само чекате. А оние кои се во врска, крајно време е да почнат да размислуваат како повторно да внесат живот во врската.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Скорпија

Викендов ќе бидете амбициозни како и секогаш. Но малку повеќе ќе се фокусирате на семејството и на вашиот привате живот. Престанете толку да се грижите во врска со работата и наместо тоа, отидете една вечер некаде со пријателите и забавувајте се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Стрелец

Крајно време е да престанете да се грижите да обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај на светот ако неколку недели по ред не ви се случува нешто за пофалба. Земете ги работите во свои раце. Поканете ја на состанок личноста која ви се допаѓа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Јарец

Најважните случувања за неделава, ќе ви се токму викендов. Затоа, не чудете се многу на приливот на приход кој ќе го добиете. Наместо тоа, отидете некаде на патување со партнерот. Во последно време премногу се фокусиравте на вашата кариера и затоа немавте време за него. Крајно време е да го ставите партнерот на прво место.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:57 pm

Водолија

Искористете ги овие два дена кога имате повеќе слободно време и погрижете се за работите во вашиот дом. Искористете ја имагинацијата и почнете со освежување со посветли бои кои би му дошле добро и на домот и на вас, секако.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:58 pm

Риби

Подгответе се за неочекувана луда забава! Викендов ќе имате толку убави моменти, што ниедна секунда нема да ви биде досадно. Но, исто така, посвете повеќе време на семејството и одвојте еден ден за пријатен ручек со нив.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by kiBik on Саб Окт 03, 2015 12:23 pm

Ajde, Luxore, brate, pishi sho me cheka denes posho ne mozham da si go pochnam denot. Mi e strav da ne obrkam neshto.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Саб Окт 03, 2015 12:35 pm

Хороскопот над твојот пост е точно за викендов (3 и 4 октомври).

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by kiBik on Саб Окт 03, 2015 12:38 pm

Крајно време е да го ставите партнерот на прво место.
Suspect
Ne mozhe!!! Ne biva!!! Sekoja treba chesno i pochteno da si go zasluzhi prvoto mesto!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Саб Окт 03, 2015 12:40 pm

Тоа они мислат да ја ставиш пред тебе. ХОРОСКОП - Page 3 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by kiBik on Саб Окт 03, 2015 12:43 pm

Pffff.... toa e za tema sexy edukacija be! A jas begam od chasovi!!! Evil or Very Mad Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Гостин on Саб Окт 03, 2015 12:44 pm

Аааа, па нели беше еволуирал? Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ХОРОСКОП - Page 3 Empty Re: ХОРОСКОП

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот