Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija

Go down

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Empty Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija

Пишување by Гостин on Пет Окт 02, 2015 11:30 pm

Najposle televizija shitel pochna da go ostvaruva toa shto navistina e...Posle ova kjhe vi stane jasno kako tv shitel im gi zagaduva mozocite na dpmne-ovcite...CHUCHEJKI... Twisted Evil  Twisted Evil

Ова не сте го знаеле - Цел живот погрешно вршите нужда во ВЦ

За жал сите ние грешиме, затоа што не знаеме дека постои поздрав и подобар начин да ова се направи… Погледнете како е тоа најдобро да се изврши:

1. Вие тоа погрешно го правите, вашите родители тоа погрешно го прават, сите тоа погрешно го прават!

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55fab1a86df71-300x183

2. Науката докажала дека погрешно го правиме

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55fab260dc20e-300x229

3. Вашето држење е многу битно

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55fab031b87de-300x151

4. Нашите тела подобро работат во чучечка позиција велат научниците од Универзитетот во Стенфорд


Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55fab2eb089e7-300x163

5. Неправилната положба може да предизвика воспаление на цревата, кила, хемороиди, дури и рак на дебелото црево

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55faab9c8e95e-300x300

6. Како е ова истражување направено?

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Quiz_image55fab1905b50f-300x181

Истражувачите во текот на своите студии во 2003 година, ги поделиле испитаниците во три групи, секоја група добила по една положба, а истражувањето е направено во основа на нивното искуство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija Empty Re: Shitel konechno vo svojata vistinska funkcija

Пишување by chargerburnout on Вто Дек 01, 2015 12:56 pm

sigurno nekoja nivna emisija po tema zdravstvo... a da osven toa imaat inspiracija od Dr.OZ.
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот