МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:19 pm

Ајде малку да се забавуваме ...повелете постирајте некој виц ,без оглед на кој јазик е текстот ...слободно употребете и вицови напишани на дијалект .Почнуваме :

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:20 pm

Трпе ја носи љубовницата во мотел. Си легнале, а љубовницата му рекла:
– Знаеш што, лошо ми е ај да оставиме сексот за утре.
Трпе се согласил и легнале да спијат. Љубовницата се обидела да заспие, ама не можела зошто некој од соседната соба многу ‘рчел. Не можела да издржи па тропнала по ѕидот и викнала:
– Еј комшија! Ве молам излезете надвор испушете една цигара за десетина минути, не можам да заспијам од вашето ‘рчење.
Од соседната соба се слушнало:
– Ок, нема проблем излегувам…
Рчењето престанало, љубовницата успеала да заспие.
Утрото се разбудиле и започнале со сексот. Офкањето било се посилно и посилно. По некое време се слушнало тропање и глас од соседната соба.
– Комшивке, ќе може ли услуга за услуга? Излези и испуши цигара едно десетина минути, не можам да си ги облечам панталоните!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:24 pm

Влав низ прозор го вика син му за ручек:
-Сине ручекот е готов!
– Ручав тато кај Трпе!
– Абе ова не е дете, ова е злато на тато_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:24 pm

Се враќа Трпе сабајле со лепче во рака, по пат го среќава комшивката:
– Мек ли е Трпе?
– Ееее, да беше тврд мислиш по леб сега ќе одев!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:26 pm

Рамче му вика на татко му:
– Тато, ај купи ми енциклопедија.
– Мрш таму бе, јас пешки одев на школо._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:27 pm

Трпе запира такси и го прашува:
– Извинете,колку ќе чини да ме однесете до центарот?
– 100 денари.
– А ако се качи и жена ми?
– 100 денари.
– Виде ли ма, ништо не вредиш!!!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:28 pm

Еден ден, еден млад пар имале секс во собата. Случајно, една пчела влегла во собата преку прозорот. Девојката кога ги раширила нозете пчелата и влегла во вагината. Девојката почнала да вика:
– Помош, пчела ми влегла во пи**ата.
Сопругот, веднаш ја однел во болница и му ја објаснил ситуацијата на докторот.
Докторот си помислил за момент и рекол:
– Хмммм, незгодна ситуација. Но имам решение ако вашиот сопруг би се согласил.
Сопругот, многу загрижен се согласил докторот да направи било што за да ја отстрани пчелата од вагината на жена му. Докторот рекол:
– ОК, сега ќе направам вака. Ќе ставам малку мед на мојот пенис, и ќе го ставам во вагината на вашата жена. Кога ќе почуствувам дека пчелата се доближува до мојот пенис, јас ќе го вадам пенисот полека и пчелата би требало да излезе.
Сопругот се согласил. Жената рекла:
– Да, да, било што само да ја извадите пчелата.
Докторот направил како што рекол и почнал да го става пенисот во вагината на жената. После неколку мазни потези докторот рекол:
– Мислам дека пчелата сеуште не го почувствувала медот. Можеби би требало да го ставам к**от подлабоко.
И докторот продолжил се посилно и посилно ставајќи и го пенисот се подлабоко. Жената почнала да трепери и да вика од возбуда.
Докторот, концентирајќи се многу, изгледаше како да ужива. Потоа ги стави своите раце на цицките на жената викајќи и он од задоволство. Сопругот на таа точка одеднаш се изнервирал и викнал:
– Почекај малку. Што по ѓаволите мислиш дека правиш.
Докторот одговорил:
– Промена на планот, ќе го удавам копилето._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:29 pm

Трпе и Трпана седат на клупа во парк и Трпана вика:
– Срце, на што мислиш сега?
А Трпе заводливо и одговара:
– На истото што и ти, драга.
Трпана со лут поглед му враќа:
– У срам да ти е, само на тоа мислиш.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:31 pm

Како се вика рис кој многу сака да се мази?
– Клиторис._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:33 pm

Трпе и Трпана гледаат порнич. Излегува еден црнец и Трпе воодушевен:
– Лелеееее Трпано на овој му е поголем и од мојот.
– Стварно му е голем, оваков у цело Скопје нема!_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:34 pm

Пукнала цевка за водовод во станот на некој доктор, и докторот го викнал Трпе водоинсталатерот да ја среди.
Дошол Трпе, го извадил алатот и извел неколку водоинсталатерски трикови, промрморел нешто неразбирливо и му напишал сметка на докторот од 200 евра.
– 200 евра?!? Па тоа се глупости. Неверојатно! – почна да се возбудува докторот. Јас како доктор не заработувам толку многу!
– И јас не заработував толку додека бев доктор! – му вели Трпе


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:35 pm

Тргнал Трпе во петок околу пладне на психијатар:
– Ајде Трпе сега да броиш до три.
– Аман бе докторе, што е финтава да бројам до три?
– Па, ако сакаш брои и до петнаест до четири.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:36 pm

Трпе оди на лекар.
– Аман докторе помагај, секоја вечер сонувам како во соба ми влегуваат женски и сакаат да ме силуваат, а јас цело време ги отфрлам од себе.
– И што да правам сега јас!?
– Пааа, ставете ми ги рацете во гипс!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:38 pm

Влегува Трпана кај директорот:
– Директоре, ќе сакате да ми позајмите 100 евра ќе ви ги вратам кога ќе можете!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:39 pm

Се вози Трпана со такси, и кога требала да плати видела дека нема пари.
И што да прави, си ја поткренала сукњичката.
– Може да платам со ова?
Таксистов ја гледа и се чуди:
– Извини, ама немаш нешто поситно!?_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:40 pm

– Душо, наскоро ти ќе станеш „папа!“
– Да не си трудна случајно?!
– Е не, ти се јавија од Ватикан!_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:42 pm

Вљубен пар седат навечер на клупа во парк и ги гледаат ѕвездите.
Дечкото ја прашува девојката: Сакаш да ти ја покажам големата мечка?
Девојката: Немој сега, може да налета некој!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:43 pm

Разговараат двајца пријатели.
– Вчера си купив гумена секс кукла.
– И, ти се допадна ли? – прашува другиот
– Не. Само што ја каснав за цицка, таа прдна и одлета_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:44 pm

Од автобус излегувале луѓе, а некој маж носел кеса со јајца. По него слегувала жена која тивко прошепотила:
– Каков добар маж, носи храна за дома…
Тогаш мажот паднал на мраз, а жената брзо дотрчала кај него и загрижено го прашала:
– Што ви се случи, да не си ги скршивте јајцата?
– Не, само колената…_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 3:52 pm

Разговараат три кучиња во чекалницата кај ветеринарот:
– Зошто тебе те донесоа тука?
– Е, јеби га, мојана газдарица купи персиски тепих и ја не знаев дека толку многу е скап и се помочав на него. И сега ќе ми опнат инекција и ќе ме убијат.
– И ја имам сличен проблем, мојата газдарица купи ново БМВ, ме стави мене на задно седиште да одиме у парк и кога го спичи БМВ-то ја се посрав од страв на кожните седишта. Затоа сега и мене ќе ме убијат.
– А, што е со тебе? – го прашуваат третото куче.
– Мојата газдарица многу сака по дома да шета гола и вчера така се наведна нешо кај масичката и ја не можев да издржам, рипнав врз нејзе и и го опнав.
– Лелеее, за тоа сеа и тебе ќе те убијат?
– Ма, неее, мене нема да ме убијат, само малку ќе ми ги скратат и истурпијаат ноктите._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 4:00 pm

Имала некоја баба папагал за време на втората светска војна. Папагалот постојано викал “Смрт за Хитлер“. Фашистите биле кај бабата во куќата и папагалот рекол:
– Смрт за Хитлер.
Тогаш војниците и се развикале на бабата и и рекле дека ќе дојдат пак и ако повторно го изговори тоа тие ќе ја убијаат и неа и папагалот. Бабата заминала кај попот и му ја кажала својата мака, а попот и рекол да го земи неговиот папагал. Кога повторно дошле војниците папагалот молчел. Еден од фашистите за да го испровоцира рекол:
– Смрт за Хитлер.
На тоа папагалот одговорил:
– Нека бог ги слушне молитвите твои, сине мој._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 4:02 pm

Нашол Зајко пушка во шумата…и вика:
– E мецо сега ти ебав матер…
Оди кај мечката и му вика:
– Мецо ајде малце трбушни плес!!!
– Чекај бе зајко смири се…што ти е????
– БООМ! (пука во воздух)
– Добро, добро.. и почнала да игра.
– Ајде сега качи се на дрво…
– Аман бе зајко, ти не беше ваков!
– БООМ! (пука во воздух)
– Добро, добро, само не ме убивај.
– Ајде сега посери се….
– Аман зајко немој, кај пред тебе да се серам…
– БООМ! (пука во воздух)
– Ќе серам, ќе серам…
– Е АЈДЕ СЕГА ДА ГИ ИЗЕДЕШ ГОМНАТА…
– АБЕ ЗАЈКО НЕМОЈ…жити се…
– КЛИК… клик, еј мецо, заеби јас ќе ги јадам!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 4:03 pm

Оди зајакот кај мечката и и вика:
– Мецо, дај да тепаме некого бе, имам нешто вишок енергија. Ај на волкот ќе му идеме?!
– Ајде бе, супер идеја, само дај некоја причина, да не биде ептен така, за џабе.
Се мислел зајакот и рекол на крај:
– Ајде бе ќе го истепаме зошто не носи капа. Му отишле на волкот и само што го виделе одма:
– Абе, ти зашто не носиш капа!? И го истепале, лом го напраиле.
Поминало некое време, пак зајакот и отишол на мечката:
– Мецо, пак ми се тепа некој. Ај пак на волкот ќе му одиме!?
– Ајде бе, може, само дај некоја друга причина сега.
– Ќе му побараме цигара, ако ни даде со филтер ќе му речеме дека сакаме без филтер, а ако ни даде без филтер ќе му речеме дека сакаме со филтер и ќе го истепаме.
Ги слушнала лисицата и одма отишла кај волкот да му каже што се дешава, да се припреми.
Отишле зајакот и мечката кај волкот и му рекле:
– Волчко, дај цигара бе!
– Сакате со филтер или без филтер?
Се помислиле двајцава што да праат и зајакот викнал:
– АБЕ, ти пак не носиш капа, а!?


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 4:06 pm

Учителката ги прашала децата:
– Ајде нека каже некој нешто чудно, ама да биде вистинито.
Малиот Трпе се јавил:
– Петлакот е тврд, а нема коски.
– Седи Трпе, срам да ти е. Ајде нека каже некој нешто интересно.
Па се јавил Трпе:
– Дундата е влажна, а не рѓосува.
– Трпе, прекини !! Ајде да слушнам некој друг да каже нешто интересно.
Пак се јавил Трпе:
– Земјата е тркалезна.
– Добро, тркалезна е, што е тука интересно ??
– Па луѓето се е*ат на секој ќош!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 4:07 pm

Излегува болничарка, целата зацрвенета, од собата на еден пациент. Докторот ја прашува:
– Што е, што ви се случило?
– Не знам докторе, ќе дознаам за еден месец!_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот