МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:20 pm

Разговараат две плавуши:
– Дали разбра, нашиот оџачар го прегазил автомобил?!
– Леле, страшно, повеќе ни на покрив не сме безбедни!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:20 pm

Трпе бил чувар во винарска визба и бил откриен од контролата дека му фалат 300 литри вино:
– Епа Трпе, кажувај каде е виното?
– Го испив.
– Сите 300 литри?
– Неее, испив околу сто литри и уште толку однесов дома.
– Ама останале уште сто литри?
– Тие ги продадов.
– И… каде се сега парите од продажбата?
– Ма кои пари, се запивме со другарите у кафана.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:22 pm

Што прават Македонците после добар секс?
– 5% ќе се свртат на другата страна и ќе си заспијат.
– 5% ќе запалат цигара!
– 10% одат до фрижидер по пиво.
– 80% ќе се облечат и си одат дома!


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:23 pm

Доаѓа проститутка на гинеколог.
– Добар ден, колега!
– Е од кај сега ние колеги!?
– Па нели заработуваме на иста работа!_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:24 pm

16 годишната Ана купила бикини. За да се пофали и ги покажува на мајка и, а таа и вели:
– Ако на твои години јас облечев такво нешто, сега ти ќерко ќе беше 10 години постара._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:25 pm

Момчето оди кај таткото на девојката за да ја побара за жена.
– Господине, сакам да се оженам со вашата ќерка.
– Нема шанси млад господине. Па ти немаш ни скршена пара.
– Вистина, пари немам, но многу сум паметен.
– И дека си паметен не ти верувам.
– Зошто?
– Затоа што сакаш да се ожениш со ќерка ми._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:26 pm

Влегува човек во продавница.
– Добар ден, ве молам една конзерва ананас.
– Повелете.
– А се извинувам, може да ми кажете како се отвора?
– Господине, внатре имате упатство._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:27 pm

Си зборуваат двајца наркомани:
– Еј, вчера се сретнав со страшна женска. Си поразговаравме и и го земав нејзиниот телефон …
– Па многу убаво.
Утредента тој пак раскажува:
– Ау, со друга добра женска се сретнав и на неа и го земав телефонот….
И така неколку дена, додека другиот не издржал и рекол:
– Зошто ти се толку телефони бе, земи барем еден телевизор.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Сре Окт 14, 2015 9:27 pm

Шефот на полицајците оди порано во полицијата и на влез го прашува дежурниот:
– Има ли некој во зградата?
– Има.
– Кој?
– Јас.
– Не бе, идиот! Прашувам, има ли некој друг освен тебе!
– Да.
– Кој?
– Вие.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:53 pm

Камионџија крстосувал по патиштата и цели два месеци не бил вратен дома. Еден ден застанал до една јавна куќа. Отишол директно кај газдарицата, и дал 100 евра и ѝ рекол:
– Ја сакам најгрдата жена и еден грозен сендвич!
Мадам била прилично збунета:
– Но господине, за оваа сума можете да бидете со најубавата девојка и да се најадете обилно!
Камионџијата одговорил:
– Слушај, мацо. Не ми е до секс, ме фати носталгија за дома.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА - Page 3 Empty Re: МЕЛНИЧАРСКА ВИЦОТЕКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот