ЉУБОВ ???

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:41 pm

После

По љубовта десет проценти од мажите се вртат на својата десна страна и заспиваат, а десет проценти го прават истото вртејќи се на левата страна. Другите се облекуваат и се враќаат дома.

Франсис Бланш

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:42 pm

Првиот

Првиот кој прозборува по водењето љубов, кажува глупост.

Анри де Монтерлан

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:43 pm

По љубовта

По љубовта сепак сме малку помалку глупави.

Жил Ренар

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:44 pm

Поднесување

Ги поднесував неверствата на својот маж сè додека го сакав својот љубовник.

Марсел Оклер

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:45 pm

А првиот кат?

Прашање упатено кон вториот кат со кое се проверува дали е слободен првиот.

Алфонс Кар_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:45 pm

Да не се зборува

Бакнежот во уста е измислен за љубовниците да не зборуваат глупости.

Тристан Бернар

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:46 pm

Бакнеж

Тоа залемување на две цевки за варење.

Алберт Коен

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:46 pm

Ерген

Ергените ги познаваат жените подобро од оженетите мажи; инаку би се ожениле.

Тристан Бернар

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:47 pm

Предноста на ергенот

Предноста на ергенот е што кога ќе види некоја убава жена не мора да жали зашто дома има една грда.

Марсел Оклер

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:47 pm

Дедо

Да се биде дедо воопшто не ми е непријатно. Незгодно ми е, меѓутоа, што сум оженет со една бабичка.

Гручо Маркс

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:48 pm

Вдовица

Весели вдовици настануваат од тажни сопруги.

Анри Бек

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:48 pm

Вдовец

Вдовците плачат по задоволството што го имале кога ги мамеле своите жени.

Роберт де Монтескје

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:48 pm

Добро воспитан маж

Добро воспитан маж живее кај својата љубовница, а умира кај својата жена.

Анри Бек

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Чет Окт 15, 2015 11:49 pm

Заедница

Сите мажи се лажливи, несигурни, фолиранти, дрдорливи, лицемерни, охоли или кукавици, достојни за презир и похотни; сите жени се перфидни, лукави, суетни, љубопитни и расипани (...), но постои на светот една света и возвишена работа, а тоа е заедницата меѓу тие толку несовршени и грозни суштества.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by reiter on Чет Окт 15, 2015 11:51 pm

оса неможам да пристигнам со читање ама утре сите ќе ги исчитам..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by osa on Пет Окт 16, 2015 9:44 pm

многу се радувам што имам верни "читатели" на моите постови ...впрочем затоа и пишуваме за да се читамеЉУБОВ ??? - Page 4 Good-job-smiley-emoticon

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 17, 2015 11:31 am

Rajterot e od reedot na Vitezi templari - verni do grob!!!! Twisted Evil
(ili do prva meana! Very Happy )
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЉУБОВ ??? - Page 4 Empty Re: ЉУБОВ ???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот