ЛАТИНСКИ ИЗРЕКИ

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

ЛАТИНСКИ ИЗРЕКИ  - Page 13 Empty Re: ЛАТИНСКИ ИЗРЕКИ

Пишување by osa on Пон Окт 19, 2015 9:55 pm


  • Vox populi, vox Dei. – Glas naroda, glas Boga.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14735
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот