МУДРА МИСЛА

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:01 am

Личната среќа е невозможна без среќата на другите

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:02 am

Мошне беден е оној среќник што никогаш не заплакал 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:02 am

Бесмислено е човек да се откажи од сонување,поради еден кошмар

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:03 am

досега во животот научив дека не е битно каков е човек пред другите луѓе,туку каков е тој во твоите очи...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:04 am

*Нема надворешни пречки за среќата. Надворешните работи не се причини, туку последици. Единствена причина е мислата. Изберете ја среќата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:05 am

Додека си среќен, ќе имаш многу пријатели, кога ќе дојдат лоши времиња ќе останеш сам

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:05 am

Среката која ја бараме постојано ни бега,
Среката која ја пружиме секогаш се врака.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:07 am

За да скриеш една лага, треба да излажеш уште илјада пати.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:07 am

Големите болки бараат големи души и само големите души трпат големи болки..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:08 am

Старата болка ќе мине со нов јад.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 2:08 am

Би требало да се гордеам со болката- секоја болка не потсеќа на нашата висока положба.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:45 pm

Човекот е ученик,болката е негов професор

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:45 pm

Тајната на убавото живеење не е да го правите тоа што го сакате, туку да го сакате тоа што го правите. 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:46 pm

Da bides razumen znaci sekogas da nosis vratovrska sto odgovara so corapite. Znaci, utre da go branis stavot od vcera. A zemjata -zarem ne se vrti? Slobodno bidi nedosleden, menuvaj go svoeto mislenje, tvoe pravo e, ne treba za toa da se sramis se dodeka so toa ne stetis nekomu.Sto bi mozele da pomislat drugite ne e vazno.I taka, i taka si mislat sto sakaat. Ostani spokoen. Dozvoli univerzumot da kruzi okolu tebe, uzivaj vo toa da se iznenadis od samiot sebe. 'koj si voobrazuva deka e mudar toj e budala.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:47 pm

Суровата вистина е дека ништо во животот не е вредно за да се плаче.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:48 pm

Ама па уште посурово е тоа што солзите се единствениот вистински пријател.Секогаш тука за тебе кога и да ти е тешко.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:48 pm

Арните круши свињи ги јадат.-

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2015 11:49 pm

Животот е шаховска кариера, составена од многу порази и победи. Поразите се оние кои нѐ тераат да бидеме упорни да дојдеме до нашите успеси. Секој настан е шаховска табла. Секој потег може да го реши настанот, во кој нема враќање, едноставно мораме да се прилагодиме на ситуацијата!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:07 pm

Кој што сади коприви и трње сигурно дека нема да му мириса на босилек и рози.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:08 pm

Здравјето не е се',но без здравјето и се' е ништо.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:09 pm

Далечината и го прави на љубовта, она што ветерот му го прави на огнот, ако е мал ќе го изгасне, ако е голем ќе го разгори!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:11 pm

Ја чувствуваме како што ја чувствуваме топлината на крвта, ја
дишеме како што го вдишуваме воздухот, ја носиме во себе како што ги
носиме нашите мисли... таа е состојба која не може да се искаже, а се
пишува со пет букви... "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:12 pm

Ако мислиш дека можеш, тогаш можеш. А ако мислиш дека не можеш, во право си. "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:13 pm

Оптимист: Човек кој патува со ништо од никаде кон среќата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Саб Окт 24, 2015 8:20 pm

Луѓето ќе заборават што сте кажале, ќе заборават што сте сториле, но никогаш нема да заборават какви чувства сте им побудиле.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА - Page 6 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот