МУДРА МИСЛА

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:41 pm

„Само можете да мислите дека можете целосно да се контролирате себе. А, само пријателите можат да ви го кажат тоа што самите не можете да го видите.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:41 pm

„Здравиот човек не ги мачи другите околу себе. Оние кои се мачени, во принцип, се претвораат во мачители.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:42 pm

„Тажна е вистината дека човечкиот живот претставува склоп на контрадикторности – ден и ноќ, раѓање и смрт, среќа и несреќа, добро и зло.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:42 pm

„Нашата личност е дел од светот кој нè опкружува, а неговата тајна е безгранична.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:42 pm

„Осаменоста не се одликува со отсутност на други луѓе покрај вас, туку со неможност да разговарате со другите луѓе за тоа што навистина ви значи во животот.“
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:42 pm

Можеби ќе живеете долг или краток живот – никој не знае. Сепак, внимавајте на вашето здравје дури и во младоста.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Пријател е оној кој ќе дојде да ви помогне дури и ако го побарате во 2 часот по полноќ. Другите ви се само познаници.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Нема да забележите како вашите деца пораснале. Затоа, поминувајте колку што можете повеќе време со нив.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Најважна личност во вашиот живот е личноста која се согласила да го сподели животот со вас. Гледајте на тоа баш на овој начин.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Никој на крајот од животот, не се пожалил дека малку работел. Бидете вредни, но никогаш не ја ставајте работата пред семејството, пријателите и на крајот на краиштата пред самите себе!
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Ако сте уморни од животот, едноставно застанете и размислете за сегашноста, обидете се да уживате во тоа што е убаво и што ви е навистина важно. Длабоко издишете и опуштете се. Не заборавајте, ништо не е вечно.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:43 pm

Имаме само еден живот. Не дозволувајте да се разбудите еден ден, имајќи го на ум фактот дека сте наполниле 60 години, а не сте го оствариле она за кое сте сонувале цел живот.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Можеби ова не е баш најпаметниот совет, но сепак: мијте ги редовно забите и водете сметка за нив, бидејќи може да ви направат навистина сериозни проблеми.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Не ги следете сите совети на луѓето околу вас, како да се тоа 10-те божји заповеди. Барајте совет од луѓето кои навистина ги цените, но сепак убаво размислете за сè она што ќе ви кажат, и на крајот донесете СОПСТВЕНА одлука.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Предмети – тоа се само предмети. Не се врзувајте за материјални нешта, врзете се за време и настани.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Повредите кои сте ги добиле денес, ќе ве следат и во староста... Дури и ако мислите дека целосно сте ги излечиле. ВЕРУВАЈТЕ!
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Ценете го секој момент и секој детаљ. Во младоста сите сакаат сè одеднаш и веднаш, но зошто не се обидите да ги цените ситниците. Наместо да пишувате порака, јавете се и разговарајте, гушнете ја мајка ви без никаква причина, вдишете со полни гради и уживајте во сè она кое животот ви го нуди.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:44 pm

Плаќајте ги своите сметки и држете се настрана од долгови.
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:45 pm

Љубомората ги уништува сите односи. Имајте доверба во личноста до вас. Ако не верувате во неа, во кого друг би верувале?
avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Teo on Вто Ное 29, 2016 5:45 pm

Ако имате некој неостварен сон, мора барем да се обидете да се приближите кон негово остварување. Бидејќи, како поминуваат годините, тој ќе ви изгледа сè понеостварлив.

avatar
Teo

Број на мислења : 3797
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:40 pm

„Ако можете да го сонувате, можете и да го направите.“ – Волт Дизни
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:40 pm

„Не мора да ги видите сите скалила за да го направите првиот чекор.“ – Мартин Лутер Кинг Јуниор
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:41 pm

„Променете го животот денес. Не коцкајте се со иднината, дејствувајте денес, без одложување.“ – Симон де Бовоар
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:41 pm

„Верувајте дека можете и веќе сте на половина пат до успехот.“ – Теодор Рузвелт
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:41 pm

„Најчестиот начин на кој луѓето се откажуваат од нивната моќ е размислувањето дека немаат никаква моќ.“ – Алис Вокер
avatar
luxor

Број на мислења : 3902
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот