МУДРА МИСЛА

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:49 pm

„Помислете на сета таа убавина присутна во и околу вас и бидете среќни!“– Ана Франк
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:49 pm

„Ѕвездите ги гледаме тогаш кога е најтемно.“ – Ралф Валдо Емерсон
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by luxor on Вто Дек 06, 2016 9:49 pm

„Постојат многу, многу подобри нешта што нѐ очекуваат од оние што ги оставаме зад нас.“ – К. С. Луис
luxor
luxor

Број на мислења : 5021
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by osa on Вто Дек 06, 2016 11:40 pm

luxor напиша:„Променете го животот денес. Не коцкајте се со иднината, дејствувајте денес, без одложување.“ – Симон де Бовоар

lichen prevod : zivej go zivotot denes ,nerazmisluvaj za utre zatoa shto nikoj pa ni ti neznaesh shto te cheka utre ....ednostavno nikoj ne ja znae idninata ,pa zatoa zivej ja segashnosta ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14805
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by misterija on Чет Мар 02, 2017 8:21 pm

ИМА УСТИ КОИ СЕРАТ ТОЛКУ МНОГУ ШТО МОЖЕ СЕКОЕ ДУПЕ ДА ИМ ПОЗАВИДИ!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 442
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

МУДРА МИСЛА  - Page 21 Empty Re: МУДРА МИСЛА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот