В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 8:09 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 8:11 pm

и мезе ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 8:15 pm

eve mezence za rakijata..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 8:21 pm

уф колку е слатко ...а песничка ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 8:23 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 8:26 pm

ili ovaa pesnichka ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 8:35 pm

i pesnicka za drustvo


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 9:50 pm

zosto nikoj ne ja druzi Kalinda??Moze saka da se pofali kako pominala denes na Unija na zeni?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Kalinda on Нед Јан 24, 2016 10:02 pm

Што ти значи каваљер !
Ти мора да не си од СДСМ !
Иначе фала за прашање,
супер беше организирано
на унија на жени .
avatar
Kalinda

Број на мислења : 464
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 10:08 pm

Протест на жените од ВМРО
Протест на жените од ВМРО

Стигнуваат пред седиштето на СДСМ. Молк. Жените се малку збунети.
Рангелова почнува да вика:  ‘жени, жени, ние сме жени’.
Жените пак молчат.
Софија Лаличиќ пали цигара, влече еден дим и почнува да фрла со сваровски дијаманти накај седиштето на СДСМ.
Боркица почнува да ги дели сендвичите: ‘Полека жени, за сите има, не се грабајте’.
Ивона Талевска трчи целата крвава, почнува да плаче  и раскажува како ја претепале по пат соросоиди.
Лидија Богатинова и Цаци известуваат од терен.
Силвана Бонева ги врзува македонското и албанското знаме, да се сочува меѓуетничката димензија на протестот.
Јанкулоска сака да влезат внатре и да ги сотрат комуњарите.
Јелена Жугиќ дава ексклузивна изјава: ‘секој вистински уметник, кој си ја сочувал уметноста во себе, денес е пред СДСМ’.
Од далеку се слуша дека иде Есма Реџепова. Ја носат за уши.
Бети Канческа Милевска предлага да се стави споменик на жени херои пред седиштето на СДСМ.
Калиопи ја пее ‘обои ме’.
На Мирка Велиновска и се слошало, местото ја потсетувало на стари спомени.
Антонио Милошоски носи транспарент “Илинка митрева оди си”.
Протестот завршува со песна на Цеца, во изведба на Каракамишева.

Фејсбук статус 
Љуми Бекири


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 10:08 pm

еве како сте си поминале на унија на жени .....ха

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by reiter on Нед Јан 24, 2016 10:09 pm

Kalinda напиша:Што ти значи каваљер !
Ти мора да не си од СДСМ !
Иначе фала за прашање,
супер беше организирано
на унија на жени .

organizirano ama nekako so prisila neli Smile ..ne e vazno neli dobro si pominala...ete imam staveno od Nestor Oginar vo temata za Intrevju i Kolumni..pogledni,procitaj i kazi sto mislis...
imas pijacka od mene sto sakas da pies?da si bidam komplet kavaljer Wink

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Kalinda on Нед Јан 24, 2016 10:10 pm

Фала за пијачката !
Ајде да видам што си ставил ,
па ке одговорам .
avatar
Kalinda

Број на мислења : 464
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Јан 25, 2016 1:18 am

momche donesi po edno kafe ...za mene chaj ......malku da se relaksirame 


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Пон Јан 25, 2016 10:40 pm

ajde da nazdravime ...momche donesi po edna zolta i sekako meze ...nezaboravaj pesna ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Вто Јан 26, 2016 11:02 pm

momche donesi po eden shtok da se napieme i da pomuabetime ....

-------

http://melnica.forummk.com/viewtopic.forum?t=639

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот