ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Пет Окт 30, 2015 1:52 am

срам ми е да кажам од каде сум ...абе луге како може да изгласате ваков цреп ....и овој го победи господинот Фрчковски (доктор на науки ) и господин Пендаровски ....па како ви дава срце плус при "ЗДРАВА СВЕСТ " да го заокружите ovoj ??????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Пет Окт 30, 2015 2:06 am

eh dodeka jas da gi simnam FOTKITE od internet izgleda nekoj gi izbrishal ...ama kako tancuva ne mi se veruva ...legenda ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Гостин on Саб Окт 31, 2015 8:24 am

Од Мелница ништо не може да се сокрие. ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21 ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21 ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by reiter on Саб Окт 31, 2015 10:07 am

luхor напиша:Од Мелница ништо не може да се сокрие. ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21 ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21 ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Happy-smiley21


македонскиот фред астер.... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Гостин on Саб Окт 31, 2015 11:39 am

И овој треба да го плаќаме додека е жив?!?!?! За што? За резилот што ја резили Македонија и македонскиот народ пред цел свет?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 31, 2015 11:41 am

Ovoj ni e pretsedatel ?!?!?!ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Images?q=tbn:ANd9GcRFk3JGItgVLFVM3CFXdDJNTEXO7DGz3qPZZ4WblhzOgJEXKUItqQ

ZEMJOOOOO OTVORI SE, GOLTNI NE!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Саб Окт 31, 2015 10:09 pm

al densa nema shto ...za drugo moze ne go biva ...ama za densanje e PRV ....
jas umrev od smeenje ,a vie ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 31, 2015 11:56 pm

Ke puknev i jas, .... ama predcedatel na mk e..... EPOHALNA BUDALA!!!! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Саб Окт 31, 2015 11:59 pm

ај он една будала ...ама тие што при свест го гласаа.....и замисли тие со тој мозок ни ја кројат судбината ...они ни кажуваат како да живееме ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 01, 2015 12:01 am

ps. Ah Grujo,grujo....... za mnogu raboti covek i da ti prosti, ama ova mulevo sto ni go mestish dvapati po red - nikako! Ima da go odrobijash!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by defo on Нед Ное 01, 2015 7:06 pm

Се пофали на М(у)Т(а)В(а) дека се видел со папата....Smile

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by reiter on Нед Ное 01, 2015 7:29 pm

defo напиша:Се пофали на М(у)Т(а)В(а) дека се видел со папата....Smile

се видел со папата или си намигнале како со обама Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Ное 01, 2015 7:33 pm

defo напиша:Се пофали на М(у)Т(а)В(а) дека се видел со папата....Smile
me izasmea ....mnogu ubavo ime si i stavil na drzavnata televizija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Ное 01, 2015 7:35 pm

reiter напиша:
defo напиша:Се пофали на М(у)Т(а)В(а) дека се видел со папата....Smile

се видел со папата или си намигнале како со обама Very Happy
ne bi bil preCedatel  da nema novi "deshavki"toa so namignuvanjeto e staro ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 01, 2015 8:06 pm

Za takvi kako nego samo tokmak u glava...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by defo on Нед Ное 01, 2015 9:07 pm

Видите човеков е ко излезен од мапет шоу, и на таа возраст кога се гледа тоа чудо, застанат.  Апсолутна енглиска кралица, никој не го е*е два посто, тој во услови на криза политичка, пиздарии и гомненици од сите страни се фали со своето највисоко достигнување, посетата на Ватикан. Го нема скоро 8 месеци да да даде некаква изјава во врска со ова што му се дешава во земјата во која е претседател. Плус зошто тој не се јави како медиатор во кризата, зошто мораше се дирекно да оди пред ЕУ, бар замаскирано можеа да разговараат кај него. Јака му душа ако утре се врати за факултет , новите генерации ќе бришат патос со него.

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 01, 2015 9:19 pm

kakov fakultet, kakvi bakraci! Ke zema penzija od 1000 jura i ke poprava lampashi!
p.s. za jurata ke si go prashame dolniot!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Ное 01, 2015 9:23 pm

DEFO MNOGU JAK "PROFIL "SI MU NAPRAVIL....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Ное 01, 2015 9:24 pm

KALIFU VIKASH NA FAKULTET NE GO PRIMAAT...A DEMEK KE SE SMENI ZAKONOT I NEMA PENZIJA?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 01, 2015 10:57 pm

Ni besplaten avtobuski prevoz za nego SMOTANICA SVETSKA. NE BRUKA KO DA SME NAJMALOUMNI U SVET! Evil or Very Mad
Cekic u tikvata paljurska - nisto drugo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Чет Ное 05, 2015 6:15 pm

defo напиша:Видите човеков е ко излезен од мапет шоу, и на таа возраст кога се гледа тоа чудо, застанат.  Апсолутна енглиска кралица, никој не го е*е два посто, тој во услови на криза политичка, пиздарии и гомненици од сите страни се фали со своето највисоко достигнување, посетата на Ватикан. Го нема скоро 8 месеци да да даде некаква изјава во врска со ова што му се дешава во земјата во која е претседател. Плус зошто тој не се јави како медиатор во кризата, зошто мораше се дирекно да оди пред ЕУ, бар замаскирано можеа да разговараат кај него. Јака му душа ако утре се врати за факултет , новите генерации ќе бришат патос со него.
pak te chitav i pak se smeev ...mnogu jak profil si mu napravil defo ....me pukna od smeenje ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Јан 17, 2016 3:09 pm

glej smeshki ...pak se javi nashiov "drzalnik" ...on povikuva da se implementira dogovorot od przino .....odi ne me smej bre

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Kalinda on Нед Јан 17, 2016 3:42 pm

А што според тебе треба да прави ?
да молчи ?
ех бре што сте вие ?
Човекот е легенда !
Он знае што прави !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 478
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by defo on Нед Јан 17, 2016 4:29 pm

Kalinda напиша:А што според тебе треба да прави ?
да молчи ?
ех бре што сте вие ?
Човекот е легенда !
Он знае што прави !

Калинда, Ѓоле требаше да се јави пред  скоро 9 месеци и да каже што има да каже, сега е веќе касно и тој е само нем надбљудувач ко мене и тебе што може да си го каже својот став, за разилкоа од мене и тебе кои не можеме на телевизија тој може и на телевизија.
Тоа е тоа.

defo

Број на мислења : 2107
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by osa on Нед Јан 17, 2016 4:35 pm

ИВАНОВ: ДОГОВОРОТ МОРА ДА СЕ РЕАЛИЗИРА Претседателот верува дека се`ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено 

Ангел Данов


Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска од Кавадарци порача дека очекува договорот од Пржино да се реализира, бидејќи роковите течат. „Со внимание ги следам сите настани околу исполнувањето на политичкиот договор постигнат од лидерите на политчките партии. Се надевам дека се` ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено, за да можат сите политчки актери да бидат одговорни за сето она што го презеле и да го реализираат, затоа што роковите течат, а договорот мора да се почитува“, рече Иванов.

За бегалската криза и случувањата во кумановската „Дива наслеба“, Иванов со став дека тие не влијаеле на безбедноста на нашата држава. Според него најважно е да се дознаат мотивите и извршителите на настаните во „Дивата населба“ во Кумнаово. Тој очекува овој случај наскоро да се најде пред суд. 

За бегалците Иванов порача дека Македонија е безбедна колку што се безбедни сите држави кои не опкружуваат, бидејќи бегалската криза не е нешто што само нас не засега. „Од Северна Африка, Блискиот исток многу луѓе трагаат по среќа. Тие бегаат бидејќи нема каде да се засолнат, немаат домови. Цела Европа е ангажирана, сите институции, да се им излезе во пресрет на тие луѓе. Да појдеме од нас, во нашите семејства нема некој што не бил бегалец и не дошол од друг простор да живее на овој простор. Зошто кон бегалцие да го немаме истото чувсвто, дека тие луѓе сакаат да се спасат од сите оние конфликти кои постојат во местата од каде што доаѓаат“, рече Иванов.

Инаку, минатиот викенд македонската граница ја поминале околу 11.000 бегалци. Од хуманитарните организации велат дека не ги изненадил овој бран, бидејќи 95 отсто од бегалците ја користат рутата преку Грција. Сепак, тие очекуваат дека бројот на мигранти ќе се намалува. 

Министерството за внатрешни работи пак, денеска соопшти дека за еден ден издале 3.812 потврди на странски државјани, од кои, 2.030 се од машки пол, 653 се од женски, 844 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 285 деца кои патуваат без родител, за искажана намера за поднесување на барање за признавање на право на азил. Според државјанството на лицата на кои им се издадени потврди, најбројни се државјаните на Сирија-2.264, Авганистан –726, Ирак-536, Иран-147, додека другите се во помал број. 

Во периодот од 19 јуни годинава до 18 октомври биле издадени вкупно 152.830 странски државјани, од кои, 98.005 се од машки пол, 21.050 се од женски, 27.580 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 6.195 деца кои патуваат без родител. Од започнувањето на издавањето на потврдите до Одделението за азил се поднесени 70 барања за признавање на право на азил врз основа на претходно издадена потврда, при што 51 барања се од државјани на Сирија, од нив 15 за деца, потоа пет барања од државјани на Авганистан од нив четири се деца кои го придружуваат родителот, три барања од државјани од Пакистан, по две барања од државјани од Мароко, Либан, Палестина, Алжир и Ирак (четири од барањата се за деца) и едно барање од државјанин на Египет.


Претседателот верува дека се`ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено 

Ангел Данов


Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска од Кавадарци порача дека очекува договорот од Пржино да се реализира, бидејќи роковите течат. „Со внимание ги следам сите настани околу исполнувањето на политичкиот договор постигнат од лидерите на политчките партии. Се надевам дека се` ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено, за да можат сите политчки актери да бидат одговорни за сето она што го презеле и да го реализираат, затоа што роковите течат, а договорот мора да се почитува“, рече Иванов.

За бегалската криза и случувањата во кумановската „Дива наслеба“, Иванов со став дека тие не влијаеле на безбедноста на нашата држава. Според него најважно е да се дознаат мотивите и извршителите на настаните во „Дивата населба“ во Кумнаово. Тој очекува овој случај наскоро да се најде пред суд. 

За бегалците Иванов порача дека Македонија е безбедна колку што се безбедни сите држави кои не опкружуваат, бидејќи бегалската криза не е нешто што само нас не засега. „Од Северна Африка, Блискиот исток многу луѓе трагаат по среќа. Тие бегаат бидејќи нема каде да се засолнат, немаат домови. Цела Европа е ангажирана, сите институции, да се им излезе во пресрет на тие луѓе. Да појдеме од нас, во нашите семејства нема некој што не бил бегалец и не дошол од друг простор да живее на овој простор. Зошто кон бегалцие да го немаме истото чувсвто, дека тие луѓе сакаат да се спасат од сите оние конфликти кои постојат во местата од каде што доаѓаат“, рече Иванов.

Инаку, минатиот викенд македонската граница ја поминале околу 11.000 бегалци. Од хуманитарните организации велат дека не ги изненадил овој бран, бидејќи 95 отсто од бегалците ја користат рутата преку Грција. Сепак, тие очекуваат дека бројот на мигранти ќе се намалува. 

Министерството за внатрешни работи пак, денеска соопшти дека за еден ден издале 3.812 потврди на странски државјани, од кои, 2.030 се од машки пол, 653 се од женски, 844 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 285 деца кои патуваат без родител, за искажана намера за поднесување на барање за признавање на право на азил. Според државјанството на лицата на кои им се издадени потврди, најбројни се државјаните на Сирија-2.264, Авганистан –726, Ирак-536, Иран-147, додека другите се во помал број. 

Во периодот од 19 јуни годинава до 18 октомври биле издадени вкупно 152.830 странски државјани, од кои, 98.005 се од машки пол, 21.050 се од женски, 27.580 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 6.195 деца кои патуваат без родител. Од започнувањето на издавањето на потврдите до Одделението за азил се поднесени 70 барања за признавање на право на азил врз основа на претходно издадена потврда, при што 51 барања се од државјани на Сирија, од нив 15 за деца, потоа пет барања од државјани на Авганистан од нив четири се деца кои го придружуваат родителот, три барања од државјани од Пакистан, по две барања од државјани од Мароко, Либан, Палестина, Алжир и Ирак (четири од барањата се за деца) и едно барање од државјанин на Египет.
ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ 33200EDC9019D14AB2CE80A3FE68DFA4
Претседателот верува дека се`ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено 

Ангел Данов


Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска од Кавадарци порача дека очекува договорот од Пржино да се реализира, бидејќи роковите течат. „Со внимание ги следам сите настани околу исполнувањето на политичкиот договор постигнат од лидерите на политчките партии. Се надевам дека се` ќе оди како што е предвидено и дека посетата на Хан е само потврда дека стоиме до она што е договорено, за да можат сите политчки актери да бидат одговорни за сето она што го презеле и да го реализираат, затоа што роковите течат, а договорот мора да се почитува“, рече Иванов.

За бегалската криза и случувањата во кумановската „Дива наслеба“, Иванов со став дека тие не влијаеле на безбедноста на нашата држава. Според него најважно е да се дознаат мотивите и извршителите на настаните во „Дивата населба“ во Кумнаово. Тој очекува овој случај наскоро да се најде пред суд. 

За бегалците Иванов порача дека Македонија е безбедна колку што се безбедни сите држави кои не опкружуваат, бидејќи бегалската криза не е нешто што само нас не засега. „Од Северна Африка, Блискиот исток многу луѓе трагаат по среќа. Тие бегаат бидејќи нема каде да се засолнат, немаат домови. Цела Европа е ангажирана, сите институции, да се им излезе во пресрет на тие луѓе. Да појдеме од нас, во нашите семејства нема некој што не бил бегалец и не дошол од друг простор да живее на овој простор. Зошто кон бегалцие да го немаме истото чувсвто, дека тие луѓе сакаат да се спасат од сите оние конфликти кои постојат во местата од каде што доаѓаат“, рече Иванов.

Инаку, минатиот викенд македонската граница ја поминале околу 11.000 бегалци. Од хуманитарните организации велат дека не ги изненадил овој бран, бидејќи 95 отсто од бегалците ја користат рутата преку Грција. Сепак, тие очекуваат дека бројот на мигранти ќе се намалува. 

Министерството за внатрешни работи пак, денеска соопшти дека за еден ден издале 3.812 потврди на странски државјани, од кои, 2.030 се од машки пол, 653 се од женски, 844 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 285 деца кои патуваат без родител, за искажана намера за поднесување на барање за признавање на право на азил. Според државјанството на лицата на кои им се издадени потврди, најбројни се државјаните на Сирија-2.264, Авганистан –726, Ирак-536, Иран-147, додека другите се во помал број. 

Во периодот од 19 јуни годинава до 18 октомври биле издадени вкупно 152.830 странски државјани, од кои, 98.005 се од машки пол, 21.050 се од женски, 27.580 се деца кои го придружуваат носителот на потврдата, како и уште 6.195 деца кои патуваат без родител. Од започнувањето на издавањето на потврдите до Одделението за азил се поднесени 70 барања за признавање на право на азил врз основа на претходно издадена потврда, при што 51 барања се од државјани на Сирија, од нив 15 за деца, потоа пет барања од државјани на Авганистан од нив четири се деца кои го придружуваат родителот, три барања од државјани од Пакистан, по две барања од државјани од Мароко, Либан, Палестина, Алжир и Ирак (четири од барањата се за деца) и едно барање од државјанин на Египет.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14191
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ Empty Re: ЃОЛЕ ПАЉУРСКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот