Ноќ на вештерките

Go down

Ноќ на вештерките

Пишување by Гостин on Саб Окт 31, 2015 8:39 am

Бог да ги прости загинатите. Да се надеваме дека бројот на мртвите нема да се сголемува.

(ВИДЕО) Ужасот на Хелоуин: 27 мртви и 200 повредени, во клубот избувнал пожар на песната “Денот кога ќе умреме” !

Експлозија и пожар во ноќен клуб во романската престолнина Букурешт за време на рок концерт по повод Ноќта на вештерките погуби 27 лица. Локалните власти соопштија дека во болница се донесени 88 повредени при експлозија во клубот  Colectiv. Според  други податоци, сепак, бројот на повредените е над 150, а се очекува бројот на загинатите да се зголеми.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот