БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa on Саб Окт 31, 2015 12:35 pm

Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Окт 31, 2015 2:51 pm

Neznam dali se zanimava so politika, ama za mene Glorija e No 1 za precedatel, premier, komplet ministerska lozha i ostanati raboti za "po doma"! Twisted Evil
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa on Саб Окт 31, 2015 9:41 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Neznam dali se zanimava so politika, ama za mene Glorija e No 1 za precedatel, premier, komplet ministerska lozha i ostanati raboti za "po doma"! Twisted Evil
BRAVO ZA TEBE KALIFU ...STANUVASH BLAGONADEZEN . Si ja zamenil Tanja za Glorija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Ное 01, 2015 12:07 am

Tanja ima Bg pasos?
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa on Нед Ное 01, 2015 12:42 am

neznam ,ama znam eden shto znae ...ili ke doznae pa ke ni kaze ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 01, 2015 9:05 am

Изгледа нашите бугарски пријатели не се многу заинтересирани да ни ги пренесат размислувањата за политичките случувања кај нив. Се плашат да не им ги дознаеме тајните. Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 01, 2015 9:40 am

mumley напиша:Изгледа нашите бугарски пријатели не се многу заинтересирани да ни ги пренесат размислувањата за политичките случувања кај нив. Се плашат да не им ги дознаеме тајните. Very Happy Very Happy
Nema nishto novo be! Rev za falsifikacii na izborite, vtori tur denes, edna-dve granati, ... nishto rabota.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 01, 2015 9:44 am

Се трудите да ги достигнете нашите дострели?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 01, 2015 9:55 am

Pa chestno da ti kazham go imam chuvstvoto deka mnogu leb imate da izjadete ushte, za da gi nastignete nashite pishman mutropolitichari.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by хан Ацо on Вто Ное 03, 2015 6:11 pm

kiBik напиша:Pa chestno da ti kazham go imam chuvstvoto deka mnogu leb imate da izjadete ushte, za da gi nastignete nashite pishman mutropolitichari.

Они (ДПМНЕ) са като мали дечиня во однос на нашиве.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by хан Ацо on Вто Ное 03, 2015 6:18 pm

osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.
avatar
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa on Вто Ное 03, 2015 6:47 pm

хан Ацо напиша:
osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.

jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ,pa zatoa i ja otvoriv temata da vi bide prijatno i da se druzite so nas ,no i megusebe Very Happy Very Happy Very Happy ...pozdrav

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Ное 03, 2015 7:02 pm

osa напиша:
хан Ацо напиша:
osa напиша:Поттикната  од дискусиите на членовите од источниот сосед  ,ја отворам оваа тема во која ке може слободно да се пишува за актуелните случувања кај нив ....Верувам ке наиде на голем интерес и поради моменталните случувања во Бугарија околу локалните избори ...

На просечниот бугарин векье му се кеньа од политика.Све е криминал,лажни избори,притисок врз грагьаните и институциите и така натаму.Исто како и код вас.

jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ,pa zatoa i ja otvoriv temata da vi bide prijatno i da se druzite so nas ,no i megusebe Very Happy Very Happy Very Happy ...pozdrav
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Пет Ное 06, 2015 5:36 pm

Бидејќи вие не сакате морам јас да ги откријам тајните на бугарската политичка сцена. Very Happy Very Happy

Штрајк на полицијата во Бугарија.

Синдикат: 2000 полицаи са поискали да напуснат системата

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/sindikat-2000-policai-sa-poiskali-da-napusnat-sistemata.html

И во бугарското здравство цвета.

Лекарите от ТЕЛК-Пловдив масово подадоха оставки

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2015/11/06/lekarite-ot-telk-plovdiv-masovo-podadoha-ostavki.282343

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Саб Ное 07, 2015 9:08 am

osa напиша:
jas samo sakav da vi kazam deka ve pochituvame kako nashi sosedi i chlenovi ....
Само толку??? Почит??? А яс си мислев, Оса, дека мегю нас любов цути! Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by osa on Саб Ное 07, 2015 11:29 am

i tva kiBiche i ljubov cuti ....shto pa da ne ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13808
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Саб Ное 07, 2015 6:13 pm

osa напиша:i tva kiBiche i ljubov cuti ....shto pa da ne ....
Не, не е така, Оса! Яс имам впечаток за нашите взаимни односи не од вчера. Тоа що цути е се друго, но не е любов, за жал. Многу негативизам има во нив. Дури кога се сретнем се гледаме со едно наум.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:09 pm

kiBik напиша:
Само толку??? Почит??? А яс си мислев, Оса, дека мегю нас любов цути! Twisted Evil

Kakva bre ljubov koga ne sakate da ni gi otkriete drevnite ajni na bugarskata politika... Very Happy Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 08, 2015 5:14 pm

Тео напиша:...

Kakva bre ljubov koga ne sakate da ni gi otkriete drevnite ajni na bugarskata politika... Very Happy Very Happy Very Happy
Кхм, кхм... Па вие си ги знаете добро бе! Од древните Бугари! Twisted Evil
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:17 pm

Drevnite bugari mozhat voda da im nosat na sovremenite vo odnos na politichki manipulacii...Za nivnata politika te prashuvam...Neli vie ste evropsko gragjani... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 08, 2015 5:25 pm

Тео напиша:Drevnite bugari mozhat voda da im nosat na sovremenite vo odnos na politichki manipulacii...Za nivnata politika te prashuvam...Neli vie ste evropsko gragjani... Twisted Evil
Политиката е една - курвенско-мафиашка. Нема разлика кой е на власт. Кога едните се на власт - цутат едни фирми, кога другите - други. Секой гледа да се налапа до повракяне, пощо не се знае кога пак ке биде на власт. Тоа е тоа.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:29 pm

Ajde mozhebi i nie kje stigneme do toa nivo...Zasega sme vo pochetna faza na otstranuvanje na diktaturata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 08, 2015 5:32 pm

Тео напиша:Ajde mozhebi i nie kje stigneme do toa nivo...Zasega sme vo pochetna faza na otstranuvanje na diktaturata...
Подобро е, ако межете да го надскокнете тоа ниво - да минете директно на ниво законот за сите и над сите.
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Гостин on Нед Ное 08, 2015 5:33 pm

Go ima toa nekade?!?!?! Suspect

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by kiBik on Нед Ное 08, 2015 5:44 pm

Тео напиша:Go ima toa nekade?!?!?! Suspect
Па ми се сака да го има. Яс сум малце идеалист...
avatar
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БУГАРСКА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот