ВРТОГЛАВО

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 6:58 pm

Би дале ли толку пари за шише коњак или виски?

10 најскапи виски на светот

10. Chivas Regal Royal Salute 50-years-old – $10,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 6:58 pm

9. Macallan 1939 – $10,125


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 6:58 pm

8. Glenfarclas 1955 – $10,878


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 6:59 pm

7. Dalmore 50 Year old – $11,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 6:59 pm

6. Macallan 55 Year old – $12,500


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:00 pm

5. Glenfiddich 1937 – $20,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:00 pm

4. Dalmore 62 Single Highland Malt Scotch Matheson – $58,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:01 pm

3. Macallan 1926 – $75,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:01 pm

2. Glenfiddich Janet Sheed R – $94,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:01 pm

1. Macallan 1946 – $460,000


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:02 pm

Сега малку за цените на најскапите коњаци.

Courvoisier L’Esprit Decanter

Cijena: 4.999 dolara (0,7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:03 pm

Jenssen Arcana

Cijena: 5.500 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:03 pm

Hine Triomphe Talent De Thomas Hine

Cijena: 6.000 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:03 pm

Frapin Cuvée 1888

Cijena: 6.400 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:04 pm

Martell Creation Cognac

Cijena: 7.500 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:05 pm

Le Voyage de Delamain

Cijena: 7.600 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:05 pm

Hardy Perfection 140 years Cognac

Cijena: 7.800 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:06 pm

Remy Martin Cognac Black Pearl Louis XIII

Cijena: 34.000 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:06 pm

Hennessy Beaute du Siecle Cognac

Cijena: 175.000 dolara (0,7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 7:07 pm

Henri IV, Cognac Grande Champagne

Cijena: 2.000.000 dolara (0.7 l)


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Ное 09, 2015 9:44 pm

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by osa on Пон Ное 09, 2015 10:51 pm

ja  pochna temata so prashanje : dali bi dale tolku mnogu pari za pijalok ????
mojot odgovor e : da bi dala tolku pari za pijalok ,dokolku bi go piela toj pijalok so onoj koj go sakam najmnogu na svetot i koj ednostavno nema cena ....za nego ne bi se mislela kolku pari da potrosham za da go napravam SREKEN ...ednostavno sakam da go gledam zadovolen od zivotot ...sreken ...ispolnet so ljubov ...vo toj sluchaj voopshto ne mi e bitno kolku ke potrosham za da ja  pochustvuva mojata iskrena LJUBOV odblizu ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Пон Ное 09, 2015 11:19 pm

I kolku tocno bi dala? Ili podobro kazi koj pijalok bi go kupila za toj sto nema cena.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Гостин on Вто Ное 10, 2015 11:52 am

Хммм, и мене ме интересира колку би потрошила за да тој некој ја почувствува нејзината искрена љубов одблизу.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by osa on Вто Ное 10, 2015 5:37 pm

Mnogu

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ВРТОГЛАВО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот