Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Go down

Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by defo on Сре Ное 11, 2015 12:10 am

Извештајот од ЕК за напредокот на Македонија


Горе долу, ко сите претходни со благи тонови на укор кон владата, администрацијата..судството, злоупотреба и медумски мрак. Но посебно ме тангитраат две работи:
Јоханес Хан пред пратениците од Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент опишувајќи ја македонската криза како најсериозна од 2001 година наваму.
Што треба да значи ова дека сме на дното и наместо поблиску до ЕУ сме подалеку, благодарејќи на успешните владини политики.


„Основањето бизнис е лесно, но излегувањето на пазарот е тешко. Честите законски измени, нерамноправната примената на законите и тешкото спроведување на договорите го оптоваруваат бизнисот, се вели во извештајот на ЕК.

И ова кое од дамна го тврдам, дека се што прави оваа влада е само декларативно, но не и изведено до крај.

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by Гостин on Сре Ное 11, 2015 11:19 am

I ona shto site go znaevme konechno se potvrdi...EU jasno naglasuva vo izveshtajot deka prislushkuvachite bile od vlasta, i toa od najvisoko nivo...

"Прислушуваните разговори во кои очигледно се вмешани високи владини функционери, ставаат на знаење дека има нарушување на фундаменталните права, мешање во судската независност, во слободата на медиумите, во изборите како и корупција", изјави утринава комесарот за проширување Јоханес Хан пред пратениците од Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент опишувајќи ја македонската криза како најсериозна од 2001 година досега.

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=25430


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 12, 2015 12:16 am

Bre oni toa za dobroto na narodot. da znaat sto dobrini da im pravat vo idnina.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 12, 2015 12:30 am

Posebno na onie sto zboruvaat protiv niv. Ke gi nagraduvaat vo vid na frlanje vo endeci i slicno.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by Гостин on Чет Ное 12, 2015 12:32 am

Zosto Sutka ja zaboravas. Sedum osum pati po tri meseci pritvor ubavini. Dve godini na drzaven trosok. Smetaj kolku ke zastedat. Pa posle Grujo bil los.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Објавен извештајот за напредокот на Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот