Автомобилизам

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE on Саб Дек 31, 2016 1:39 pm

site muabetat za nova vlada ,tebe do kola ti doslo bravo
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE on Пет Јан 06, 2017 2:46 pm

gledam ne si mi repliciral znaci se soglasuvas deka treses gluposti
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by defo on Чет Јан 26, 2017 8:35 pm


Разочарување за многумина, чија дрим кар е мустанг, освои на европскиот еурокап само 2 од 5 ѕвезди за безбедност. Повеќе освојуваат цреша возилата од Кина.


На пример ова има освоено 3/5 Razz

defo

Број на мислења : 2067
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by Teo on Нед Фед 26, 2017 9:26 am

Toyota се обединува со Shell за изградба на водородни станици

Јапонскиот производител Toyota ќе соработува со нафтениот гигант Shell за изградба на седум водородни станици за полнење на возила. Објектите ќе бидат распоредени по патиштата на американската држава Калифорнија.

Двете компании ќе инвестираат 11.4 милиони долари во проектот, додека калифорниски комисија за енергија ќе обезбеди уште 16,4 милиони. Дополнителната инвестиција во вредност од над 16 милиони долари ќе биде обезбедена, за да бројот на станиците достигне до 100, до крајот на 2024 година. Од Shell се заинтересирале за амбициозниот план, поради фактот што во денешно време се повеќе автомобили се придвижуваат на алернативни горива. Токму поради тоа, компанијата упатува поглед кон овој тип станици, а моментов работат нивни  вкупно 6, од кои 4 на територијата на Германија и две во Лос Анџелес (САД).
avatar
Teo

Број на мислења : 3886
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by delta on Вто Фед 28, 2017 11:12 pm

nie be za mafarinja ne sma ne za koli,//.
avatar
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by SHARENI on Пет Мар 10, 2017 2:32 pm

vaka se brani drzava ,more ?
avatar
SHARENI

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by OPOZICIONER on Саб Мар 11, 2017 10:12 pm

so sto da ja branime so sarplaninci kako tie od crnata revolucija
avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 453
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by Teo on Пон Мар 13, 2017 2:49 pm

avatar
Teo

Број на мислења : 3886
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by delta on Сре Мар 22, 2017 10:37 pm

ke si letat so umot uste dolgo/.?>
avatar
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by Dino on Сре Јун 14, 2017 4:31 pm


Dino

Број на мислења : 354
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by TRAJCHE on Чет Јун 15, 2017 7:46 pm

kolku saka neka e jaka podobro da ne si vo nea ako toa se sluci
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by delta on Саб Jул 01, 2017 11:47 am

arno znaes bolje pes o0di si.?/./
avatar
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Автомобилизам

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот