ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Сре Јан 06, 2016 10:47 pm

Днес е бадник ...по тој повод се крши лепче со паричка ...кај кого се падна паричката ? кој ке биде среклија оваа година ?
ајде мелничари да слушнам кој ке спие со паричката под перница ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:52 pm

melnica prva doznava na vecherata kaj pwemieot vtele vtele toa pogachata i pauichkata se padnala vo idrizovo ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:54 pm

Kaj Horheta parichkata ne uspeale da ja najdat zatoa shto se sokrila i celo vreme chutela .....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:57 pm

Zaev i Shekerinska vrtele i parichkata se padnala kaj Katica Janeva ...nivna sreka ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Сре Јан 06, 2016 11:07 pm

ajde da ve ohrabram i da vi kazam kaj mene doma ne ja vrtevme pogachata ,no parichkata padna vo domot .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Чет Јан 07, 2016 3:21 pm

shto molchite ??? kade ste da kazete kaj kogo padna parichkata ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Kalinda on Пет Јан 08, 2016 1:12 am

Еве јас не бегам !
Во моето семејство
паричката се падна кај мене .
Се надевам ке имам срека
цела 2016 г .
avatar
Kalinda

Број на мислења : 464
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Саб Јан 09, 2016 1:54 pm

ne mi se veruva ,nikoj nesaka da kaze kade se padnala parichkata ? pa vie slavevte badnik ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


поддржи ги уставните измени ,верувај во владата
avatar
osa

Број на мислења : 13824
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот