Пожар

Go down

Пожар

Пишување by osa on Нед Јан 24, 2016 2:31 am

Осуммина повредени во пожар во Прилеп

Осуммина повредени од кои еден пожарникар со изгореници на лицето и материјална штета која дополнително ќе се утврдува. Ова се последиците од пожарот што вечерва околу 19:30 избувнал при експлозија на плинска боца во зграда на улица „Бидимаж“ во Прилеп, соопштуваат првично од службата за итна медицинска помош. Медицински екипи веќе два часа без прекин ги носат станарите од зградата до службата за итна помош во стрес и паника. Повредените се вон животна опасност и се наоѓаат на хируршкиот оддел во градската болница. Територијалната противпожарна единица се уште го обезбедува теренот а екипи на крим полиција и дежурен јавен обвинител ќе извршат увид за да ги утврдат точните причини за пожарот.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by tmoro on Чет Мар 16, 2017 8:00 am

http://www.ohridsky.com/2017/охрид-град-на-унско-во-2017-година-на-ванда/

Секоја год март-април намерно палат....така е кога освен Криминал ништо не функционират во една државичка.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by reiter on Чет Мар 16, 2017 6:20 pm

и на Кочан-от Сеад му го запалиле Бентлито.Хм зошто ли го викаат Сеад кога вози Бентли Question .Ајт ќе си купи ново.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by defo on Чет Мар 16, 2017 8:14 pm

tmoro напиша:http://www.ohridsky.com/2017/охрид-град-на-унско-во-2017-година-на-ванда/

Секоја год март-април намерно палат....така  е кога освен Криминал ништо не функционират во една државичка.


Сакаат да напраат место за нов плочник, изграден од страна на Бакрач(кој веќе си обезбеди 8-годишен мандат, ама во К.П.Д Идризово), или Игор Трајкоски. Трето нема.

defo

Број на мислења : 2089
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by Kalinda on Пет Мар 17, 2017 7:43 pm

Постојано се заканувате?
Вие така сте научени!
Крајот го краси делото!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by OPOZICIONER on Пон Апр 03, 2017 11:20 pm

eve i sega poveke pozari besneat vo drzavata ,no sepak nemoze da rabotat instituciite zoshto se blokirani od DPMNE ,sramota
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 464
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пожар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот