dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 05, 2016 10:14 pm

Многу успешен политичар. Кој им ги упропасти бомбите на САД и ЕУ кои во нив вложија многу труд и пари, а сега исто како и Заев мора да бегаат од избори како најдолни кукавици. Жената на Заев не верува ни во видеото во кое нејзиниот сопруг бара да се уплати едно евро кај Вицето во менувачница, а сигурно верува дека го црпнале од нива во Муртино. Нешто не се сеќавам дека некој весник објавил интервју со сопругите на Обама, Путин, Камерун и други или со сопругот на Меркел. Ми е жал за жената затоа што има ненормален сопруг. По мојот цивилизациски поглед нормален човек не може да фрла со боја по институции. Најмалку по Собранието откако како курва побегнал од избори. Што му фали на избирачкиот список освен тоа што не може да обезбеди ВМРО да нема мнозинство и во следниот состав на Собранието. Со 2 до 5 пратеника поголемо од тоа што го имаше пред ДС и ДОМ да излезат од коалицијата.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4101
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by osa on Нед Јун 05, 2016 10:27 pm

трендафил напиша:Многу успешен политичар. Кој им ги упропасти бомбите на САД и ЕУ кои во нив вложија многу труд и пари, а сега исто како и Заев мора да бегаат од избори како најдолни кукавици. Жената на Заев не верува ни во видеото во кое нејзиниот сопруг бара да се уплати едно евро кај Вицето во менувачница, а сигурно верува дека го црпнале од нива во Муртино. Нешто не се сеќавам дека некој весник објавил интервју со сопругите на Обама, Путин, Камерун и други или со сопругот на Меркел. Ми е жал за жената затоа што има ненормален сопруг. По мојот цивилизациски поглед нормален човек не може да фрла со боја по институции. Најмалку по Собранието откако како курва побегнал од избори. Што му фали на избирачкиот список освен тоа што не може да обезбеди ВМРО да нема мнозинство и во следниот состав на Собранието. Со 2 до 5 пратеника поголемо од тоа што го имаше пред ДС и ДОМ да излезат од коалицијата.Ми е жал за жената затоа што има ненормален сопруг.-ova e omilenata rechenica na urko ...sekogash ja upotrebuvashe ...moze i zenata da ja prashash ,i ona ke ti kaze ...ovaa vtorata ,no i prvata ima da SE ISPOFALI - ne dzabe dvete begaa po avtopatot ,i gi vrakaa urko i negovite drugarchinja so motori ...a koga ke gi vratea ,togash bea "bokserska vreka " na nesudeniot bokser .....
p.s. mozebi zatoa ne im dozvoluvaat da davaat intervjua ,mozno e da kazat otvoreno i posle koj shto im moze ....i da saka ON da demantira kasno ke mu bide ..nema da ima pu pu pu nevazi ...toa ke beshe objaveno


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 05, 2016 10:52 pm

Доста оригинално. Пред да се здружите со педерите тврдевте дека првата жена на Груевски му заминала затоа што наводно бил хомосексуалец. Сега ви е страв да давате вакви тврдења за да не ја добие по грешка поддршката од САД и ЕУ.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4101
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by defo on Нед Јун 05, 2016 11:08 pm

трендафил напиша:Многу успешен политичар. Кој им ги упропасти бомбите на САД и ЕУ кои во нив вложија многу труд и пари, а сега исто како и Заев мора да бегаат од избори како најдолни кукавици. Жената на Заев не верува ни во видеото во кое нејзиниот сопруг бара да се уплати едно евро кај Вицето во менувачница, а сигурно верува дека го црпнале од нива во Муртино. Нешто не се сеќавам дека некој весник објавил интервју со сопругите на Обама, Путин, Камерун и други или со сопругот на Меркел. Ми е жал за жената затоа што има ненормален сопруг. По мојот цивилизациски поглед нормален човек не може да фрла со боја по институции. Најмалку по Собранието откако како курва побегнал од избори. Што му фали на избирачкиот список освен тоа што не може да обезбеди ВМРО да нема мнозинство и во следниот состав на Собранието. Со 2 до 5 пратеника поголемо од тоа што го имаше пред ДС и ДОМ да излезат од коалицијата.
Обамица, има дадено низа интервјуа секој ден е  во животот, сега дали глумата или навистина е хуманитарка и слично тоа е друго прашање. Е стварно сопругот  на Меркел не сум го видел. А инаку според мојот цивилизациски поглед,  не ми е јасно како може човек да подржува убици, да подржува луѓе  кои увезуваат вакцини за деца со сомнително потекло, како може да го брани монструмот Тодоров.......

трендафил напиша:Доста оригинално. Пред да се здружите со педерите тврдевте дека првата жена на Груевски му заминала затоа што наводно бил хомосексуалец. Сега ви е страв да давате вакви тврдења за да не ја добие по грешка поддршката од САД и ЕУ.

Да има дел вистина и во тоа, си заминала бидејќи едноставно човекот  не ја сакал веќе нејзе, него сакал некој друг...И таа разочарана си заминала........не си заминала зашто тој бил хомосексуалец, него си заминала ради невозвратена љубов, бидејќи мажи сакал друг маж.........А за ова со здружувањето што го верглаш е само доказ на твојата примитивност и непознавање на работите.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 05, 2016 11:46 pm

За да можам да дискутирам треба да напишеш за која конкретно вакцина зборуваш и од која фирма е произведена. Потоа кај кое дете е утврдено дека починало поради вакцина како што тврдиш. Такво нешто не ми е познато. Колку што ми е на мене познато во Охрид имате сосема нова болница во градот и комплетно реновирана костозглобна. За стент, на пример, што е ургентна интервенција, не се патува повеќе во Скопје и не се плаќа стентот приватно како што беше во времето кога директор на кардиологија беше Борче Петревски. Така се спасени повеќе животи на охриѓани, стружани и туристи. Во врска со педерите вие сметате дека им се кршат правата, за мене сексот е приватна работа па не сакам да знам дали некој е педер, курвариште или дркаџија. Не би поддржал ни протест на тие што се самозадоволуваат па бараат да стапат во брак самите со себе и да можат да усвојат дете. Тоа веќе го напишав.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4101
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by osa on Нед Јун 05, 2016 11:54 pm

трендафил напиша:Доста оригинално. Пред да се здружите со педерите тврдевте дека првата жена на Груевски му заминала затоа што наводно бил хомосексуалец. Сега ви е страв да давате вакви тврдења за да не ја добие по грешка поддршката од САД и ЕУ.

ama ne tvrdevme NIE ....tuku togash go chitavme vesnikot "fokus" vo koj pishuvashe baba mirka ..i poshto chovekot koj beshe sopstvenik na toj vesnik gi ostavashe novinarite da si pishuvaat slobodno ,nie mnogu raboti doznavavme od novinarkata ..e tokmu ona ni kazuvashe za sluchuvanjata koi gi iznesov vo mojot post ...e sega ako ona laze ,ne veruvam deka i urko laze ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by osa on Пон Јун 06, 2016 12:02 am

kaj mu ja kidna bre trendo ????? otide da prashash shto da mi odgovorish .....pa ti bre baba mirke znaesh shto si pishuvala ..e jebiga "vreme prolazi ,ali pamet ne odlazi "...mislev na mojot pamet ,za tvojot neznam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Гостин on Пон Јун 06, 2016 8:59 am

defo напиша:

трендафил напиша:Доста оригинално. Пред да се здружите со педерите тврдевте дека првата жена на Груевски му заминала затоа што наводно бил хомосексуалец. Сега ви е страв да давате вакви тврдења за да не ја добие по грешка поддршката од САД и ЕУ.

Да има дел вистина и во тоа, си заминала бидејќи едноставно човекот  не ја сакал веќе нејзе, него сакал некој друг...И таа разочарана си заминала........не си заминала зашто тој бил хомосексуалец, него си заминала ради невозвратена љубов, бидејќи мажи сакал друг маж.........А за ова со здружувањето што го верглаш е само доказ на твојата примитивност и непознавање на работите.

Isto kako shto spored Karakamisheva mladite zaminuvaat od Makedonija zaradi nevozvratena ljubov...

PS. Genijalna definicija Defo...Sekoja chest... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот