dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by TRAJCHE on Пет Јун 14, 2019 8:38 pm

Zaboravite na izbori ,nema da ima
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 308
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by TRAJCHE on Пет Јун 14, 2019 8:39 pm

zboram za predvremeni ,a redovni ke ima ko ke dojde vreme
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 308
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Пет Јун 14, 2019 9:08 pm

Да можат и редовните би ги прескокнале. Никогаш кога СДСМ бил на власт немало предвремени избори. Реално кога пропадна референдумот распишан од власта, требаше да има предвремени избори. Но ако беше така ќе бевме демократска земја и не ќе имавме проблем за почеток на преговорите од повеќе земји на ЕУ, туку само од соседите, пријатели на Заев. Вака може да добиеме датум од сожалување, ако не сметаат дека сите имаме ментални проблеми како политичарите што не претставуваат.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by SHARENI on Саб Јун 15, 2019 9:21 am

So ova priznavas deka na vas site sosedi vi bile neprijateli i ne moze da se ceka nisto dobro od vase vrakanje na blast.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 381
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Саб Јун 15, 2019 4:22 pm

За тебе можеби е пријателски чин некој да те уценува со членство во ЕУ ако не си го смениш името, идентитетот, историјата, јазикот и други обележја по негов кеиф, Јас мислам дека тоа е непријателски чин. Пријатели не се уценуваат. Не напишав дека сите не уценуваат, туку само пријателите на Заев. Тој со својата изјава за виткање кичма успеа да се наметне да го донесат на власт, но го спушти нивото на македонско достоинство под земја. Намена на форумот е да се спротивстават различни мислења.
Во врска со оваа тема, насилството врз жените во Македонија за кое наводно е виновна опозицијата, а не власта, мене лично ми е многу тешко да помислам дека во општините Чаир, Липково, Сарај, Боговиње и други во северозападниот дел од Македонија, жените имаат поголеми права затоа што таму ВМРО нема големо влијание. Во АрачиновоСДСМ е на власт и градоначалник е жена, па мислам дека другите жени не се рамноправни во поголем дел.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Саб Јун 15, 2019 7:22 pm

Темата е насилството и дискриминацијата на жените од страна на дпмне. Сеуште не си го осудил тоа што пак доведува до констатација дека и твојот однос кон жените е ист, поточно дискриминирачки.
luxor
luxor

Број на мислења : 4813
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 4:07 pm

Neverojatno, KPOSMofcite ne ostavaat da pomine den bez da navredat nekoja zhena.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 IMG-20190616-160205-097
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga on Нед Јун 16, 2019 4:20 pm

Crepovite sigurno doma si gi tepaat majkite i sestrite.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 711
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 5:48 pm

Не видов дека и вие го осудивте насилството врз жените што се врши во деловите во Македонија во кои со огромно мнозинство победи претседателот Стево Пендаровски. Во Липково, Арачиново, Чаир, Сарај и други места во кои за жена, за Гордана Силјановска имаше исклучително мал гласови. Но како што е ваше право што ќе осудите исто право имам и јас. При тоа се однесувате и како да имате ментални проблеми па од партијата што ја осудувате без никаков доказ го исфрлате нејзиното основно име, а ја користите само дадавката. Тоа е кршење на човекови права на членовите на партијата. Јас не сум член но не го прифаќам прогрчкото лудило во кое некој смета дека има право да менува име на друг.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Нед Јун 16, 2019 7:18 pm

Ја осудувам секоја дискриминација вклучително и таа кон жените без оглед од каде или од кого доаѓа, за разлика од тебе што ја поддржуваш дискриминацијата на жените од членови на дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 4813
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 8:13 pm

Не се сеќавам дека имаше осуда кога поранешната министерка Гордана Јанкуловска беше изложена на потсмев на сексуална основа од страна на ботовите на СДСМ и странските куртон платеници.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 9:18 pm

Ako ti ne se sekjavash ne znachi deka nemalo tuku deka imash selektivna memorija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Јун 16, 2019 10:04 pm

Темата ја отворена со фејк вест за наводно насилно терање на жени да патуваат во Охрид, па продолжува со наводен напад на вашиот Амди Бајрам врз вашата Радмила Шеќеринска и наместо да го осудам Анди треба да го осудам ВМРО (доколку и оваа вест не е лажна. Да те потсетам дека СДСМ и наметна фејк име на Македонија, фејк историја, фејк идентитет, фејк јазик, фејк економија, фејк датум за преговори со ЕУ ...

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5378
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Нед Јун 16, 2019 10:27 pm

Nevazno zoshto e otvorena, vazhno e deka vie od KPOSM gi diskriminirate zhenite i najnovite primeri go dokazhuvaat toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4400
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Bosonoga on Нед Јун 23, 2019 9:39 am

A crepovite nebanjati ne sakaat ni plata da im se dade na rabotnickite.


СДСМ: До 180 илјади денари неповратни средства за жени претприемачи од рурални средини

https://makfax.com.mk/ekonomija/%d1%81%d0%b4%d1%81%d0%bc-%d0%b4%d0%be-180-%d0%b8%d0%bb%d1%98%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d1%80%d0%b5/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 711
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 3 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот