dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Чет Сеп 19, 2019 4:09 pm

Zoshto bre ja diskriminirash Dragana? Taa ne ti izgleda mnoooogu simpatichno?
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Чет Сеп 19, 2019 5:08 pm

Легитимно прашање до партијата за насилстбо и дискриминација на жените. Иако се чудам зошто воопшто го прашуваат типот познат по својот шовинизам.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2086


luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Чет Сеп 19, 2019 9:19 pm

Teo напиша:Zoshto bre ja diskriminirash Dragana? Taa ne ti izgleda mnoooogu simpatichno?
Јас пишував на тема економија за советничката на министерката за финансии. Тоа што некој стално ме дискриминира и си ги префрла моите пишувања каде ќе му падне на ум не е моја вина. Без паламудење, сепак јас би требало да одлучувам за тоа што и каде ќе напишам, но за жал кон мене затоа што не сум од стадото на Заев односот не е ист како кон тие што веруваат дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ или дека нема да се смени уставното име Република Македонија. Ќе напише ли некој веќе какво насилство според вас сум извршил врз Ана Марија, кога веќе сметате дека за неа треба да се дискутира на оваа тема?
Кога сме кај Русковска што има врска нејзиниот пол со тоа што врз основа на исти докази на Катица Јанева и определи притвор откако претходно отиде на годишен одмор за да и даде дополнително време да уништува докази.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Чет Сеп 19, 2019 10:38 pm

трендафил напиша:
Кога сме кај Русковска што има врска нејзиниот пол со тоа што врз основа на исти докази на Катица Јанева и определи притвор откако претходно отиде на годишен одмор за да и даде дополнително време да уништува докази.

Teshka glupost si plesnal i  ovde, prosto nemam zborovi.
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Саб Сеп 21, 2019 10:42 pm

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2089
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 1:00 pm

Filipche itno da isprati vozila so ekipi od brza pomosh. Da proverat nekoja dpsne ovca da ne ja strefil shlog ili infarkt.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2057
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by трендафил on Нед Сеп 22, 2019 1:49 pm

Ако добро разбирам сметаш дека затоа што посебно избира жени амбасадорки ОН врши дискриминација врз жените и дека за тоа е виновно ВМРО или дпмне како што ја нарекува најголемата партија во Македонија отварачот на темата. Господ памет да ти даде. Или воопшто не читаш која тема зошто е. Има ли модератори на форумов или постојат само за мене?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5695
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Нед Сеп 22, 2019 4:02 pm

Zhiv si znachi glup si. Samo dpsne ovca mozhe da misli deka nekoj misli toa shto ovcata go misli t.e. deka izbor za ambasador na ON e diskriminacija. Glupokjata se potvrduva so faktot deka deka si svesen za mizogenijata i seksizmot vo sebe i vo dpsne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Вто Сеп 24, 2019 5:29 pm

Кукаат кога нив им е тешко иако им се почитувани сите права. А кога тие апсеа бремени жени и ги држеа во притвор додека да го изгубат плодот тогаш не беше проблем. Обвинетата од А1 телевизија беше криминалец за нив а Јанкуловска е мало чесно анѓелче. Браво за Кацарска, одговорот е брилијантен.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Untitl29

https://sdk.mk/index.php/naslovna/da-go-izmeneshe-jankuloska-zakonot-za-krivichna-postapka-dodeka-vo-nejzino-vreme-se-pritvoraa-i-sudea-bremeni-zheni-jas-ke-go-pochituvav-toa-vo-tenk-odgovori-katsarska-na-baraneto-za-nejzino-razreshuv/#.XYoYgAYwQRE.twitter
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Чет Окт 03, 2019 10:54 am

Koj li gi ucheshe zhenite kako da se odnesuvaat pred da se pojavi dpsne...Sigurno bile nevospitani...

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Ef8nnv14
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Teo on Чет Окт 03, 2019 12:55 pm

C c c...

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 J10
Teo
Teo

Број на мислења : 4679
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Чет Окт 03, 2019 5:25 pm

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Img_2100
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Нед Окт 06, 2019 5:17 pm

И од жените почнаа да се плашат. И ајде што во тимот за обнова имаат надрилекари, гатачи и докажани губитници, туку имаат само две жени.

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Untitl33
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by luxor on Нед Окт 06, 2019 5:24 pm

И како рекција на "заканите" од една жена мораа да побараат помош од поповите. Нека им каже некој на дпне-оФците дека го утнале насловот на трибината, требало да биде "однесувањето на жената во партијата".

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 18
luxor
luxor

Број на мислења : 5111
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

dpmne partija za nasilstvo nad zhenite - Page 4 Empty Re: dpmne partija za nasilstvo nad zhenite

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот