НАЈНОВИ ВЕСТИ

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Пет Јун 02, 2017 4:43 pm

Не знам дали си бил при свест додека си го пишувал ова. Атентаторот беше твој човек, учесник во шарената платеничка револуција. Но останува фактот дека Фокус ЛАЖЕ кога пишува за наводен гасен пиштол. Претпоставувам дека половина од тие со дресура да прифаќаат вакви вести доживотно ќе веруваат во оваа лага. Да ве прашам, дали и понатаму ќе му верувате на Фокус? Да напишам и дека атентаторот има добиено 30 дена притвор, а осомничен е две кривични дела и тоа обид за убиство од член 123 во врска со член 19  и со Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 од Кривичниот законик.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Пет Јун 02, 2017 6:08 pm

pistolot na vas ovcarski funkcioner, dvaja vasi pomosnik-ovcari na pastir nikola go dovezle od veles i go setale od kukata na ministerot za smrt do vladata a vinovna e sarena revolucija? u pravu se mediumite ke se branite na sud so ludilo.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Пет Јун 02, 2017 7:01 pm

И ти ли ги читаш лагите на Фокус. Пишува ли таму на пример дека мајката на Тамара има одбиено операцијата да се изврши во болница во Турција или дека детето кога добило воспаление на белите дробови, од што и е починато, не е воопшто однесено на лекар туку се обидувале да го лечат со бабини лекови. Дали оваа лага на Фокус е дел од реформите во информирањето што го спроведува меѓународната банда со седиште во Брисел која е финансиер на овој медиум. Иначе по вашата логика ако просекот на плати не биде 30 илјади денари, секој со помала плата ќе има право да го убие Заев. Или ако немаме 5% пораст на БДП годишно. Не знам ниту како со пораст на БДП од 22% може платите да се качат 50%. Но да сме живи и здрави. ќе видиме.
И јас мислам дека атентаторот врз Тодоров е жртва на една хистерична борба за инсталирање на вазалска влада во Македонија и дека судот треба да го земе тоа како олеснителна околност.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Пет Јун 02, 2017 10:50 pm

Pochituvan Trendafile, gledam pak si jadel burek za malata Tamara koja tvojot pastir Grujokio i negoviot minister za smrt Todoroff ja ubija za sebepromocija...Iskreno, ne go opravduvam obidot za ubistvo na ministerot za dodeluvanje na tenderi na mechkata od peshterata od ednostavna prichina shto vo Idrizovo kje bide kaznet tochno kako shto zasluzhil...Poznata mi e tvojata i zhelbite na site bolni dpmne-ofci da go ubiete Zaev, ama tolku ste nesposobni shto i koga imavte mozhnost ne uspeavte, taka da mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev so ogled na vashata totalna nesposobnost voopshto ne treba da e zagrizhen za svojata bezbednost...Ne veruvam deka druga prilika za ubistvo na liderot na opozicijata i proglasuvanje vonredna sostojba kje vi bide dadena...Kolku shto znam od zatvorskite kjelii ne mozhete da izvrshite drzhaven udar a ushte pomalku da proglasite vonredna sostojba...

P.S. Bi sakal, onaka od radoznalost da te prasham dali sega se chuvstvuvate razocharani koga posle tolku mnogu dudlanje i uvlekuvanje vo shupak na pretsedatelot na SAD gospodinot Donald Tramp toj maestralno i brutalno ve nabi na k***c odreduvajki go gospodinot Hojt Ji za sleden ambasador na SAD vo Republika Makedonija kako naslednik na gospodinot Bejli na taa pozicija?
Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Нед Јун 04, 2017 7:52 pm

Ракометарите на Вардар европски шампиони

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Нед Јун 04, 2017 8:30 pm

Chestitki za rakometarite na Vardar i site gragjani i gragjanki na Republika Makedonija koi iskreno se raduvaat na ovoj uspeh...

Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Нед Јун 04, 2017 10:11 pm

Вардар е успешна приказна за странска инвестиција во Македонија.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Нед Јун 04, 2017 10:44 pm

Шампионите се враќаат во Скопје во вторник. Градот Скопје ќе организира свечен пречек.

http://netpress.com.mk/trajanovski-grad-skopje-vo-vtornik-ke-go-organizira-precekot-na-nasite-sampioni/

Еве и видео одпоследните минутиод натпреварот.


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 6:55 am

Бидејќи сме сите исполитизирани еве како лидерот на најголемата политичка партија во Македонија му честита на творецот на ваков Вардар Самсоненко во салата во Келн._________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Пон Јун 05, 2017 8:19 am

Медиумската перјаница на евроатлантската банда, Бранко Геровски,  не ја интересира победата на Вардар.


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Пон Јун 05, 2017 8:34 amluxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто Јун 06, 2017 12:51 pm

Eve bandata za sto gi trosela parite nisto asolno ne napravija. treba da skapat na robija.

http://panika.be/articles/51749/kamion-propadna-vo-fontanata-na-ploshtad

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by PRVOBOREC on Вто Јун 06, 2017 9:01 pm

Изградено од Трансмет на криминалецот Кочан за два и пол милионо евра.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 407
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Сре Јун 07, 2017 4:03 pm

Ama barem gradat...Posebno vo opshtinite...

Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Пет Јун 09, 2017 7:12 pm

Se nisha stolicata na Grujoshesku...Kako i sekogash niz istorijata kjosinjata se povampirija i ovojpat dojdoa po bivshiot premier i iden zatvorenik...Veruvam deka toa najmnogu i gi ohrabruva...


Барања за реформи во ВМРО–ДПМНЕ

Членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни државни и партиски фунцкионери, кои сепак не биле во првите истурени редови на партијата во изминатите години – формираа Републички штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ. Сметаат дека сегашниот партиски статут е целосно недемократски и бараат негова промена со цел да се демократизира партијата, со цел за што побрзо враќање на власт.
Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Саб Јун 10, 2017 5:41 pm

Бугарија од 1 јануари 2018 претседава со ЕУ. Борисов со силна поддршка за Македонија.

Македонија и Балканот треба да почуствуваат перспектива за членство во ЕУВо разговорите во Берлин со германската канцеларка Ангела Меркел, каде што бугарскиот премиер Бојко Борисов го разгледуваше планот за бугарското претседателство со ЕУ од 1 јануари 2018 година, зборувал и за други теми.

-Станува збор за Македонија. Видовте дека кога се случија инцидентите во парламентот, без никој да ги натера , и покрај тоа што јас тогаш бев во опозиција, не бев никој, среде ноќ ми се обратија тројцата – и Зоран Заев, и Никола Груевски и претседателот Ѓорге Иванов. Затоа што се убедени дека не само што сум добар човек, туку и многу сакам Македонија да е стабилна како држава, нашиот сосед да е стабилен. Зашто, за нас би било премногу – од едната страна е Крим, од другата Турција во воена состојба, Грција се тресе секојдневно, во Македонија видовме што се случи. Затоа ја убедив и канцеларката Меркел и останатите дека треба да им се помага. За нас се важни, треба да ѝ дадеме шанса на новата влада и, се разбира, да продолжиме да разговараме и со Груевски, кој е од семејството на европските народни партии. Тоа значи дека и Македонија треба малку да мине по нашиот пат. Знаете колку бевме наострени (во Бугарија, н.з.), но тоа никогаш не ни донесе резултат. Силата произлегува од обединувањето. Консензусот е силата на нацијата, изјавил Бугарскиот премиер нагласил дека Македонија и Балканот треба да почувствуваат перспектива за членство во ЕУ.


http://makfax.com.mk/daily-news/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%82-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D1%83%D1%81%D1%82/
luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Саб Јун 10, 2017 6:32 pm

Nitu poln mesec vo premierskata fotelja a vekje gi podobri odnosite so sosedite...Bravo za Zaev...
Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Нед Јун 11, 2017 8:23 pm

На плоштадот има зона на кое може да се движат и тешки товарни возила како ова што пренесуваше монтажни огради од МВР. Во таа зона не е фонтаната. Редарските служби му дале инструкции на возачот каде може да вози, но тој не се однесувал согласно инструкциите.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by трендафил on Нед Јун 11, 2017 8:25 pm

Дај боже ова да е погрешна проценка.


_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 4079
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Нед Јун 11, 2017 8:53 pm

трендафил напиша:На плоштадот има зона на кое може да се движат и тешки товарни возила како ова што пренесуваше монтажни огради од МВР. Во таа зона не е фонтаната. Редарските служби му дале инструкции на возачот каде може да вози, но тој не се однесувал согласно инструкциите.

redarskata sluzba raboti 24/7 Very Happy Very Happy Very Happy kaj da si najdam nekoj da mi kaze kade moze da se dvizam koga ke odam na ploshtad Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Сре Јун 14, 2017 4:29 pm

Protest i blokadi na patistata vo Valandovo baraat referendum za rudnikot Kazandol.

http://telma.com.mk/vesti/valandovchani-prodolzhuvaat-so-blokadite

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER on Чет Јун 15, 2017 11:32 am

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Саб Јун 17, 2017 8:33 pm

ti mnogu rano si fatil da ja kritikuvash novata vlada ...pochekaj ,nemoze preku nok da gi zavrshi site raboti koi se "rastureni" rechisi celi 11 godini .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Пет Jул 14, 2017 4:40 pm

Konecno sut karta za pacavrata shto barase gumeni kursumi za sharenata revolucija.

http://sdk.mk/index.php/makedonija/alagozovski-gi-razreshi-direktorite-dimitrov-zhugik/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Чет Сеп 07, 2017 12:07 pm

Ubava vest ama taka treba za site i koga se vlast i koga se opozicija. Zakonot treba da vazi i za politicarite a ne da gi tretira kako sveti kravi.

http://24vesti.com.mk/krivichna-prijava-za-eks-ministerot-janakieski

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 24 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот