НАЈНОВИ ВЕСТИ

Страна 19 of 24 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next

Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 10, 2017 7:15 pm

Grujo se slikal u crkvata cij donator e Angusev, se golemi vernici se sobrale, Agatangel koj rusese vo opstina Centar osvetuval.

http://24vesti.com.mk/osvetena-crkva-vo-veles
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Сеп 18, 2017 12:17 pm

Na koe nivo se spustaat sram i za narodot i za drzavata a najmnogu za nivnite familii.

http://a1on.mk/archives/789645


Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by defo on Пон Сеп 25, 2017 7:58 am

Зошто Коце, не треба да е градоначалник
На Денот без автомобили во петокот, општината Тирана за првпат воведе електрични такси возила. Градоначалникот Ерион Вељиај апелираше до граѓаните приоритет да им биде користењето на таксијата на струја, бидејќи така ќе се намали загадувањето на воздухот во албанската престолнина.

ТИРАНА ВОВЕДЕ ТАКСИ ВОЗИЛА НА СТРУЈА, ОД СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ И ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Пон Сеп 25, 2017 11:45 pm

pa i nie vovedovme nov prevoz -kochija so konj ,samo fali da mu oblecheme gaki na konjot da ne" sere "sekade i da ja zagaduva okolinata .....
e sega nie sme ushte vo 18 vek ,a Albanija malku ponapred ,vo 21 vek.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Пон Сеп 25, 2017 11:47 pm

a koga sme kaj Koce krtot da go prasham kade e vetenata NOVA ZELEZNICHKA STANICA vo Skopje ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Вто Ное 21, 2017 12:35 pm

Koj saka da se spasuva dodeka e vreme eve mu sansa.

https://365.com.mk/263743/shvajtsarsko-selo-ke-plaka-po-70-000-frantsi-za-sekoe-stransko-semejstvo-shto-ke-se-doseli

ШВАЈЦАРСКО СЕЛО ЌЕ ПЛАЌА ПО 70.000 ФРАНЦИ ЗА СЕКОЕ СТРАНСКО СЕМЕЈСТВО ШТО ЌЕ СЕ ДОСЕЛИ

На 30-ти ноември, жителите на швајцарското село Албинен (во кантонот Валеи) ќе одлучуваат по новиот предлог според кој на странците што ќе се решат да се доселат и живеат барем 10 години во селото, ќе им се исплатат и до 70.000 евра за четиричлено семејство.

Албинен, каде моментално живеат 240 жители, е уште едно од многуте села во Швајцарија кои во последните години доживуваат масовно иселување, особено на младите семејства. Иако е полно со викендици, селото во последните години го имаат напуштено три семејства со осум (вкупно) деца, по што локалната власт морала да го затвори локалното училиште. Затоа сега жителите бараат од локалните власти да преземат мерки со кои Албинен ќе се врати во живот и ќе му се обезбеди опстанок и иднина.

Планот што се разгледува, како што спомнавме, е на семејствата и поединците, Швајцарци или странци, да им се исплатат по 25.000 франци за секое возрасно лице и дополнителни 10.000 франци за секое дете. Според тоа, четиричлено семејство би добило неповратен бонус од 70.000 франци.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by delta on Нед Ное 26, 2017 11:32 am

informacii za psihijatri imas vo zlatna kniga./.,/
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Вто Дек 12, 2017 12:12 pm

Црногорците го "брендираа" јазикот.

luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Вто Дек 12, 2017 12:15 pm

И во исто време ги продолжија преговорите за влез во ЕУ отварајки две нови поглавја.

Црна Гора отвори две нови поглавја во преговорите со ЕУ

Црна Гора и Европската унија отворија две нови поглавја од преговорите за членство: поглавјето за слободата на движењето на работната сила и за слобода за давање услуги. Одлуката е донесена на состанокот на министерско ниво на Меѓувладината група за пристапување на Црна Гора во ЕУ. Земјата преговорите за членство во ЕУ ги започна во 2012 година и досега отвори 30 од 35 преговарачки поглавја.
https://www.slobodnaevropa.mk/a/28911496.html
luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER on Вто Дек 12, 2017 12:38 pm

Dosega nie ke bevme daleku ponapred ako ne ni se slucese Grujo i dpmne.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пет Дек 15, 2017 10:48 am

Resenija mnogu ama vladetelite sokrieni po kancelariite i domovite so precistuvaci muva ne gi lazi.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Teo on Саб Дек 16, 2017 5:58 pm

Denes protest pred vladata i toa vo ovoj sluchaj, barem spored mene potpolno opravdan...

Граѓаните со протест побараа мерки против загадувањето

Под мотото „Разбуди се за чист воздух“ стотици скопјани денеска протестираа пред Владата. Побараа да се преземат итни и долгорочни мерки против загадувањето и ги обвинија властите дека не се ангажираат доволно за решавање на овој проблем. Протестот беше организиран преку социјалните мрежи од разни граѓански групи.

На протестот имаше само мал број учесници Албанци и покрај тоа што со овој проблем се засегнати сите подеднакво.

“Апелирам за поголема свест кај нашиот дел, кај Албанците бидејќи нема култура на протестирање. Протестот е општо добро, не е политика, ова е аполитичко. Затоа дојдете да протестираме бидејќи воздухот е за сите. Воздухот нема националност.“

„Апелирам до сите Албанци да му се придружат на протестот, бидејќи ова е за наше добро, за доброто на нашиот град“, рекоа дел од присутните.
Teo
Teo

Број на мислења : 4048
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by delta on Нед Дек 17, 2017 8:41 pm

so prava sakaat/..,odma im davam>,//ama samo na rabotnickite,..//.
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Вто Дек 19, 2017 9:50 pm

Најновата вест е дека со сигурност можеме да потврдиме дека имаме мрднат за претседател.

Иванов: Името Македонија потекнува од Индија, била наречена „Маа Ки Дунија“


Зборот Македонија потекнува од Индија. Била наречена „Маа Ки Дунија“ (Maa Ki Duniya), а потоа Римјаните ја нарекле Македонија.
Ова претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов му го соопштил на индискиот амбасадор во Барзил, Аби Кумар за време на отворањето на Македонската амбасада во Бразилија, пренесе Мета.

Кумар по средбата со Иванов се огласи и на Твитер каде ги пренел импресиите по запознавањето со македонскиот претседател.

„Имав можност да го запознаам доктор Ѓорге Иванов, претседател на Македонија на церемонијата за отворањето на Македонската амбасада во Бразилија. Ми кажа интересна работа „Зборот Македонија доаѓа од Индија. Била наречена ‘Маа ки Дунија’, по што Римјаните започнале да ја викаат Македонија“, напиша Кумар.

http://plusinfo.mk/vest/137718/ivanov-imeto-makedonija-poteknuva-od-indija-bila-narecena-maa-ki-dunija

luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Вто Дек 19, 2017 9:59 pm

За утеха барем премиерот засега ни е прилично нормален.

Скапиот владин „мерцедес“ заминува кај нов газда

Возилото од денеска премина е во сопственост од МВР. Потоа ќе следува постапка за негово отуѓување, односно замена за болничка опрема.

Портпаролот на Владата вечерва преку Твитер соопшти дека денеска започнала постапката за отуѓување на скапиот и блиндиран владин „мерцедес“ кој е стар речиси три години.

Возилото од денеска премина е во сопственост од МВР. Потоа ќе следува постапка за негово отуѓување, односно замена за болничка опрема.http://plusinfo.mk/vest/137779/skapiot-vladin-mercedes-zaminuva-kaj-nov-gazda
luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Вто Дек 19, 2017 10:59 pm

Sluzbite u Negorci i Bardovci da proverat kolku pacienti im falat ima uste mnogu takvi kako fikusot na funkcii.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Чет Дек 21, 2017 7:49 pm


Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by delta on Пет Дек 22, 2017 1:56 pm

so greenje3,.//.,so parno/>eve kaj e letoto././zad vrata i tri meseci zima,/,,/?><i uste tolku prolet,.,/
delta
delta

Број на мислења : 454
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Пет Дек 22, 2017 4:52 pm

Dino напиша:Go zaebale Petre negovite pa oni prepisale od dpmne.

http://www.libertas.mk/ustaven-odluchi-parno-ke-se-plaka-se-greele-na-nego-ili-ne/

Ова се најновите вести. СДСМ си го одржа ветувањето така да Шилегов не напразно ветувал. Затоа е лошо кога пред да се информираш по дифолт им веруваш на куририте и шителите.

Од следната година исклучените домаќинства од парно нема да плаќаат паушал

Од следната година исклучените домаќинства од парно нема да плаќаат паушал

http://vecer.mk/skopska/od-slednata-godina-iskluchenite-domakjinstva-od-parno-nema-da-plakjaat-paushal
luxor
luxor

Број на мислења : 4153
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Саб Дек 23, 2017 11:18 am

Nisto ne e gotovo zasega edna mala amandmanska intervencija koga ke se nosi zakonot i ke si pomine plakanjeto na mala vrata. A i koj garantira deka podzakonskite akti ke bidat doneseni ili se samo privremeni vetuvanje da se zaboravi.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE on Нед Дек 24, 2017 12:39 pm

Ljubco sakal da mu se dade sansa na Hristijan znaci ima zelba Grujo da si pomine isto kako nego.

http://www.press24.mk/ljubcho-georgievski-hristijan-mickoski-ima-shansa-da-ostavi-svoj-pechat-vo-vmro
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Дек 25, 2017 11:28 am

Grujo zasluzuva mnogu poloso.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Сре Дек 27, 2017 9:07 pm

Sela ja napustil vladata arno i dosega go trpea posle site navredi upateni kon makedoncite.

http://24vesti.com.mk/zijadin-sela-ja-napushti-vladata-na-zaev
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 299
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Чет Дек 28, 2017 9:01 pm

Ako ova ne e sram neznam sto e posle site falenja deka gradonacalnikot na Solun go pokanil pa duri i deka ke go kanel i Cipras.

http://nezavisen.mk/mk/vesti/2017/12/12586/

Бутарис: Заев сам се покани да дојде во Солун за Нова година


„Јас не го поканив, всушност тој се самиот се покани“, изјави за „Вима“ градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис.

„Кога го посетив Скопје во ноември, се запознав со него и ми кажа дека сака да ја помине Новата година во Солун. Му реков да дојде, времето ќе биде добро и ќе помине убаво... Не помислив дека ова ќе го сфати како формална покана. Сега дознав дека повеќе од 15 негови пријатели резервирале соби во хотелот 'Македонија палас' во Солун. Јас не се вклучив во тоа. Ако ми се јави, ќе одам да го видам, ако не, нека ја помине Нова година со своите пријатели“, вели градоначалникот на Солун.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 24 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот