НАЈНОВИ ВЕСТИ

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пет Дек 29, 2017 4:07 pm

Azilantite uste ne dobile azil pocnaa da zbesnuvaat, sto e tvoe e i moe ako ne go dades kotek ke jades.

http://sitel.com.mk/tepachka-za-jakna-libiec-napadna-vraboten-vo-centarot-za-azilanti-vo-vizbegovo

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino on Саб Дек 30, 2017 11:45 pm

Dino напиша:Azilantite uste ne dobile azil pocnaa da zbesnuvaat, sto e tvoe e i moe ako ne go dades kotek ke jades.

http://sitel.com.mk/tepachka-za-jakna-libiec-napadna-vraboten-vo-centarot-za-azilanti-vo-vizbegovo
освен сител и курир кај на друго место ја има веста?

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Јан 01, 2018 11:12 am

Sto sakas ti mediumite na huntata da objavat?

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by luxor on Пон Јан 01, 2018 11:47 am

А бе ти нели неутрален беше? Сите се исти, ова, она?
luxor
luxor

Број на мислења : 4200
Join date : 2016-10-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Јан 01, 2018 5:39 pm

A so e razlika izmegu segasnive i minatite aramilakot si vrvi narodot pak so prst u usta. Aj pa eve ti od vsite i nivni soborci u krazbite.

http://www.alsat-m.tv/mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%86/

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by EVITA on Сре Јан 03, 2018 8:32 pm


EVITA

Број на мислења : 225
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Чет Јан 04, 2018 4:14 pm

Eve zad vrata e sega ke dojde zaedno so zivotot so go donesoja Zajko i SDS.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino on Чет Јан 04, 2018 5:55 pm

sovrseno prekrasno si ziveevme za vreme na dpmne, ne znam kakov toa zivot ke nosat sdsm sega.

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Нед Јан 07, 2018 6:20 pm

A sto e razlikata sega podobro da ne zivees so crkveni povorki od deca ama ako go napravese Grujo toa togas bese zloupotreba a ovie strasno napredni sedumgodisni deca spontano se sobirale posto cenite padnale i zivotot tece po ulici.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Јан 08, 2018 10:56 am

nino напиша:sovrseno prekrasno si ziveevme za vreme na dpmne, ne znam kakov toa zivot ke nosat sdsm sega.

I sea prekrasno si ziveat partiskite botovi ama i izvrsitelite krvnicite na makedonceto.

http://faktor.mk/gragjani-so-blokirani-smetki-i-za-bozikjnite-praznici

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga on Чет Јан 11, 2018 5:11 pm

Ne se prekrseni nikakvi zakoni so badnikarskite detski povorki.

http://faktor.mk/shto-utvrdi-inspektoratot-za-badnikarskite-detski-povorki
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 636
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE on Пет Јан 12, 2018 6:04 pm

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 252
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Чет Јан 25, 2018 8:15 pm

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 305
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Kalinda on Нед Јан 28, 2018 1:26 am

Се ке им текне
на СДСМ,
но еден ден
ке одговараат .
За воља на вистината
СДС е на власт ,
но сеуште со
голем број институции
владее ДПМНЕ.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino on Нед Јан 28, 2018 12:33 pm

сега дпмне нека одговараат, а сдсм ќе одговараат понатаму кога ќе дојдат некои други на власт.

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga on Нед Јан 28, 2018 10:09 pm

Sto mu e ubavinata na smrtonosno oruzje za masovni ubistva mori gusko glupava?

http://vecer.mk/svet/celata-mokj-i-ubavina-na-ruskata-armija-vo-edno-video-ruskiot-voen-tv-kanal-objavi
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 636
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE on Чет Мар 01, 2018 11:31 am

luda rabota, izgleda da si u gradezna mafija e najisplatlivo

http://novatv.mk/vladata-na-gruevski-planirala-izgradba-na-nov-grad-vo-ovchepolieto/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 252
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by EVITA on Саб Мар 03, 2018 9:37 pm

so ke im se gradovi ljuge koga nemame, parite potroseni za treto dete zaludni se pokazaa.

Градови во Македонија пред изчезнување!

Во дури 32 општини во Македонија во последното тримесечје од 2017 година имало повеќе умрени лица отколку живородени деца, а најновите податоци на Државниот завод за статистика откриваат дека во речиси сите поголеми македонски градови со ретки исклучоци има негативен природен прираст на населението..

Битола, Штип, Кочани, Охрид, Струмица, Гостивар, Берово, Ресен, Кичево, Валандово, Виница, Делчево, Крушево, Македонски брод, Кратово, Крива Паланка, Прилеп се градови во кои во овој период е забележан негативен природен прираст.

Демографите подолг период предупредуваат дека на цели села и градови во блиска иднина им се заканува исчезнување бидејќи во нив живее претежно возрасна популација, додека младите мигрираат во Скопје или надвор од земјата.

Единствени поголеми градови во кои има повеќе живородени отколку умрени лица во последните месеци од 2017 година се Скопје, Тетово, Струга и Гевгелија.

Ваквите бројки се сигнал дека надлежните мора да работат на нова демографска стратегија за земјава, но и на подобрување на условите за живот и можноста за вработување бидејќи станува извесно дека додека се дебатира за бесмислени политички прашања, нашата земја ќе остане без подмладок односно без население.


EVITA

Број на мислења : 225
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Nebula on Вто Aвг 14, 2018 11:32 am

Ete vakvi deca ja napustaat Makedonija, vakov kapacitet nikogas nema da se pomiri da mu sluzi na nekakov partiski potrcko cija edinstvena zasluga e plaketolepenje.

Благојче Павлески прв на меѓународен натпревар по програмирање

Петнаесетгодишниот Благојче Павлески од Прилеп е вистински махер за компјутерско програмирање. Доказ за тоа е освоеното прво место на неодамна одржаниот 18-ти меѓународен натпревар по програмирање „Коуд ИТ“ 2017-2018 година што се одржа во Бугарија.

https://www.novamakedonija.com.mk/pecateno-izdanie/%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%98%D1%87%D0%B5-%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD/

Nebula

Број на мислења : 382
Join date : 2018-08-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga on Вто Aвг 14, 2018 11:57 am

lele ami koj budala ke raboti za dvesta evra ako ima takvo znaenje.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 636
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Сре Aвг 15, 2018 12:17 am

EVITA напиша:so ke im se gradovi ljuge koga nemame, parite potroseni za treto dete zaludni se pokazaa.

Градови во Македонија пред изчезнување!

Во дури 32 општини во Македонија во последното тримесечје од 2017 година имало повеќе умрени лица отколку живородени деца, а најновите податоци на Државниот завод за статистика откриваат дека во речиси сите поголеми македонски градови со ретки исклучоци има негативен природен прираст на населението..

Битола, Штип, Кочани, Охрид, Струмица, Гостивар, Берово, Ресен, Кичево, Валандово, Виница, Делчево, Крушево, Македонски брод, Кратово, Крива Паланка, Прилеп се градови во кои во овој период е забележан негативен природен прираст.

Демографите подолг период предупредуваат дека на цели села и градови во блиска иднина им се заканува исчезнување бидејќи во нив живее претежно возрасна популација, додека младите мигрираат во Скопје или надвор од земјата.

Единствени поголеми градови во кои има повеќе живородени отколку умрени лица во последните месеци од 2017 година се Скопје, Тетово, Струга и Гевгелија.

Ваквите бројки се сигнал дека надлежните мора да работат на нова демографска стратегија за земјава, но и на подобрување на условите за живот и можноста за вработување бидејќи станува извесно дека додека се дебатира за бесмислени политички прашања, нашата земја ќе остане без подмладок односно без население.golem protivnik sum na ovaa akcija "parichna pomosh za treto dete "

eve go moeto objasnuvanje :
rabotat po 25 godini i normalno vo drzavata se slevaat pari od nivniot lichen dohod ,vo budzet prvo i posle KAKO NADOMESTOK ZA TRETO DETE ....zoshto ?????oni nikogash nemaat dete i sega treba so godini da izdvojuvaat za NECHIE TRETO DETE ?????glupost nevidena ...ke se pokachel NATALITETOT ?????? laga ......

eve vtor primer :mojata prijatelka praveshe kuka i zema kredit ...ima veke dve deca na koi nemoze da im PRUZI TOA SHTO BARAAT ...koga mi se pofali deka e trudna i deka ke go rodi TRETOTO DETE ja prashav pa kako ke opstanesh ??? ti nemash za ovie dve shto gi imash veke ...plus sega zaglavi so kredit za kukata ,pa so shto ke go chuvash tretoro detence ,ne e samo da go rodish ?! na ova sleduvashe nejziniot odgovor : MA SHTO TI E KE CICA OD MENE ,ALISHTA IMAM OD DVETE PREDHODNI DECA ,[b]A PARITE SHTO KE GI ZEMAM "ZA TRETO DETE ,KE MI GO OTPLAKA KREDITOT ZA KUKATA
...mizerija nevidena spored mene

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Aвг 20, 2018 8:14 pm


Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 8:27 pm

od predhodniot sostav se, ne se za zalenje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13959
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Вто Aвг 21, 2018 9:03 am

I sto ako se od prethodniopt sostav treba da umrat gladni? Dojde zivotot isto sranje razlicito pakovanje.

Dino

Број на мислења : 358
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот