НАЈНОВИ ВЕСТИ

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga on Сре Дек 19, 2018 7:43 pm
Eve go rezultatot od nevakciniranjeto na decata.
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 619
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Flora on Чет Дек 20, 2018 10:49 pm

I gradinkata ja zatvorile.


Flora

Број на мислења : 250
Join date : 2018-08-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пет Дек 28, 2018 11:35 am

Super ova na krajot ispadna deka siptarite se tie sto sakaat da se izbrise makedonskata nacija, govna da jade amerika sto go poddrzuva toa divo pleme vo ovaa vukojebina.

https://novatv.mk/kasami-ako-zaev-nema-sluh-za-baranata-na-besa-neka-bara-drugi-glasovi-za-ustavni-izmeni/

Dino

Број на мислења : 354
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by TRAJCHE on Пет Јан 04, 2019 5:03 pm

Bravo za Zaev pak ke se pokaci minimalnata plata i rabotnicite da vidat bel den.  

https://tv21.tv/mk/povtorno-zgolemuvane-na-minimalnata-plata-prvoto-zgolemuvane-donese-trend-na-zgolemuvane-na-platite-opshto-veli-zaev/

Повторно зголемување на минималната плата, првото зголемување донесе тренд на зголемување на платите општо, вели Заев
avatar
TRAJCHE

Број на мислења : 243
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by misterija on Пет Јан 04, 2019 8:32 pm

Какво зголемување на минималната плата живи бога..покачување е она како на судиите за 35% и тоа пази молимте, ретро од сепрември, па си покачија плати Зајко, шекерка и остала багра(мачно ми е име кога им спомнувам) за цели 8ооо денари...
пратениците си поврзаа 10 дена празник а ние ке одиме на работа...преголема администрација а огласи еден куп за нови бработувања....
тешко си на нас Sad Sad

_________________
Не излегувам на референдум Razz
avatar
misterija

Број на мислења : 439
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Јан 07, 2019 10:11 am

Premierot ni cestitase Bozik. Neka mu se srekni praznicite i nemu.

Заев: Божик нека донесе радост и надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

https://makfax.com.mk/makedonija/заев-божик-нека-донесе-радост-и-надеж-з/

avatar
OPOZICIONER

Број на мислења : 453
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Вто Јан 08, 2019 1:54 pm

MTSP pocna so obuka na kadarot vo gradinkite za decinjata da dobivaat kvalitetna griza.

МТСП: Инвестираме во јакнење на вештините на воспитувачкиот кадар за работа со деца во градинките
Првата обука на избраните 30 воспитувачи за јакнење на компетенциите на кадарот во градинките започна денеска, како дел од заедничката соработка со УНИЦЕФ.

https://kanal5.com.mk/articles/361808/mtsp-investirame-vo-jaknenje-na-veshtinite-na-vospituvachkiot-kadar-za-rabota-so-deca-vo-gradinkite
avatar
SHARENI

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by EVITA on Вто Јан 08, 2019 6:53 pm

Bravo za ministerkata Carovska, najmnogu raboti od site.

EVITA

Број на мислења : 222
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Bosonoga on Саб Јан 12, 2019 8:53 pm

Sto li ke pravat so site sto glasa sto ke gi dobijat crepovive.

Левица бара итно распуштање на Собранието и распишување на избори

https://24info.mk/левица-бара-итно-распуштање-на-собран/
avatar
Bosonoga

Број на мислења : 619
Join date : 2017-03-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by SHARENI on Пон Јан 14, 2019 9:54 am

Samo da se kritikuvalo eve Vizer gi sredil dokumentite i vladata mu dodeli subvancii.

Денеска ќе биде потпишан договор со „Визер“ за субвенции на евтини летови

https://tv21.tv/mk/deneska-ke-bide-potpishan-dogovor-so-vizer-za-subventsii-na-evtini-letovi/
avatar
SHARENI

Број на мислења : 293
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by nino on Пон Јан 14, 2019 2:50 pm

SHARENI напиша:Samo da se kritikuvalo eve Vizer gi sredil dokumentite i vladata mu dodeli subvancii.

Денеска ќе биде потпишан договор со „Визер“ за субвенции на евтини летови

https://tv21.tv/mk/deneska-ke-bide-potpishan-dogovor-so-vizer-za-subventsii-na-evtini-letovi/
Поточно кажано визер платил колку што барала бандата на зајко. Се е до парите, како ќе се договорат. Документите не се многу важни.

nino

Број на мислења : 236
Join date : 2017-06-05

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Пон Јан 14, 2019 7:18 pm

Ova ke bide mozebi posledna sansa da go zacuvame imeto.

Тодор Петров ќе собира 150.000 потписи за нов референдум
„Дали сте за промена на името на државата Македонија во држава Северна Македонија?“

https://kanal5.com.mk/articles/362571/todor-petrov-kje-sobira-150-000-potpisi-za-nov-referendum

Dino

Број на мислења : 354
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Dino on Вто Јан 15, 2019 9:53 pm

Nisto cudno, Gruevski go izbra Crvenkovski, sega Mickoski ke go izbere Zaev slozni popovi i vo petok mrsat a toa so ustavniot im e da ne se setat vlasite.

Мицкоски најави иницијатива пред Уставен за законот за јазиците и учество на претседателските избори

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D1%83%D1%81%D1%82/

Dino

Број на мислења : 354
Join date : 2016-11-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот