Здравството во Македонија

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 14, 2017 3:40 pm

Таравари веројатно мисли дека ВМРО сака да се врати на власт на ист начин како што тоа го направи СДСМ.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пон Aвг 14, 2017 8:24 pm

Ne tuku spinuvaj...Kazhi zoshto lazhevte deka devojche pochinalo zaradi negrizha na zdravstvenite rabotnici i ministerot??? Gledash li kakvo dno stignavte...Morate da izmisluvate smrtni sluchai...Gnasno...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 14, 2017 9:20 pm

Дали си слушнал дека пред 4 дена во Градската општа болница 8 септември почина затвореникот В.К. Ајде што молчат новите партиски директори на затворот Идризово Ќерим Махмути и новиот партиски директор на ГОБ 8 септември Христијан Костов, трауматолог од Струмица и пријател на кланот Заеви. Медиумите што дупат на Голо по налог на Сорос не ги интересира веќе вакво нешто откако имаат своја власт. Исто и народниот правобранител Иџет Мемети или Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет за човекови права. До пред 75 дена за сите овие ова ќе беше главна вест.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пон Aвг 14, 2017 10:40 pm

Ajde ushte ednash...Dosta spinovi...Muabetot a i prashanjeto se jasni...ZOSHTO LAZHEVTE DEKA DEVOJCHE POCHINALO I BARAVTE ODGOVORNOST OD MINISTEROT ZA NEPOSTOECHKA SMRT NA NEPOSTOECHKO DEVOJCHE IZMISLENA VO CENTAROT ZA LAGI I MANIPULACII NA VRO-DPNE-OFCITE...Odvratni ste so obidite da producirate lazhni sluchai identichni so onie koi vas vi se sluchuvaa vo realnost i so toa da ja ocrnuvate novata vlast...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 3:40 pm

Не знам дали ВМРО решило да се користи со методите на СДСМ. Не сум член на партијата. Дали ти уште веруваш дека на избирачкиот список има 500 илјади фантоми?
Дали ќе ме обвиниш и дека лажам дека сега ако треба да ги снимиш двете колена, мора прво да го снимиш едното, па откако ќе ја земеш снимката да закажеш нов термин за другото.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 7:38 pm

Gledash li zoshto ste odvratni??? Za toa shto vie go pravite obvinuvate drug...SDSM ne izmisli nitu eden sluchaj na smrt na nepostoechkaq lichnost, ushte pomalku barashe ostavka za takvo neshto...Vie vro-dpne-ofcite ste dno dna...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 23, 2017 4:36 pm

Со жалење за да ја задржам традицијата на форумов ќе наведам дека на гинекологија во Клиничкиот центар Мајка Тереза починаа вчера три новороденчиња. Вие до сега секогаш мислевте дека после ваков настан министерот за смрт, сега тоа е Таравари, треба да си даде оставка. Веројатно мислите и сега. Јас и понатаму мислам дека министрите и докторите не се Богови и дека за жал умирање имало, има и ќе има. Посебно кај мајки со проблематична бременост. Ме чуди што никој од вас не ја објави оваа тажна вест на форумов. Дали медиумите што ги следите го кријат случајот или смртта ве интересира само кога мислите дека вашиот пастир може да ја исползува?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 23, 2017 7:16 pm

Дали на гинекологија е поставена нова директорка другарка на сопругата на Зоран Заев. Која е нов член на СДСМ. Семејството на починатите новороденчиња обвинува во допис до медиумите дека на клиниката немало слободен инкубатор. Ако семејството молчеше ќе молчеа ли и од министерството.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Чет Aвг 24, 2017 4:23 pm

Една радосна вест. Изгледа дека конечно од следната недела ќе проработи гинекологијата во Шуто Оризари. Наводно се е спремно и треба да се исполнат административните формалности. За жал и една тажна вест, по тројката на гинекологија во клиничкиот центар почина уште едно новороденче. Четири починати новороденчиња во два дена ќе ја подигнат Македонија на статистичката листа за починати новороденчиња.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Саб Aвг 26, 2017 8:55 pm

Tazhno za bebinjata ama za razlika od vas dpne-ofcite koi koga umiraa bebinja tvrdevte deka takvo neshto ne postoi ovaa vlast vednash formirashe komisii za istraga na sluchaite i kaznuvanje na odgovornite dokolku involviranite imaat bilo kakva vina...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 27, 2017 5:42 pm

За жал ако продолжи вака сите лекари наместо да ги лечат пациентите ќе бидат по комисии за утврдување на причините за смрт. Во Охрид почина двегодишно девојче. Бог да го прости.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/nov-horor-vo-zdravstvoto-vo-ohrid-pochina-dvegodishno-devojche/

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 27, 2017 8:14 pm

Лесна и земја на малата Анастасија. Не знам дали политиката на режимот на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев е наместо да ги задрѓи младите во земјата да ги испрати под земја. Додека ова се случува министерот на својот Фејсбук профил се фали со тројазични патокази во клиничкиот центар. Наместо да инвестира во медицински апарати. Пораката му е „Ветено, остварено. Продолжуваме! Застанете веќе еднаш, не продолжувајте. Пет деца починаа за една недела. Малку ли е тоа.


_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 27, 2017 10:02 pm

трендафил напиша:За жал ако продолжи вака сите лекари наместо да ги лечат пациентите ќе бидат по комисии за утврдување на причините за смрт. Во Охрид почина двегодишно девојче. Бог да го прости.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/nov-horor-vo-zdravstvoto-vo-ohrid-pochina-dvegodishno-devojche/

Pa kje bidat po komisii koga za edinaeset godini vladeenje uspeavte da gi izbrkate site sposobni lekari nadvor od zemjava i da gi zamenite so nesposobni partiski poltroni...Koi namesto da gi lekuvaat gi ubivaat pacientite...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 28, 2017 7:01 pm

Распрашај се во партијата за да се увериш дека за секоја клиника најмалку десетина лекари повеќегодишни членови на СДСМ се бореа за директорски места. Тоа што на гинекологија е избрана пријателка на сопругата на Заев поранешен член на ВМРО е ваш интерен проблем. Не е проблем на партизација.
Да забележиме и дека седуммесечно девојче почина вчера во Струга. Бог да го прости.
За жал владата троши огромни пари за непродуктивни работи, за октоподи, мебел, цвеќиња и поради тоа се задолжува и ги топи девизните резерви. Ништо од реформата за покачување на докторските плати.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Пон Aвг 28, 2017 7:21 pm

Namali so bobinkite Trendafile...Devojcheto pochinalo doma shto znachi sekakva odgovornost na zdravstvoto e iskluchena...Autopsijata kje pokazhe od shto i kako pochinalo devojcheto...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Aвг 28, 2017 9:35 pm

Точно е дека девојчето починало дома, но било на препишана терапија. Имаш ли информации за наводно починато новороденче во Битола на 20 август?

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Aвг 29, 2017 10:04 am

Navodno imashe i pochinata devojka od 26 godini i izleze deka ja izlazhavte makedonskata javnost so konstruiran sluchaj...Taka da i informacijata od Bitola za koja pishuvash, i informacijata deka devojcheto bilo na prepishana terapija se pod somnenie...Duri i da bilo na terapija, vie nemate poim za kakva bolest bila terapijata, a od shto navistina pochinalo devojcheto...Dodeka istragata ne zavrshi i obdukcijata ne ja pokazhe vistinskata prichina za smrtta ova tvoeto e sobiranje na politichki poeni so gazenje preku telata na mrtvi deca...Od koi nekoi i ne postojat...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 29, 2017 1:16 pm

За девојчето од Струга знам дека било болно од тешка болест, но почитувајќи ја традицијата на форумов што вие ја наметнавте и традицијата на информирање што ја наметнаа кучињата на Џорџ Сорос тоа не го спомнав. еве коментар од еден македонски медиум на барањето на министерот за смрт (ова име е ваш изум) да не им се верува на медиумите без да се проверат фактите.Па господине Тарвари, ајде да ги провериме фактите:
Дали пред една недела починаа три бебиња на ГАК и вие за тоа молчевте два дена, додека новинар на Република не се обрати на лицето одговорно за односи со јавноста во вашето Министерство, за тогаш тој да одлучи да не одговори само на новинарот кој му го упатил прашањето, туку на сите медиуми?! Зошто молчевте два дена?! Ајде проверете ги фактите.
Дали после неколку дена почина уште едно бебе на скопска гинекологија? Дали излеговте со конкретен став? Ајде проверете ги фактите.
Дали во Охрид почина малата Анастасија Маркоска која била донесена на детското одделение при медицински центар Охрид со симптоми на малаксаност? Дали лекарите го враќале дома детето за на крај родителите да ја донесат својата ќерка мртва?! Ајде, проверете ги фактите.
Дали господине Таравари вестите за смртта на децата се лажни и непроверени?! Влеговте во нова интернет кампања, држите предавања онаму каде што не ви е место. Местото ви е онаму каде згаснаа млади животи, таму држете предавања, таму проверувајте го фактите, таму делувајте, таму санкционирајте. Зарем не бевте вие министер за здравство или и за тоа треба да ги провериме фактите?! Ве молиме, бидете реални.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 29, 2017 3:22 pm

Дали некој од вас знае зошто не се отвора интензивната нега за новороденчиња и покрај тоа што е завршена на почетокот од мај, а не се врши технички прием. Дали делото на Тодоров сака да го присвои како свое новиот министер Таравари. Гледам дека поставувањето на тројазичните табли во Клиничкиот центар од новата власт на прес конференција се споредуваат со качувањето на месечината. Како мал чекор за човекот, а голем за човештвото. Така барем изјави вашата Шкодране Дардишта, директорка на заеднички служби во Клиничкиот центар. И додека децата умираат Таравари се слика покрај скапиот „Рејнџ Ровер Евок“, со пура во устата,
_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 29, 2017 5:22 pm

На трагедиите им нема крај. Уште едно новороденче пред 4 дена починало во болницата во Кичево, а режимот на Бејли, Ахмети и Села и нивниот слуга Зоран Заев се обидоа да го сокријат случајот. Чудно е што еден куп организации што протестираа со месеци за само еден случај, малата Наташа, Бог да ја прости, при тоа премолчувајќи дека кога малата заболела од воспаление на белите дробови мајка и не ја однела воопшто кај лекар и детето не е лечено, сега молчат. Каков е тоа граѓански сектор. Платенички, предавнички ...

http://www.press24.mk/ushte-edno-novorodenche-pochina-vo-kichevskata-bolnica

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Вто Aвг 29, 2017 6:20 pm

Ti navistina mislish deka nema da vidam deka toa e izmislena vest od portalot koj go vodi shvalerkata na Ivo, i vo slobodnoto vreme sopruga na Sarma???

avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 29, 2017 7:19 pm

Дај Боже веста да е лажна, иако за жал изгледа дека не е така. АКо медиумите што ги следиш кријат вести, ќе треба да се префрлиш на Прес 24.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by defo on Вто Aвг 29, 2017 8:18 pm

Што си жолчен Трендо, паѓате се пониско и пониско, бродот тоне а????

defo

Број на мислења : 1977
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 30, 2017 3:26 pm

Дај Боже да е лажна веста и за смртта на 4 месечно бебе, а веројатно и на уште едно друго денес во Клиничкиот центар во Скопје, на детската клиника. Но за жал не е. Бог да ја прости и оваа жртва на Бејли, Ахмети, Села и нивниот слуга Заев. Исто како и детенцето што почина на пат од Охрид во Скопје во кичевската болница. Добро е што власта конечно разбра дека вакви работи не може да се сокријат и денешните случаи и за прв пат не се обиде да го направи тоа.
Не знам за какво тонење на брод пишуваш Дефо затоа што ти по смртта на малата Тамара напиша: „ јас не знам... што да кажам......дали има малце човечност во Тодоров...ги лови докторие...а пред неговиот нос се дешава распашана команда...волку мизерија на светов немало...толку нечовечност......“ При тоа безобразно и ти веројатно поттикнат од кучињата на Сорос и објавите на нивните медиуми премолчуваа дека Тамара има починато од воспаление на белите дробови, а мајка и воопшто не ја однела на лекар, па здравствените институции и не знаеле за ова (ново) заболување па не го лечеле. За Мартин Нешовски протестиравте и откако сторителот на делото беше на издржување на пресудената затворска казна, а кога во Струмица полицаец пукаше во невооружен малолетник имавме протест со поддршка на полицаецот. Исто така обдукцијата на Мартин беше завршена по помалку од 24 часа од злосторството, на новороденчињата по една недела. За жал ова е најцрна недела во историјата на македонското здравство. На сите времиња.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2770
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Teo on Сре Aвг 30, 2017 3:42 pm

Vladata na SDSM e samo dva meseci na vlast...Nitu se primani, nitu se4 otpushtani lekari...Shto znachi deka vo bolnicite se istite onie lekari koi vie ste gi vrabotile...I bidejki vrabotuvavte partiski poltroni a ne struchnjaci se sluchuva seto toa...nemoj sega da ti tekne da jadesh burek deka ova e posledica na smenetite direktori...Bez ogled koj e direktor sposoben lekar si ja vrshi rabotata...Ochigledno ste go sobrale siot shljam bez ogled na kvalitetot...Zatoa, namesto da jadesh govna za Tamara i da gi obvinuvash roditelite za nejzinata smrt, moli se na gospod ti ili nekoj tvoj blizok da ne se razbolite i da ne mu padnete vo race na nekoj tvoj nesposoben sopartiec so koi go napolnivte zdravstvoto...
avatar
Teo

Број на мислења : 3397
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Здравството во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот